Sharks vyradili Predators, žiaril Couture

Všetci účastníci konferenčných finále play off zámorskej NHL sú známi. Posledným postupujúcim sa stali hráči San Jose Sharks, ktorí v rozhodujúcom siedmom dueli série druhého kola deklasovali Nashville Predators 5:0.

Kalifornský celok postúpil do finále Západnej konferencie štvrtýkrát v klubovej histórii a vôbec prvýkrát od roku 2011. Jeho súperom bude tím St. Louis Blues, prvý zápas je na programe v noci z pondelka na utorok.

Rozhodujúca bitka s Nashvillom prílišnú drámu nepriniesla, bola to skôr jednoznačná záležitosť v podaní domáceho výberu. Sharks boli vo všetkých smeroch lepší a svojho súpera zaslúžene porazili.

Skóre otvoril už v 10. minúte Joe Pavelski, ktorý využil presilovú hru a prvýkrát v zápase prekonal gólmana Predators Pekku Rinneho.

Druhý gól pridal ešte do úvodnej sirény Joel Ward, ktorý využil prihrávku Melkera Karlssona a pripísal si druhý gól v tohtoročných vyraďovacích bojoch.

Aj v druhej tretine mali Sharks navrch a hneď v jej úvode svoj náskok ešte navýšili. Hviezdny útočník Logan Couture potreboval len 36 sekúnd, aby prekonal Rinneho a poslal svoj tím do luxusného náskoku.

Ten dokázali domáci v tretej časti dokonca vylepšiť. Najprv využil ďalšiu početnú výhodu po šikovnej prihrávke Coutureho veterán Joe Thornton, definitívnu podobu výsledku potom stanovil Patrick Marleau.

Predators sa kľúčovou bitkou pretrápili, celý zápas nedokázali nájsť recept na prekonanie brankára Martina Jonesa. Ten pochytal všetkých 20 streleckých pokusov súpera a oslávil prvé čisté konto v play off.