panik

V noci na nedeľu sa v NHL odohrala porcia jedných z posledných prípravných duelov pred novou sezónou. V ôsmich zápasoch sa predstavili aj piati slovenskí hráči. Bodovo sa medzi nimi presadil len Richard Pánik, ktorý zaznamenal asistenciu pri výhre Arizona Coyotes nad Vancouver Canucks.

Pánik v piatej minúte prvej tretiny pripravil gól pre Christiana Fischera, vďaka ktorému Coyotes viedli 1:0. Dvadsaťsedemročný rodák z Martina mal v zápase jednu plusku v hodnotení účasti na ľade pri strelených a inkasovaných góloch.
Zdeno Chára sa na domácom ľade vrátil do úlohy jedného z najvyťaženejších mužov Boston Bruins, ktorí podľahli Philadelphia Flyers 1:4. Slovenský kapitán Bruins odohral tesne pod 21 minút, pripísal si štyri hity, dve strely na bránku a jednu zablokovanú strelu.

Šulákov úspešný brejk priamo z trestnej lavice

Opora Bostonu David Pastrňák bol pri vyrovnaní Bruins na 1:1. V 46. minúte v presilovej hre nahodil puk od modrej čiary a Ryan Donato ho tečoval za chrbát Brian Elliotta. Zvyšok zápasu však patril Philadelphii, ktorá tromi gólmi strhla víťazstvo na svoju stranu.
Jaroslav Halák sa do bránky nedostal, na striedačke kryl chrbát Tuukkovi Raskovi, ktorý chytil 20 z 24 streleckých pokusov Flyers. Hlavnou hviezdou hostí sa stal dvojgólový Michael Raffl.
V zápase Ottawa Senators proti Montreal Canadiens sa proti sebe postavili Christián Jaroš a Tomáš Tatar. Oveľa spokojnejší mohol byť obranca domácich, ktorí nedovolili Canadiens ani jeden gól a vybojovali víťazstvo 3:0.
Dvadsaťdvaročný bek Senators mal bilanciu päť hitov a dve strely za čas 16:55. Tatar odohral o päť sekúnd viac a rovnako nepremenil dva strelecké pokusy. Gólman Craig Anderson vychytal Ottawe čisté konto, Matt Duchene ku gólu pridal aj asistenciu.
Obranca Martin Marinčin bol pri porážke Toronto Maple Leafs na ľade Detroit Red Wings 1:5. Dvadsaťšesťročný bek nepremenil tri strely a odovzdal dva hity. V drese domácich skórovali dvaja českí útočníci Martin Frk a Libor Šulák, jednu asistenciu pridal aj Filip Hronek.

Frk bez prípravy skóroval v presilovke

Pre Frka, ktorý mal v úvode tréningového kempu problémy s šikmým brušným svalom, to bol prvý bod v predsezónnej generálke. Šulák desať minút pred koncom trafil v početnej výhode, do ktorej sa Detroit dostal vďaka jeho návratu z trestnej lavice.
Kouč Jeff Blashill testoval v zostave aj ďalšieho českého hokejistu, osemnásťročného Filipa Zadinu. Šestka tohtoročného draftu sa proti Maple Leafs bodovo nepresadila.
Všetci štyria Česi sú pred štvrtkovým vstupom Detroitu do sezóny na domácom ľade proti Columbus Blue Jackets na hrane zostavy. "Zatiaľ sme neučinili finálne rozhodnutie, ešte máme čas," povedal Blashill.