Súhrn: Rutta zažil trojbodový večer, Chicago napriek tomu prehralo

Nedeľné zápasy: Obranca Jan Rutta si pri porážke Chicaga pripísal tri body, Richard Pánik sa nepresadil

Autor NHL.com/SK / NHL.com

V nedeľnom programe NHL Chicago Blackhawks s Richardom Pánikom podľahli New Jersey Devils 5:7. Slovenský útočník sa dvoma nevyužitými pokusmi nezaradil medzi piatich strelcov Chicaga, medzi ktorými bol aj český obranca Jan Rutta. Ten navyše pridal dve asistencie, domácu porážku Chicaga ale neodvrátil.

Strelci vo zvyšných troch dueloch už ani zďaleka neboli takí produktívni ako v Chicagu. San Jose Sharks dokázali otočiť vývoj zápasu na ľade Los Angeles Kings, ktorý ovládli 2:1. Hráči Tampa Bay Lightning upevnili svoju pozíciu najlepšieho tímu súťaže, keď zvíťazili na ľade Anaheimu rovnako 2:1. Lightning tak vonku bodovali už ôsmykrát po sebe.

Chicago Blackhawks - New Jersey Devils 5:7

Rutta si pripísal tretí gól sezóny a skóroval prvýkrát od 9. októbra, keď trafil pri porážke 3:4 po nájazdoch v Toronte. V 17. minúte zvýšil v početnej výhode už na 3:1, keď si na modrej čiare z bekhendu spracoval odrazený puk a vzápätí ho napálil do siete.

V tom čase už mal na konte asistenciu, v závere druhej tretiny potom pripojil ďalšiu a vo svojej prvej sezóne v NHL tak zažil prvý trojbodový večer v kariére. Pánik odohral štrnásť a pol minúty, dvakrát vystrelil na bránku a odovzdal päť hitov. Dostal aj dva menšie dvojminútové tresty.

Radosť z osobného vystúpenia však Ruttovi pokazil výsledok. Aj preto, že chvíľku po ňom zvýšil už na 4:1 Tanner Kero, ale potom znížil svojím druhým gólom večera Miles Wood a v druhom dejstve prišla smršť Devils, ktorí otočili skóre až na 6:4.

Dvadsaťdvaročný Wood potom v 43. minúte zavŕšil výsledok, ale aj svoj prvý hetrik v NHL. K trom gólom pridal aj jednu asistenciu. "Samozrejme skvelý pocit," vyhlásil Wood po zápase. "V prvej tretine sme pôsobili trochu mdlo, ale potom sme sa v druhej a tretej tretine zdvihli a ukázali, aký má tento tím charakter. Je zábavné byť jeho súčasťou."

Brankár víťazov Keith Kinkaid si okrem piatich inkasovaných gólov pripísal 39 úspešných zákrokov, čo preňho bolo najviac v sezóne. Devils aj vďaka nemu vyhrali v riadnom hracom čase prvý zápas od 18. apríla 2006, v ktorom prehrávali o tri góly.

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1:2

Kings po skvelom vstupe do sezóny druhýkrát za sebou nebodovali, pripísali si tretiu porážku za posledné štyri zápasy a tretíkrát za sebou sa museli pred súperom skloniť pred svojimi divákmi. Sharks si naopak pripísali šiestu výhru za minulých sedem vystúpení.

Los Angeles poslal do vedenia v polovici deviatej minúty pri presilovke Dustin Brown. Jeho ôsmy gól v ročníku ale na body nestačil. V 46. minúte totiž vyrovnal Melker Karlsson, ku ktorému sa odrazil puk od cloniaceho Tomáša Hertla po strele, ktorú vyslal Logan Couture. Joel Ward potom rozhodol.

Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 1:2

Hráči tímu Tampa Bay Lightning si pripísali štvrtú výhru a šiesty bodový zisk za sebou, keď dokázali tesne uspieť na ľade Anaheimu. Pre Lightning, ktorí sú najlepším tímom celej súťaže, išlo zároveň o šiestu výhru vonku za sebou a počas tejto série nenechali súperom ani jeden bod.

Pred polovicou zápasu otvoril skóre deviatym gólom sezóny Vladislav Namestnikov, pri ktorého zásahu asistovali Nikita Kucherov a Steven Stamkos. Jakob Silfverberg síce v tretej tretine vyrovnal, ale J.T. Brown svojím prvým gólom sezóny v 48. minúte rozhodol o piatej porážke Ducks za posledných šesť duelov, z toho päťkrát hral Anaheim doma.

Washington Capitals - Edmonton Oilers 2:1 po nájazdoch

Washington Capitals sa mohli radovať z vydretej výhry nad Edmonton Oilers. Pre Washington išlo o piate víťazstvo posledných šiestich zápasov a zároveň štvrté domáce v rade.

Capital One Arena čakala na prvý gólový zápis až do začiatku tretej tretiny. Jujhar Khaira potom svojím prvým gólom sezóny a zároveň ešte len druhým zásahom v kariére poslal Oilers do vedenia. Už v 46. minúte ale kontroval ruský bek Dmitry Orlov a tiež si pripísal prvý gól v sezóne. Nájazdy rozhodol T.J. Oshie.

Hviezdy večera:

1. Miles Wood (NJD): 3 góly, 1 asistencia, +2 body, 7 striel na bránku
2. Jan Rutta (CHI): 1 gól, 2 asistencie, prvý trojbodový zápas v NHL, čas na ľade 22:59
3. Braden Holtby (WSH): 29 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, šiesta vychytaná výhra za sebou