Obrovská dráma so šťastným koncom pre hostí. Taký bol priebeh druhého zápasu série medzi tímami Vegas Golden Knights a San Jose Sharks. Z triumfu 4:3 po druhom predĺžení sa nakoniec radoval tím z Kalifornie, rozhodol Logan Couture.

Vegas Golden Knights - 3:4 po 2. predĺ. (stav série 1:1)
Bol to moment, ktorý udržal Sharks veľmi reálnu nádej na postup do konferenčného finále. Prebiehala šiesta minúta druhého predĺženia, keď Logan Couture v presilovej hre prevzal krížnu prihrávku od Kevina Labanca a presnou strelou rozhodol o triumfe Sharks. Bol to jeho druhý zásah v dueli.
"Celkovo platí, že sme odohrali oveľa lepší zápas," pochvaľoval si kapitán San Jose Joe Pavelski. "Zamerali sme sa aj na tie najmenšie detaily a bolo to cítiť."
Couture potvrdil, že vypäté bitky o Stanley Cup mu vyhovujú. V play off strelil už svoj 34. gól, až päťkrát si navyše dokázal v jednom zápase pripísať dva a viac gólov.
Do zápasu pritom opäť lepšie vstúpilo Vegas. Po opatrnejšom úvode otvoril skóre William Karlsson, ku ktorému sa so šťastím odrazil puk od mantinelu a on v čase 17:59 z ostrého uhla zamieril úplne presne.
Ten istý hráč udrel aj v prvej minúte druhej časti a zdalo sa, že výborne hrajúci Golden Knights smerujú k šiestemu triumfu v tohtoročnom play off v rade. Sharks sa však tentoraz postavili na odpor a do druhej sirény skóre úplne otočili.
Obrat zahájil Brent Burns, ktorý v čase 2:00 zužitkoval presilovú hru. Po ňom prvýkrát v zápase trafil Logan Couture, ktorý využil krásnu prihrávku Tomáša Hertla. Český útočník pridal svoj piaty bod v tohtoročných vyraďovacích bojoch.
Burns svojím druhým gólom v čase 14:07 poslal hostí do vedenia a Sharks boli na koni. Tesný náskok však neustrážili, v čase 53:28 vyrovnal účty Nate Schmidt a poslal strhujúci duel do predĺženia. V jeho prvej časti gól nepadol, obaja brankári boli nepriestrelní. Couture zaistil triumf v hostí aj v šiestej minúte druhého nadstavenia.
Séria sa tak presúva do San Jose za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.
"Prvý duel sa nám vôbec nevydaril. Vedeli sme, že prehrávať v sérii 0:2 na zápasy by bol veľký problém," vyhlásil tréner San Jose Peter DeBoer. "Som veľmi spokojný s reakciou, akú hráči predviedli."
Veľkú zásluhu na tom má aj gólman Sharks Martin Jones, ktorý si pripísal 26 úspešných zákrokov. San Jose bolo strelecky výrazne aktívnejšie, bránku Marc-Andre Fleuryho zasypalo až 47 pokusmi.
Pre Vegas sa jedná o mimoriadne trpkú porážku. Nováčik ligy sa stal štvrtým klubom v histórii, ktorý v úvodných dvoch kolách odohral dva duely, ktoré sa dostali až do druhého predĺženia. V roku 1968 to boli dva súboje tímov Philadelphia Flyers a St. Louis Blues, v rokoch 1929-1938 odohral tím New York Americans až štyri takéto zápasy.
"Dnes sme nehrali hru, ktorá je pre nás charakteristická," hneval sa domáci tréner Gerard Gallant. "To nás stálo zápas, sme veľmi sklamaní."
Ďalší zápas: Pondelok 30. apríla (Utorok 1. mája o 4:00 SELČ) v SAP Center v San Jose.