Pánikovi pomohol obranca Hurricanes

Takmer tri roky bez gólu a teraz dva v rade. Obranca Andrej Sekera sa presadil v druhom zápase za sebou a potvrdil tak víťazstvo Dallas Stars nad Detroit Red Wings 4:1. Aj v druhom piatkovom stretnutí bol medzi strelcami Slovák, Richard Panik otvoril skóre na ľade Carolina Hurricanes a Washington Capitals si z Releigh odniesli výhru 4:3.

Pánik znova medzi strelcami
Pánik si v 34. zápase v sezóne pripísal piaty gól a jeho meno sa objavilo medzi strelcami druhýkrát z posledných troch duelov. V úvode druhej časti síce brankár Petr Mrazek jeho prienik vytesnil, ale vyrazený puk skončil za jeho chrbtom od obrancu Bretta Pesceho. Dvadsaťosemročný slovenský útočník navyše bodoval v troch z posledných desiatich zápasov.
Už po 129 sekundách v presilovej hre zvýšil Evgeny Kuznetsov, ktorý usmernil do odkrytej bránky skvelú prihrávku Johna Carlsona.
Carolina sa prvýkrát presadila v čase 40:39, keď tieniaci Jordan Staal nohou tečoval Pesceho strelu od modrej čiary za Iľju Samsonova.
Capitals získali späť dvojgólové vedenie v 43. minúte v ďalšej početnej výhode. Strelu Alexandera Ovečkina odrazenú od zadného mantinelu pri ľavej tyčke doťukol do bránky Lars Eller.

Vrána využil ideálnu prihrávku Kuznecova

Rozhodujúci gól zápasu strelil český útočník Jakub Vrana, ktorý sa presadil po ideálnej prihrávke Jevgenija Kuznecova. Rodák z Prahy sa dostal pred bránku a zamieril do voľného miesta pri ľavej tyčke Mrázkovej bránky. Zvýšil tak náskok Capitals na 4:1.
Líder ligy si aj napriek silnému finišu Hurricanes výhru udržal a radoval sa potom, ako na konci roka 2019 prvýkrát v sezóne nebodoval v dvoch dueloch v rade.
Po 104 sekundách odpovedal Teuvo Teravainen, ktorý tiež využil presilovku. V 53. minúte v ďalšej početnej výhode Ryan Dzingel premenil prihrávku Martina Nečasa, ale ďalší gól už Samsonov nepustil.
Dvadsaťdvaročný ruský gólman si ako druhý nováčik v histórii NHL pripísal víťazstvo v prvých ôsmich štartoch vonku. Lepšie to zvládol len Brent Johnson, ktorý v období medzi 26. februárom 1999 a 13. januárom 2001 nazbieral za St. Louis dokonca desať výhier vo svojich prvých vystúpeniach na štadiónoch súperov.
"Nezáleží na tom, kde sa hrá. Ja sa cítim dobre doma aj vonku," povedal Samosonov, ktorý si v celom zápase pripísal 38 úspešných zákrokov a 18 z nich v prvej tretine. "To je v pohode, mám rád, keď na mňa ide veľa striel."

Dzingel znížil manko Hurricanes

Sekera opäť zavŕšil výhru
Dallas Stars nadviazali na úspech v novoročnom dueli Winter Classic, v ktorom po veľkom obrate pod holým nebom porazili Nashville Predators 4:2.
Skóre opäť uzavrel Sekera, ktorý necelé tri minúty pred koncom trafil v oslabení 6 na 4 do prázdnej bránky. Predtým sa pritom strelecky nepresadil takmer tri roky, posledný gól pred 1. januárom dal 23. marca 2017 ešte v drese Edmonton Oilers. Pred outdoorovým duelom čakal na prvý zásah v drese Stars 36 zápasov.
Dallas pridal štvrtú výhru v rade a tretíkrát za sebou musel otáčať nepriaznivý stav po nevydarenom vstupe do zápasu. V nedeľu na ľade Arizona Coyotes aj proti Nashvillu doháňal dvojgólové manko, s najhorším tímom ligy Detroitom prehrával len o gól.

Pavelski zvýšil náskok po sólovej akcii

"Chvíľu nám trvalo, kým sme sa rozbehli. Najlepší výkon sme predviedli v tretej tretine, keď sme hrali skutočný hokej Dallas Stars," vyhlásil tréner Stars Rick Bowness.
Detroit, ktorý na Silvestra vďaka domácemu triumfu 2:0 proti San Jose Sharks 2:0 ukončil sériu šiestich prehier, od štvrtej minúty viedol. Akciu Robbyho Fabbriho zakončil Dylan Larkin. To bol však posledný okamih, keď sa Red Wings v zápase radovali.
V čase 11:13 Detroit v oslabení prepadol a prihrávku Esu Lindella premenil Roope Hintz. Rozdielový gól duelu strelil Radek Faksa, ktorý tečoval medzi kruhy Lindellovu strelu a postaral sa o obrat stavu na 2:1. V 32. minúte zvýšil strelou z kruhu Joe Pavelski.