sharks ot winner gm7

Nestáva sa často, aby bol jeden faul kľúčovým momentom zápasu, v ktorom padne deväť gólov. Rovnako ako sa nestáva často, aby zlomová chvíľa prišla už v situácii, keď 11 minút pred koncom tretej tretiny jeden z tímov prehráva 0:3.

V noci na stredu sme toto všetko videli. San Jose Sharks už takmer padali do priepasti, ešte v čase 49:13 im siedmy duel s Vegas Golden Knights pretekal pomedzi prsty. Ale potom Cody Eakin nevyberavým kroščekom vyradil z hry ich Joea Pavelskiho, dostal za to trest na päť minút plus do konca zápasu a domáci počas tejto krátkej pasáže dokázali takmer nemožné: štyrmi gólmi otočili zápas!
A nakoniec ho priviedli k víťazstvu v predĺžení, hoci utrpeli ešte jednu ranu - vyrovnanie súpera 47 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.
Práve tieto sekvencie boli akýmsi zhrnutím príbehu celej série. Vrcholom drámy. A dôkazom obrovskej vnútornej sily San Jose.
Veď pred týždňom Sharks prehrávali 1:3 na zápasy. Už vtedy pozerali do priepasti: stačilo jedno zakolísanie a nenávratne by do nej spadli. Lenže práve v hraničných situáciách zo seba dokázali dostať to najlepšie. Vyhrali doma a Tomáš Hertl sľúbil návrat domov na siedmy duel. Ten zariadil víťazným gólom v Las Vegas a jeho tím nakoniec takmer stratenú sériu ovládol.

Sharks otočili z 0:3 na 4:3 na štyri minúty

V zápase číslo 7 im pomohol Eakinov skrat, po ktorom odišiel zranený Pavelski do kabíny a ktorý rozhorel ich túžbu po pomste.
"Všetci chlapci sa spojili a povedali si: Teraz hráme pre Pava. On je srdcom nášho mužstva a bolo tvrdé vidieť ho takého dobitého. Bola to otázka vôle a my sme ju našli práve pre neho," opisoval veterán Joe Thornton.
V tej chvíli nebolo možné sústrediť sa na presný taktický plán. Namiesto chladných zabijakov nastúpili na ľad horúce hlavy. Ale nakoniec to pomohlo, pretože obrovská motivácia sa pretavila na neskutočnú silu.
"Keď sme sa zhromaždili pri striedačke, (Thornton) nám povedal: Teraz tam vlezte a dajte tri góly. Keď dostanete takýto rozkaz od veterána, ktorý tu odohral 20 rokov, tak to musíte urobiť. Takže sme tam vliezli... A dali sme štyri," usmieval sa center Logan Couture.
Viac o téme: [Goodrow v predĺžení vystrelil postup Sharks]
Ten v päťminútovej presilovke trafil dvakrát, prvýkrát hneď po siedmich sekundách v čase 49:20. Potom Tomáš Hertl tečoval do siete strelu Erika Karlssona (50:09), Couture skóroval znova (52:53) a na záver Kevin Labanc v čase 53:21 dostal Sharks do vedenia.
Hala burácala tak, ako v tejto sezóne asi ešte nikdy. A domácich hráčov akoby niekto polial živou vodou. Sharks nepochybovali ani vtedy, keď Jonathan Marchessault v poslednej minúte tretej tretiny vyrovnal.
"Bolo to ťažké. Ale počas prestávky pred predĺžením sme sa znova postavili a išli sme do toho po hlave. Bolo to prvé predĺženie siedmeho zápasu, ktoré som zažil. Na tribúnach to neskutočne vrelo. A dodalo nám to extra energiu," ďakoval divákom Couture.
Tú energiu bolo cítiť v celom nadstavenom čase, v ktorom San Jose súpera prestrieľalo 14-9. Bolo ju cítiť aj v prieniku Barclaya Goodrowa, ktorý odohral druhý najnižší počet minút z domáceho tímu (7:26) a mal vďaka tomu čerstvé nohy, takže dve minúty pred koncom prvého predĺženia prekorčuľoval Braydena McNabbova a rozhodol zápas aj celú sériu.

Goodrow v predĺžení vystrelil postup Sharks

Tú energiu si kalifornský tím určite prenesie aj do druhého kola, v ktorom vyzve Colorado Avalanche. Tí budú v úvode série asi výrazne svižnejší, pretože svojho protivníka vyradili v piatich dueloch. Takže posledný zápas hrali v piatok a teraz si užívajú týždeň voľna.
San Jose by však malo byť psychicky silnejšie. Po takom veľkolepom obrate táto partia plná skúsených hráčov a veľkých ťahúňov dobre vie, že po prvom neúspechu nemusí panikáriť.
Máločo zvýši vieru vo vlastné sily tak, ako priebeh ich víťaznej hokejovej vojny s Vegas.
"Keď sme prehrávali 1:3 na zápasy, ľudia nás odpisovali. Asi nás odpisovali aj v tom poslednom. Ale my sme si stále verili," povedal tréner Sharks Peter DeBoer. "Máme najlepších lídrov, akých som kedy koučoval. Som veľmi šťastný, že mám v mužstve takých hráčov."