Sanfordove štyri góly proti Golden Knights

Útočník St. Louis Zach Sanford zažil gólovú explóziu, v aréne Vegas v noci na piatok nastrieľal štyri góly. Jeho Blues však v prvom zápase po kolapse obrancu Jaya Bouwmeestera napriek tomu získali len bod za prehru 5:6 po predĺžení. Lightning zdolali Oilers a predĺžili svoju sériu úspechov na deväť duelov, brankár Andrei Vasilevskiy bodoval v 20. zápase v rade. Washington porazil Colorado 3:2, Alex Ovečkin opäť neskóroval a méta 700 gólov je tak preňho naďalej vzdialená dva presné zásahy.

Štyri góly Sanforda stačili len na bod
Útočník St. Louis Blues Zach Sanford má za sebou individuálne najúspešnejší zápas v kariére. Jeho štyri góly však tímu stačili len na bod za porážku 5:6 po predĺžení na ľade Vegas Golden Knights.
Sanford otvoril svoj strelecký účet už po 25 sekundách hry, ďalší gól pridal tesne pred polovicou úvodnej tretiny. Rodák zo Salemu sa potom presadil aj v druhej a v tretej časti. V jednom zápase tak nastrieľal 33 percent všetkých svojich gólov v sezóne.
Golden Knights však túto výnimočnú streleckú erupciu dokázali ustáť. Mal na tom zásluhu predovšetkým Max Pacioretty, ktorý k dvom gólom pripojil aj jednu asistenciu. Mark Stone si pripísal tri prihrávky a Jonathan Marchessault sa blysol dvomi gólmi.
Blues hrali bez skúseného obrancu Jaya Bouwmeestera, ktorý v predchádzajúcom nedohranom dueli na ľade Anaheim Ducks skolaboval na striedačke. Stále je v nemocnici, ale podľa vedenia Blues sa zotavuje.
Lightning nezastavujú
Hráči tímu Tampa Bay Lightning v domácej Amalie Arene porazili Edmonton Oilers 3:1 a skompletizovali už deviate víťazstvo v rade.
Z domácej bránky k tomu 29 zákrokmi pomohol gólman Andrei Vasilevskiy, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na 20 duelov.
"Znova chytal fantasticky," ocenil útočník Tampy Bay Pat Maroon svojho kolegu. "Je neuveriteľný. V kľúčových momentoch zápasov dokáže vytiahnuť tie najlepšie zákroky."
Obidve mužstvá nastúpili bez svojich ofenzívnych opôr. Domácim chýbal produktívny útočník Nikita Kucherov, hosťom zase kapitán Connor McDavid. Tampa sa však s týmto faktom vyrovnala lepšie.
V čase 24:39 otvoril skóre Maroon, o päť minút neskôr vyrovnal účty hosťujúci Caleb Jones. Domáci ešte do druhej sirény opäť viedli, keď Yanni Gourde zužitkoval presilovú hru.

Gourde trafil po brejku v oslabení

"Podali sme veľmi bojovný výkon. Myslím si, že sme si vytvorili aj pomerne dosť šancí, ale produktivita sa zasekla," upozornil tréner Edmontonu Dave Tippett.
Obranca víťazov Erik Cernak za viac ako 21 minút predviedol rekordných 9 hitov a nepremenil tri strelecké pokusy.
Konečnú podobu výsledku stanovil v záverečnom dejstve strelou do odkrytej bránky Cedric Paquette. Lightning si tak udržali postavenie na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie, Oilers sú na Západe piati.
Capitals zastavili Avalanche, Ovečkin opäť bez gólu
Hráči tímu Colorado Avalanche po sérii piatich výhier narazili, v domovskej Pepsi Center podľahli tímu Washington Capitals 2:3.
Klub z hlavného mesta Spojených štátov amerických vybojoval cenný triumf napriek tomu, že Alex Ovechkin sa opäť strelecky nepresadil.
Ruskému kanonierovi tak stále chýbajú dva zásahy na dosiahnutie 700. gólu v kariére, v bitke o najlepšieho kanoniera je o jeden gól za Pastrňákom a Matthewsom.
V drese Capitals sa však činili iní. V presilových hrách zaúradovali Nicklas Backström a Tom Wilson, víťazný gól zaobstaral v čase 57:56 TJ. Oshie. Jednu asistenciu si pripísal útočník Jakub Vrana, po ktorého prihrávke zdvihol ruky nad hlavu Backström.
Richard Panik mal na konte dva hity a jednu zablokovanú strelu. Obranca Martin Fehérváry sa po troch odohraných dueloch a prvom bode v NHL vrátil na farmu do AHL.
Domáci Avalanche pritom vstúpili do zápasu výborne. Už v čase 2:54 otvoril skóre Andre Burakovsky a ešte do prvej sirény sa v početnej výhode presadil aj Mikko Rantanen. To však bolo zo strany druhého tímu Západnej konferencie všetko.
Na výhre Capitals mal veľký podiel aj brankár Braden Holtby, ktorý si pripísal spolu 31 úspešných zákrokov.
Dallas pokračuje víťazne
Hokejisti tímu Dallas Stars pokračujú vo víťaznom ťažení, tentoraz zvíťazilo na ľade Toronto Maple Leafs 3:2 a pridali tretí úspech v rade.
Domácemu Torontu sa po zranení vrátil do bránky prvý brankár Frederik Andersen, ktorý vynechal štyri zápasy kvôli zraneniu krku.
"Tento zápas je pre náš ponaučením. Ak hráme proti tímu, ktorý má výbornú ofenzívu, nesmieme ho pustiť do vedenia," vyhlásil tréner kanadského mužstva Sheldon Keefe.
Presne to sa však Torontu prihodilo. Už po 80 sekundách hry, keď sa po prihrávke Johna Klingberga presadil Denis Gurianov a otvoril skóre duelu.
Náskok Stars zvýšil ešte zvýšil český útočník Radek Faksa, ktorý zo samostatného úniku pridal svoj 10. gól v ročníku. Až potom sa dokázali presadiť aj domáci Maple Leafs. V čase 31:21 znížil Auston Matthews a 41. gólom dobehol Davida Pastrňáka na čele tabuľky strelcov.

Faksa zvýšil náskok zakončením do bekhendu

Stars si však v úvode tretej časti zobrali dvojgólový náskok späť. Postaral sa o to Tyler Seguin, ktorý udrel po dlhých 17 dueloch.
"Je to skvelý pocit. Nečakal som, že budem na gól čakať tak dlho, ale nedá sa nič robiť," vyhlásil Seguin. "Dúfam, že mi tento zásah rozviaže ruky a začne mi to tam padať."
Asistencu na Seguinov gól si pripísal Jason Robertson, ktorý naskočil do úplne prvého zápasu v NHL. Na ľade strávil viac ako 12 minút.
Toronto sa v tretej časti snažilo o vyrovnanie, ale dokázalo len skorigovať stav, keď v čase 58:41 udrel Zach Hyman.
"Súper ťažil z našich strát. Bohužiaľ sme ich mali naozaj," vyhlásil Andersen, ktorý si pripísal 16 zákrokov. "Cítil som sa dobre, ale nemáme žiadne body, takže som sklamaný."
V drese hostí odohral jubilejný 1000. duel veterán Andrew Cogliano.
Ani jeden zo slovenských obrancov nehral, Andrej Sekera ostal medzi náhradníkmi Dallasu a Martin Marincin domácich Maple Leafs.
Ostatné zápasy: Smith hetrikom zničil Islanders, Talbot vynuloval Ducks
Buffalo zužitkovalo výhodu domáceho ľadu, keď zdolalo Columbus 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil Victor Olofsson a pre švédskeho reprezentanta bol už druhý v zápase.
Súboj Floridy s Philadelphiou sa skončil úplne jasne. Flyers si z arény svojho soka odniesla vysoký triumf 6:2. Útočník James Van Riemsdyk zažiaril gólom a dvoma asistenciami.
Ottawa ukončila sériu šiestich prehier a pred zrakmi svojich fanúšikov zdolal Arizonu 3:2. Víťazný gól strelil Nicholas Paul a bol jeho siedmy v ročníku.
Stret medzi Minnesotou a New York Rangers sa skončil veľkou drámou. Vyrovnaný duel dospel za stavu 3:3 až k nájazdom, v ktorých Mika Zibanejad rozhodol o zisku jedného bodu navyše pre hostí.
Hráči New York Islanders utrpeli drvivú porážku, v Nashville padli 0:5. Ofenzívu Predators ťahal Craig Smith, ktorý nastrieľal hetrik. Nashvillu na Západe chýbajú tri body k ôsmej priečke.
Hráči Anaheimu nemali v domácom súboji s Calgary ani najmenšiu šancu. Flames duel ovládli 6:0, Mikael Backlund aj Mark Jankowski nastrieľali dva góly. Cam Talbot vďaka 44 zákrokom vychytal prvú nulu v sezóne.
Hráči New Jersey Devils potvrdili zlepšenú formu z posledného obdobia a po obrate na svojom ľade porazili Detroit Red Wings 4:1. Dva góly víťazov strelil Wayne Simmonds, český útočník Pavel Zacha si pripísal dve asistencie.