Sharks vyradili Kings. Vyhrali aj Islanders a Flyers

Pozrite sa na piatkové zápasy play off NHL.

Washington - Philadelphia 0:2 (Stav série: 3:2)

Hráči Philadelphia Flyers sa stále nevzdali sna o obrate nepriaznivo sa vyvíjajúcej série proti favorizovaným Washington Capitals, v šiestom zápase zvíťazili 2:0 a v sérii znížili na 2:3.

Hlavnou hviezdou duelu bol jednoznačne český brankár Michal Neuvirth. Gólman Philadelphie za svoj chrbát celý duel nepustil ani jediný puk, celkovo si pripísal 44 úspešných zákrokov.

"Vyhovuje mi, keď na mňa letí veľa striel. Udržuje ma to v zápase," povedal po cennej výhre Michal Neuvirth. "Užíval som si to. Spoluhráči predo mnou odvádzali skvelú prácu. Neboli sme zbytočne vylučovaní, dodržovali systém a máme veľké víťazstvo."

Pokým hráči Flyers mohli po záverečnom klaksóne oslavovať, domáci celok zahalila frustrácia. Washington bol totiž v zápase jednoznačne lepší, vypracoval si množstvo vyložených šancí.

Na Neuvirtha ale nevyzrel. Philadelphii na druhej strane stačilo len 11 streleckých pokusov, aby si víťazstvom znovu predĺžila sezónu.

Skóre duelu otvoril v 28. minúte Ryan White, ktorý využil prihrávku Sama Gagnera. Pečiatku na triumf hostí potom v poslednej minúte doručil ranou do prázdnej bránky Chris VandeVelde.

Florida - NY Islanders 1:2 po 2. predĺžení (Stav série: 2:3)

Na obrovskú drámu sa zmenil piaty zápas série play off medzi celkami Florida Panthers a New York Islanders.

Oba tímy spolu odohrali najdlhší duel v rámci tohtoročných vyraďovacích bojov, k rozuzleniu došlo až v 17. minúte druhého predĺženia, kedy o výhre Islanders rozhodol po prihrávke Marka Židlického Alan Quine.

"Veľmi dobre sme vedeli, že to nebude jednoduchý zápas," uviedol po výhre šťastný strelec. "Všetci si museli siahnuť až na dno, čo sa aj stalo."

Aj keď Panthers mali väčšinu zápasu jasnú prevahu, do vedenia išli hostia. V 14. minúte sa presadil Frans Nielsen a svojim tretím gólom v sérii zaistil pre svoj tím výhodu.

Tá trvala až do začiatku tretieho dejstva, v čase 41:59 po fantastickej prihrávke Alexa Petrovica zakončil do prázdnej bránky Aleksander Barkov.

Dramatický duel tak dospel až do predĺženia, v ktorom mohol zaistiť Floride výhru práve Barkov. V 68. minúte mal totiž možnosť trestného strieľania potom, čo obranca Islanders Calvin de Haan zovrel vo vlastnom bránkovisku puk rukou a vyhodil ho z obranného pásma.

So svojim pokusom ale neuspel a Florida je tak v sérii znovu o krok pozadu.

Dallas - Minnesota 4:5 po predĺžení (Stav série: 3:2)

Hráči Dallas Stars nevyužili príležitosť na ukončenie série úvodného kola play off proti celku Minnesota Wild, keď na svojom ľade prehrali 4:5 po predĺžení a v sérii už vedú len 3:2 na zápasy.

Rozuzlenie dramatickej bitky priniesla 65. minúta, kedy nahodenie Ryana Sutera šikovne tečoval kapitán Wild Mikko Koivu a svojim druhým gólom v zápase tak svojmu tímu zaistil predĺženie sezóny.

"Pocity sú len tie najlepšie. Je to pre nás obrovské víťazstvo," povedal útočník Minnesoty Charlie Coyle. "Musíme sa ale pozerať dopredu a začať sa ihneď chystať na ďalší zápas."

Hostia viedli už po šiestich minútach hry o dva góly, keď sa presadili Mikael Granlund a Jordan Schroeder. Stars ale stihli ešte do prvej sirény znížiť, keď presne mieril obranca Johnny Oduya. Ďalšie góly padali až v treťom dejstve.

Najprv v 42. minúte vyrovnal Jamie Benn, o 50 sekúnd neskôr však vrátil výhodu na stranu hostí Nino Niederreiter. Dallas ale dokázal skóre znovu otočiť.

Postarali sa o to v rozmedzí 28 sekúnd Jason Spezza a Alex Goligoski. Minnesota ale odmietla skloniť hlavu, v čase 56:51 poslal duel do predĺženia Mikko Koivu. Ten istý hráč si zapísal aj rozhodujúci gól.

Los Angeles - San Jose 3:6 (Konečný stav série: 1:4)

Hráči San Jose Sharks zvíťazili na ľade Los Angeles Kings vysoko 6:3 a vďaka triumfu 4:1 na zápasy oslavujú postup do druhého kola play off.

Sharks sa tak pomstili rivalovi za dva roky starú sériu, v ktorej nad Los Angeles viedli už 3:0 na zápasy, následne však štyrikrát po sebe prehrali a sezóna sa pre nich skončila.

Tentokrát San Jose postupuje ďalej. Aj vďaka veľmi dobrému začiatku v piatom zápase série. V ňom totiž otvoril skóre už po 68 sekundách hry Joonas Donskoi.

S ďalšími gólmi pribehli Chris Tierney a Matt Nieto. Zdalo sa, že San Jose nestojí vôbec nič v ceste za postupom. Kings sa ale bez boja nevzdali. A počas deviatich minút strednej časti dokázali dokonca vyrovnať. Postupne trafili Anze Kopitar, Jeff Carter a Kris Versteeg.

Tretia časť ale patrila znovu hosťom, ktorí ďalšími tromi zásahmi rozhodli o svojom postupe. Najprv sa druhýkrát v zápase presadil Joonas Donskoi.

Po ňom pálil presne aj kapitán Joe Pavelski, pre ktorého to bol už piaty gól v sérii. Definitívnu podobu výsledku potom dal strelou do prázdnej bránky Melker Karlsson.

V drese Kings odohral slovenský útočník Marián Gáborík 15 minút, pripísal si ale len jednu strelu na bránku.