Sekera má bod, oslavoval ale opäť Washington

Slovenský obranca si pripísal asistenciu, Edmonton však pevnosť vo Washingtone nedobyl

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Trinásty domáci zápas v rade ovládli hokejisti Washington Capitals, keď porazili Edmonton Oilers 2:1. Na jedinom góle hostí sa asistenciou podieľal aj Andrej Sekera. Slovenský obranca tak rozšíril svoju bilanciu v tejto sezóne na 26 bodov.

Dallas Stars - Arizona Coyotes 5:2

Výhodu domáceho prostredia využil Dallas, ktorý v súboji dvoch tímov zo Západnej konferencie porazil Arizonu jednoznačne 5:2 a zaznamenal druhú výhru v rade.

Na oboch stranách sa darilo českým zástupcom. V drese Coyotes sa strelecky presadili Radim Vrbata a Martin Hanzal, skúsení českí útočníci v tejto sezóne dokopy nastrieľali už tridsať gólov. Vrbata si navyše pripísal aj asistenciu.

Na druhej strane sa Česi situovali do úloh nahrávačov. Jiří Hudler pripravil úvodný gól Stars pre Devina Shorea, Radek Faksa potom asistoval pri zásahu Lauriho Korpikoskiho, ktorý v čase 49:22 zvýšil už na 4:2.

Stars sa vďaka výhre priblížili k priečkam, ktoré zaisťujú postup do play off. Na ôsmy Nashville aktuálne strácajú deväť bodov. Arizona je na Západe predposledná.

Washington Capitals - Edmonton Oilers 2:1

Úlohu veľkého favorita splnil Washington, ktorý na svojom ľade zdolal Edmonton 2:1 a oslávil tretiu výhru z posledných piatich zápasov.

Capitals sa ale poriadne nadreli. Na ukazovateli skóre dlho svietil nerozhodný stav 1:1, keď Leon Draisaitl vyrovnal skóre po asistencii Andreja Sekeru. O výhre domácich rozhodol až v čase 45:48 skúsený útočník Justin Williams.

Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 3:0

Z posledného miesta v tabuľke Východnej konferencie odskočila Carolina, ktorá pred svojimi fanúšikmi porazila Ottawu jasne 3:0 a ukončila sériu piatich porážok v rade.

Hlavnou hviezdou zápasu sa stal gólman Eddie Lack, ktorý predviedol 34 úspešných zákrokov a zaznamenal čisté konto. Útočník Jordan Staal potom prispel dvoma bodmi za gól a asistenciu.

Florida Panthers - Calgary Flames 2:4

Rozlet Floridy pribrzdilo Calgary, ktoré zvíťazilo na ľade súpera 4:2 a po štvrtom triumfe z posledných piatich zápasov figuruje už na šiestej priečke tabuľky Západnej konferencie.

Flames síce inkasovali ako prví, keď v presilovej hre trafil Nick Bjugstad, potom ale predviedli gólovú smršť. V rozmedzí necelých piatich minút prvej tretiny udreli hostia trikrát a položili základ výhry. Dvoma asistenciami prispel aj český útočník Michael Frolík.

Momenty večera:

1.Trinástka pre Capitals

V domácom prostredí drvia jedného súpera za druhým, body sa z ich haly nevozia. Capitals na svojom ľade vyhrali už trinásty zápas v rade, keď v napínavom súboji zdolali Edmonton 2:1.

2. Rask sa dočkal

Dlhých štrnásť zápasov sa útočník Caroliny Viktor Rask trápil a čakal na bodový príspevok. Dočkal sa na pätnásty pokus, v dueli Hurricanes proti Senators zaznamenal asistenciu.

3. Ohnivá smršť

Skvelú sekvenciu ponúkli v súboji s Floridou hráči Calgary. V rozmedzí necelých piatich minút prvej tretiny nastrieľali svojmu súperovi tri góly a rozhodli o výhre. Trafili Bennett, Baklund a Engelland.

Hviezdy večera:

1. Eddie Lack (CAR): 33 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov

2. Jamie Benn (DAL): 1 gól, 1 asistencia, 5 striel

3. Jordan Staal (CAR): 1 gól, 1 asistencia, 8 striel

Na čo sa tešiť:

Na programe je dokopy osem zápasov, hlavným šlágrom je jednoznačne bitka rivalov Pittsburghu a Philadelphie.