Rangers zdolali Tampu, siedmykrát vyhrali 2:1

Autor Michael Langr / NHL.com

Výsledok 2:1 je najobľúbenejším skóre hokejistov New York Rangers v tohtoročnom play off. V prvom kole vyhrali týmto rozdielom štyri z piatich duelov série s Pittsburgh Penguins, v druhom proti Washington Capitals skončili rovnakým skóre tri zápasy, z ktorých manhattanský celok vyhral dva - vrátane rozhodujúceho, siedmeho zápasu.

V sobotu sa Rangers k rovnakému výsledku dopracovali aj v prvom finále Východnej konferencie, v ktorom vo svojej hale Madison Square Garden zdolali celok Tampa Bay Lightning gólom Dominica Moorea dve minúty a 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

"Našim cieľom nie je vyhrávať o jeden gól. Ale vieme, ako tieto zápasy hrať," vyhlásil Moore. "V play off bývajú tesné výsledky a je dobre, že to dokážeme využiť."

Úvodný gól zápasu dal Derek Stepan 13 sekúnd pred koncom druhej časti. Tampe nepomohlo ani vyrovnanie Ondřeja Paláta, ktorý strelou bez prípravy zakončil presilovkovú kombináciu v čase 6:45 tretej tretiny.

Gólman Rangers Henrik Lundqvist si pripísal 23 zákrokov, hosťujúci Ben Bishop ich úspešne zvládol 28. Napriek tomu prvý krát v kariére zápas s 'Blueshirts' (s ktorými mal doteraz v kariére skvelú bilanciu 8-0-0) prehral.

Za Tampu nastúpil aj Ryan Callahan, ktorý len pred štyrmi dňami absolvoval operáciu slepého čreva. Ani on však nedokázal prekonať svojho bývalého spoluhráča v newyorskej bránke.

"Myslím, že sme nestrieľali tak často, ani sme sa o to nesnažili. To, čo nás zdobilo v sérii s (Montreal Canadiens), sme nerobili. A naopak to, čo Montreal do série vrátilo, sme robili až príliš často," ľutoval hosťujúci tréner Jon Cooper, ktorému nečakane chýbal útočník Brian Boyl (povahu jeho zranenia neuviedol).

Rangers sú v laufe. Potom, čo otočili sériu s Washingtonom z 1:3 na 4:3, si pripísali štvrtú výhru v play off za sebou. Bolo na nich vidieť pohodu aj v prvej tretine, v ktorej mali viac šancí a súpera prestrieľali 11:7. V tesnej tretej časti potom povolili Lightning na Lundqvista len päť striel, napriek tomu, že v nej hrali trikrát v oslabení. Naopak Moore rozhodol duel po návrate z trestnej lavice.

"Dobrá defenzíva vedie k ofenzíve. Tampa je ofenzívne vynikajúca, proti takému mužstvu musíme predovšetkým dobre brániť," mal jasno tréner Alain Vigneault.

Druhý zápas sa hrá v pondelok v New Yorku. Skončí znovu 2:1?