RUS_SVK_2

Slovenská reprezentácia do 20 rokov nedala v silvestrovskom dueli proti Rusku ani gól a skupinovú fázu zakončila prehrou 0:2. Do štvrťfinále tak postupuje z posledného štvrtého miesta v skupine B. Juniori sa teraz presúvajú z Toronta do Montrealu, kde 2. januára o 21:30 SEČ odohrajú štvrťfinále proti Švédom, ktorí ovládli skupinu A bez straty jediného bodu.

Bilancia výberu Ernesta Bokroša tak znie tri prehry a jedna výhra proti Lotyšsku, ktorá juniorom zabezpečila štvrťfinále. Na úvod jasne podľahli Kanade 0:5, neskôr aj druhému zámorskému rivalovi USA 2:5. A skupinu zakončili porážkou od Ruska 0:2.
"Chceli sme vyhrať a dať našim fanúšikom malý silvestrovský darček. Na bránku sme vyslali veľa pukov a fungovala nám presilovka, ale naša defenzíva už taká dobrá nebola," uviedol ruský obranca Mikhail Sergachyov pre oficiálnu webovú stránku majstrovstiev Worldjunior2017.com.
Úvod duelu patril ruskému útočníkovi Kirillovi Kaprizovi. Ten sa už po 10 sekundách hry dostal do brejku, trafil však tyčku. O necelé tri minúty neskôr už puk do bránky dorazil, jeho gól ale rozhodcovia neuznali kvôli hre vysokou hokejkou. Slovenský brankár Matej Tomek sa pod paľbou ocital celý zvyšok tretiny, tá sa však napokon skončila bez gólu.
V polovici druhej časti padla z ruskej strany ďalšia žŕdka, prvý gól však stále neprichádzal. O pár sekúnd ale odišiel na trestnú lavicu Marek Sloboda, presilovku využil Denis Guryanov a mladá zborná sa dostala do vedenia.
V záverečnej dvadsaťminútovke boli Slováci aktívnejší, nevyužili však presilovú hru a vyrovnanie sa nekonalo. Po 50 minútach zápasu naopak prišiel druhý gól Ruska, keď Yakov Trenin zakončil krásnu prihrávku Kirilla Urakova. Pred ďalšími inkasovanými gólmi ešte Slovákov do konca stretnutia zachránili dve žŕdky, skóre ale už ostalo nezmenené.
Kľúčový moment: Úvodný gól
V polovici druhej tretiny odišiel na trestnú lavicu Marek Sloboda a Rusi početnú výhodu skvelo využili. Tlak na bránku Mateja Tomeka ešte zosilnel, podarilo sa mu zlikvidovať niekoľko dorážok, na tú poslednú z hokejky Denisa Guryanova už ale nestačil.
Hviezda zápasu: Ilya Samsonov
Ruský gólman predviedol proti Slovákom bezchybný výkon, s istotou zneškodnil všetkých 16 streleckých pokusov a pripísal si čisté konto.