Sharks zdolali Blues, sú krok od postupu

Úplne rovnakým výsledkom ako zápas číslo 4 skončil aj piaty duel finálovej série Západnej konferencie medzi St. Louis Blues a San Jose Sharks. Aj v tomto prípade sa z triumfu 6:3 radovali hostia, tentokrát však celok z Kalifornie.

San Jose sa tak prebojovalo do trháku, v sérii má navrch 3:2 na zápasy a už v nasledujúcom dueli na domácom ľade si môže zaistiť historicky prvý postup do finále Stanley Cupu.

Pondelkový zápas bol dve tretiny vzácne vyrovnaný, oba celky v nich strelili po troch góloch. Skóre otvoril už v 4. minúte hosťujúci obranca Marc-Edouard Vlasic, za domácich potom ešte v prvej tretine otáčali výsledok Jaden Schwartz a Troy Brouwer.

V druhej časti najprv využil presilovú hru Joel Ward, potom sa nejakú chvíľu nehralo. Duel totiž okorenila bitka medzi českými krajanmi Dmitrijom Jaškinom a Romanom Polákom, za ktorú obaja inkasovali päťminútové tresty.

V 32. minúte išli Blues opäť do vedenia, keď sa v početnej výhode presadil Robby Fabbri, ešte do druhej sirény ale rovnako v presilovke opäť vyrovnal kapitán Sharks Joe Pavelski.

Záverečná tretina už patrila jednoznačne hosťom. Tí sa presadili hneď trikrát a zaistili si víťazný náskok. Už po šestnástich sekundách hry trafil druhýkrát v zápase Joe Pavelski, dva zásahy do prázdnej bránky potom v samotnom závere pridali Chris Tierney a Joel Ward.