Sekera dal gól, Gáborík dvakrát asistoval

Sekera pomohol gólom k víťazstvu Edmontonu nad New Jersey, Gáborík prispel k výhre Kings dvoma asistenciami

Andrej Sekera sa presadil po 16 sekundách druhej tretiny a vyrovnal stav zápasu proti New Jersey Devils, ktorý pre Edmonton Oilers skončil na domácom ľade víťazne 3:2 po predĺžení. Bojnický rodák má už v tejto sezóne na konte 20 bodov a na najproduktívnejšieho Slováka v lige Mariána Hossu mu chýba päť zápisov. Zažiaril aj jeho krajan Marián Gáborík, ktorý si pri výhre Los Angeles Kings nad St. Louis Blues 5:1 pripísal dve asistencie. Peter Budaj pochytal v bránke víťazov 21 striel a čisté konto mu pokazil len Paul Stastny v druhej tretine.

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 4:2

Víťazstvo Tampy zariadil dvoma gólmi a asistenciou Ondřej Palát. Svojimi gólmi zhodne v šiestej minúte úvodných dvoch tretín otočil stav na 2:1 v prospech Lightning. Najprv v presilovej hre dostal puk od Tylera Johnsona pred bránku a trafil voľné miesto pri ľavej tyčke skôr, než sa brankár Anders Nilsson stihol presunúť. Potom z medzikružia dorazil puk po strele Nikitu Nesterova.

Pre Paláta to bolo prvé dvojgólové predstavenie od 5. marca minulého roka, kedy dvoma gólmi prispel k domácej výhre nad Carolinou 4:3 po predĺžení. Proti Buffalu asistoval Palát v 33. minúte ešte pri góle na 3:1. Na ľavom kruhu mu síce nevyšla kľučka na Jakea McCabea, ale Victor Hedman bol za ním a okamžite prihral zakončujúcemu Nikitovi Kucherovovi.

"Pri prvom góle som mal po krásnej prihrávke (Johnsona) pred sebou prázdnu bránku. Pri druhom to bola znovu parádna akcia (Nesterova) a puk sa mi odrazil na hokejku," povedal Palát, ktorý bol zvolený za najlepšieho hráča zápasu.

Tampa Bay zabrala po štyroch prehrách v rade, pri ktorých mala skóre 9:22. Pri svojom návrate do bránky sa na tom podieľal 24 úspešnými zákrokmi Ben Bishop, ktorý bol kvôli zraneniu triesiel mimo hry od 20. decembra.

Minnesota Wild - Montreal Canadiens 7:1

Český útočník Tomáš Plekanec v posledných troch dueloch vyrovnal svoju gólovú bilanciu za celý predchádzajúci ročník, keď predtým skóroval trikrát v úvodných 40 zápasoch. V nevydarenom zápase ale len pokazil čisté konto Devanovi Dubnykovi, ktorý k nemu mieril s 20 úspešnými zákrokmi. Plekanec po kombinácii Svena Andrighetta a Marka Barberia zakončil do odkrytej bránky.

Tri body za gól a dve prihrávky si pripísal Eric Staal a dvoma gólmi prispel k 16. výhre Wild z posledných 18 zápasov Nino Niederreiter. Gólman Montrealu Carey Price inkasoval sedem gólov v jednom zápase piatykrát v kariére a pre hviezdu NHL to bolo prvýkrát od 2. marca 2013, kedy sa mu to stalo proti Pittsburgh Penguins.

"Každému sa zápas niekedy nevydarí. Je prijemné mu dať toľko gólov, pretože sa to nestáva veľmi často," vyhlásil Staal.

Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 5:4 po predl.

Výrazný podiel na výhre Flyers mal brankár Michal Neuvirth, ktorý nastúpil až od začiatku tretej tretiny za nepriaznivého stavu 3:4. Nahradil Stevea Masona, pochytal všetkých 14 striel a v nájazdoch naňho nevyzrel nikto z tria Markus Granlund, Bo Horvat a Loui Eriksson. V rozstrele trafil ako jediný v deň svojich 29. narodenín kapitán Philadelphie Claude Giroux.

Jednou asistenciou sa na ešte len druhej víťaznej radosti Flyers z posledných deviatich zápasov podieľal najproduktívnejší český hráč v súťaži Jakub Voráček. V polovici duelu ideálne uvoľnil Sean Couturiera, ktorý zakončil do prázdnej bránky a získal Philadelphii vedenie 3:2.

Dallas Stars - Detroit Red Wings 5:2

Útočník Radek Faksa si v drese víťazov pripísal jednu asistenciu a polepšil si na päť bodov z posledných štyroch zápasov. Všetky získal za prihrávky. V 24. minúte jeho strelu od ľavého mantinelu tečoval pred gólmanom Petrom Mrázkom Brett Ritchie a vyrovnal na 2:2.

Medzi 36. a 37. minutou v rozmedzí 49 sekúnd prekonali českého gólmana ešte John Klingberg a Stephen Johns a na konci spečatil výsledok už pri power play do prázdnej bránky Patrick Eaves. Mrázek inkasoval v dueli štyrikrát z 20 striel a pripísal si pri svojom štarte už šiestu prehru za sebou.

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 3:2 po predl.

Sekera svojím piatym gólom v sezóne po 16 sekundách druhej tretiny vyrovnal na 1:1. Pri prečíslení štyria na troch sa mu po prihrávke Leona Draisaitla otvoril priestor, nakorčuľoval si od modrej čiary medzi kruhy a mal čas zamieriť mimo dosahu Coryho Schneidera.

Zápas rozuzlil v čase 61:50 Draisaitl, ktorý si v stretnutí pripísal tri body za gól a dve prihrávky. Druhou asistenciou v zápase sa podieľal na víťaznom góle kapitán Oilers Connor McDavid, ktorý na po pozícii najproduktívnejšieho hráča súťaže zaokrúhlil svoju bilanciu na 50 bodov za 14 gólov a 36 asistencií z 44 zápasov.

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 5:1

Gáborík zaznamenal dva body v jednom zápase prvýkrát v ročníku, v ktorom mal doteraz na konte z 19 duelov len dva góly a tri asistencie. Najprv z vlastného obranného pásma vyslal do protiútoku Trevora Lewisa, ktorý 108 sekúnd pred koncom prvej tretiny strelou z ľavého kruhu zvýšil na 2:0. V 25. minúte nabil obrancovi Jakeovi Muzzinovi, ktorý svojím druhým gólom v stretnutí získal Kings trojgólový náskok.

Dva góly dal aj Tanner Pearson. Gólman Los Angeles Peter Budaj si pripísal 21 úspešných zákrokov a prekonal ho len v 28. minúte Paul Stastny, ktorý znížil na 1:4.

Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 4:1

Penguins prehrali dva zápasy za sebou prvýkrát v tejto sezóne. Naposledy sa im to stalo medzi 14. a 18 decembrom 2015 v období, kedy prevzal tím kouč Mike Sullivan, ktorý ho následne doviedol k zisku Stanley Cupu. V stredu podľahol Pittsburgh na ľade Washingtonu 2:5.

Ottawa viedla v polovici úvodnej tretiny po góloch Bobbyho Ryana a Mikea Hoffmana v presilovkách 2:0 a v 33. minúte ešte zvýšil jej náskok Tom Pyatt. Sedem sekúnd pred koncom druhého dejstva trafil za Penguins Connor Sheary, ale výsledok dovŕšil v tretej tretine Mark Stone.

Nashville Predators - Boston Bruins 2:1

Výhru Predators vychytal 35 úspešnými zákrokmi Juuse Saros, ktorého prekonal len obranca Torey Krug. Ten v 29. minúte v presilovej hre odpovedal na gól Austona Watsona z úvodu druhého dejstva. Rovnako v strednej časti rozhodol Filip Forsberg.

Bruins sa od 13. minúty museli zaobísť bez brankárskej jednotky Tuukku Raska, ktorý odstúpil potom, čo ho strela Romana Josiho zasiahla do oblasti krku. Zane McIntyre 14 zásahmi prehre nezabránil.

Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 1:4

Avalanche v piatok potešili fanúšikov v Pepsi Center prvou výhrou na domácom ľade po desiatich zápasoch, ale na víťazstvo nad New York Islanders 2:1 po predĺžení nenadviazali. Colorado má na konte ako najhorší tím tejto sezóny zo 40 zápasov len 27 bodov.

Momenty večera:

1. Palátovo trojbodové predstavenie

Ondřej Palát ukončil trojzápasový bodový pôst svojím najlepším vystúpením v tejto sezóne. Pri víťazstve Tampy Bay nad Buffalom 4:2 strelil dva góly, na jeden prihral a bol zvolený za prvú hviezdu zápasu.

2. Debakel Montrealu

Canadiens sú s 58 bodmi zo 43 zápasov štvrtým najlepším tímom ligy, ale na ľade rozbehnutej Minnesoty museli stráviť vysokú porážku 1:7. Nebola to ale najvyššia prehra Montrealu v sezóne, pretože 4. novembra ukončili jeho osemzápasovú víťaznú sériu domácou výhrou 10:0 Columbus Blue Jackets.

3. McDavidova päťdesiatka

Najproduktívnejší hráč ligy Connor McDavid zaokrúhlil vďaka dvom asistenciám pri výhre Edmontonu nad New Jersey 3:2 po predĺžení na 50 bodov zo 44 zápasov. Devätnásťročný talent prekonal svoj výkon z premiérovej sezóny 2015-16, kedy nazbieral v 45 dueloch 48 bodov.

Hviezdy večera:

1. Ondřej Palát (TBL): 2 góly, 1 asistencia, 5 striel

2. Eric Staal (MIN): 1 gól, 2 asistencie, 2 plusové body

3. Jake Muzzin (LAK): 2 body, 2 góly, 5 striel

Na čo sa tešiť:

Hrá sa sedem zápasov. Washington Capitals zaútočia na ôsmu výhru v rade doma proti celku Chicago Blackhawks. V súboji tradičných sokov privítajú New York Rangers tím Toronto Maple Leafs.