Hokejisti tímu San Jose Sharks v 4. dueli série 2. kola play off v Západnej konferencii jasne zdolali Vegas Golden Knights 4:0. Napravili tak predchádzajúcu domácu prehru 3:4 po predĺžení a vyrovnali stav na 2:2 na zápasy.
Znova skóroval Tomáš Hertl, ktorý v 26. minúte dodal pokoj Sharks dôležitým gólom na 3:0. Obranca Brenden Dillon prispel k vydarenému dielu dvoma bodmi za prihrávky a rovnako sa darilo aj útočníkovi Loganovi Coutureovi. Martin Jones za svojím chrbtom uzamkol bránku a predviedol 34 zákrokov.

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 4:0 (stav série: 2:2)
Sharks si prichystali veľmi ráznu odpoveď na predchádzajúce zakolísanie. Síce vyslali medzi tyče úplne rovnaký počet striel ako ich súper, lenže mierili oveľa lepšie a hneď štyri z nich boli pre Marca-Andreho Fleuryho nedostihnuteľné.
Pri zakončení faulovaný Marcus Sorensen a Joonas Donskoi, ktorý sa vrátil do zostavy po vynechaní zápasu číslo 3, v poslednej päťminútovke úvodného dejstva zaistili domácim vedenie 2:0.
"Súper bol dobre pripravený a odhodlaný vyhrať, išiel si za tým," povedal kouč Gerard Gallant na adresu domácich. "Dali do toho trošičku viac ako my. A odviedli skvelú prácu, bojovali o to naozaj tvrdo."
Potom do diania nahlas prehovoril Hertl, keď pri akcii Mikkela Boedkera, ktorý obišiel bránku a skúsil zakončiť, podstupoval ako zvyčajne nekompromisným pretláčaním na bránkovisku. Vďaka bleskurýchlej dorážke z toho vyšiel víťazne a pripísal si tak už piaty zásah v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.
"Snažil som sa len robiť rozruch pred bránkou a Mikkel predviedol skvelú akciu," opísal Hertl. "Ja som už mal pred sebou akurát prázdnu bránku a poslal som to tam. Ale dnes som mal dať viac gólov."
V 52. minúte kapitán Joe Pavelski v presilovej hre zaistil výhru. Jones dochytal zápas s čistým štítom šiestykrát v kariére, počas tohtoročných vyraďovacích bojov sa mu podarilo už na úvod série 1. kola vygumovať Anaheim Ducks.
"Skvelý zápas od všetkých," ocenil Jones spoluhráčov. "Bol to asi aj náš najkomplexnejšie odohraný zápas v celej sérii. Pokúsime si to preniesť aj do ďalšieho zápasu, ktorý bude určite ťažký. Pretože všetky sú ťažké. My si len musíme byť istí, že máme nastavenú hlavu rovnako ako na dnešok."
Golden Knights vyšli strelecky naprázdno prvýkrát od 19. februára, keď podľahli 0:2 zhodou okolností práve Anaheimu. Dvadsaťosemročný gólman Sharks bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu, Hertl za druhú.
"Každým zápasom sme lepší a lepší," pochvaľoval si tréner víťazov Peter DeBoer. "Takže viem, že hneď ako vystúpime vo Vegas z lietadla, budeme pripravení odohrať dobrý zápas. A na výhru tam potrebujete hrať naozaj dobre. Ale ak chceme vyhrať sériu, potrebujeme to zvládnuť."
Tomáš Tatar sa udržal v zostave Golden Knights, odohral čas 10:32 a zaznamenal štyri hity. V zostave domácich naopak opäť chýbal skúsený útočník Joe Thornton, ktorý od 23. januára nehral kvôli zraneniu, ale už by mal byť len krôčik od návratu do hry.
Ďalší zápas:Piatok 4. mája (sobota 5. mája o 4:00 SELČ) v T-Mobile Arene v Las Vegas.