Rusko si poradilo aj so Švédmi a na MS bude hrať o zlato

Ruská zborná sa ako nezastaviteľná mašina rúti za svojim zlatým cieľom. V semifinále majstrovstiev sveta IIHF na ňu nestačili ani obhajcovia minuloročného titulu zo Švédska. Rusko ich po výhre 3:1 poslalo do súboja o bronz a v nedeľu večer si zahrá finále.

Kým na domácej olympiáde v Soči Alex Ovechkin a spol. prepadli, na šampionáte u 'susedov' v bieloruskom Minsku zatiaľ jednoznačne vládnu. V skupine vyhrali všetkých sedem zápasov, vo štvrťfinále si poradili s Francúzskom a v semifinále dokonca so Švédmi, ktorí sa na turnaji prezentovali veľmi dobrými výkonmi.

Finále: Rusko - Finsko (20:00 SELČ)

Aj do semifinále vstúpili Švédi parádne, keď už v 19. sekunde trafil Oscar Moller. Ešte v prvej tretine však stačil vyrovnať Sergei Plotnikov a Sergei Shirokov potom poslal zbornú do vedenia, ktoré už nestratila. V druhej tretine dodal Rusom pokoj dorážkou obranca Anton Belov, ktorý stanovil konečné skóre na 3:1.

Vo finále sa Rusko stretne s víťazom druhého sobotného duelu Fínskom. Česi budú hrať o bronz proti Švédsku.