GettyImages-1396877420-Crosby

Štart Sidneyho Crosbyho v šiestom zápase 1. kola proti New York Rangers je neistý. Vo štvrtok to naznačil tréner Pittsburgh Penguins Mike Sullivan.

Elitný center jeho tímu sa zranil počas stredajšieho duelu, v ktorom Pittsburgh prehral 3:5. Napriek tomu má v sérii ešte dva mečbaly. Šiesty zápas sa hrá v piatok (sobota 1:00 SELČ; NHL.tv) v PPG Paints Arene a Penguins sa v ňom môžu prvýkrát od roku 2018 prebojovať do 2.kola Stanley Cupu.
"Veríme, že máme partiu schopnú vyhrať, nech je v našej zostave ktokoľvek. Takto to vnímame a takéto tímové nastavenie sme mali vždy. Veríme, že tu máme schopných ľudí," uviedol Sullivan.
Crosby v play off naposledy chýbal 3. mája 2017, keď jeho tím porazil Washington Capitals 3:2, nakoniec zvládol aj celú sériu 2. kola a vybojoval Stanley Cup.
"Budeme sa rozhodovať pred zápasom podľa toho, kto bude k dispozícii," dodal kouč.

Rangers otočili duel a odvrátili vyradenie

Pittsburský kapitán sa zranil po hite obrancu Jacoba Troubu v 10. minúte druhej tretiny piateho zápasu. Potom skúsil ešte dve striedania, ale následne odišiel do kabíny. V strede prvého útoku s Jakom Guentzelom a Bryanom Rustom ho nahradil Jevgenij Malkin.
Keď však Penguins v základnej časti Crosby chýbal, tím vyhral len päť zápasov z 13 (5-4-4). Skúsený útočník vynechal sedem zápasov po operácii zápästia, ďalších päť potom v súlade s koronavírusovým protokolom a jeden kvôli chorobe.
Kanadský center je v tohtoročnom play off lídrom tímu s deviatimi bodmi (2+7) v piatich dueloch. Vo štvrtom zápase série ako šiesty hráč v histórii NHL pokoril hranicu 200 bodov v play off. Jeho formácia dala v 1. kole 10 z 23 pittsburských gólov.