Rangers vyrovnali, Capitals, Stars a Sharks vedú 2:0

Pozrite sa na sobotňajšie zápasy play off NHL.

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 2:4 (Stav série: 1:1)

Hráči New York Rangers zvíťazili na ľade Pittsburgh Penguins 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1.

Hlavnou hviezdou hostí bol útočník Derick Brassard, ktorý si k jednému gólu pripísal aj dve asistencie.

V drese Penguins sa prvý krát od 11. marca vrátil do hry hviezdny útočník Evgeni Malkin, ktorý sa postavil do čela druhej formácie. Dlhá pauza jeho hru príliš nepoznačila.

Aj vďaka nemu boli domáci nebezpečnejší a udreli hneď po bezgólovej prvej tretine. Phil Kessel zakončil v 24. minúte nádhernú kombináciu po prihrávke Trevora Daleyho do odkrytej bránky.

Rangers však v priebehu 18 sekúnd skóre otočili. Keith Yandle vyrovnal a okamžite po ňom zariadil ďalšiu trefu Derick Brassard, ktorý poslal hostí do vedenia.

Výhodu celku z New Yorku ešte znásobil v 37. minúte Mats Zuccarello, ktorý prekonal gólmana domácich Jeffa Zatkoffa.

Keď v úvodnej minúte tretieho dejstva pripojil štvrtý gól Chris Kreider, bolo o osude zápasu rozhodnuté. Pittsburgh už dokázal len znížiť zásluhou druhého gólu Phila Kessela.

Washington Capitals - Philadelphia Flyers 4:1 (Stav série: 2:0)

Hráči Washington Capitals urobili ďalší krok k postupu do druhého kola play off, keď na svojom ľade porazili mužstvo Philadelphia Flyers 4:1 a v sérii vyhrávajú už 2:0 na zápasy.

Jednou z kľúčových postáv domácich bol gólman Braden Holtby, ktorý za svoj chrbát pustil len jeden puk a pripísal si 41 úspešných zákrokov.

Rovnako ako v prvom dueli série udreli ako prví Capitals, keď produktívny obranca John Carlson využil v pätnástej minúte presilovú hru.

V úvode druhej časti hry dokázal najlepší tím základnej časti opäť odskočiť. Postaral sa o to Jason Chimera, ktorý využil prihrávku Karla Alznera.

Philadelphia našla recept na prekonanie Holtbyho len raz, keď v 30. minúte udrel český útočník Jakub Voráček a vrátil svoje mužstvo do zápasu.

Flyers toho však viac smerom dopredu nepredviedli. Ďalšie dva góly pridali naopak Capitals. Najprv v 38. minúte dosiahol svoj prvý gól v tomto play off kanonier Alex Ovechkin, po ňom sa trafil aj hrdina duelu Nicklas Backstrom.

Dallas Stars - Minnesota Wild 2:1 (Stav série: 2:0)

Hráči Dallas Stars plnia naďalej úlohu favoritov, keď zvládli aj druhý duel na svojom ľade proti tímu Minnesota Wild.

Víťazstvo 2:1 vybavil kapitán Jamie Benn. Stars tak vyhrávajú v sérii už 2:0 na zápasy a majú našliapnuté k postupu do ďalšieho kola.

Najväčšie emócie však rozvíril úvodný gól domácich. O ten sa postaral dôrazný útočník Antoine Roussel.

Bola to totiž mimoriadne kuriózna trefa. Francúzsky reprezentant najprv korčuľou vykopol puk spoza bránky Wild, potom ho z voleja baseballovým spôsobom dostal do bránky.

Gólman hostí Devan Dubnyk aj lavička sa veľmi hnevali, ale rozhodcovia po kontrole videa gól uznali.

"Bolo tam niekoľko šťastných odrazov," usmial sa spokojný strelec Antoine Roussel. "Určite sa dá povedať, že to bol náhodný gól. Ale počíta sa."

Druhý gól Dallasu pridal v 51. minúte kapitán Jamie Benn, ktorý utiekol všetkým súperom a samostatný únik zakončil pohotovou strelou. Hostia už len znížili zásluhou Marca Scandellyho.

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1:2 (Stav série: 0:2)

Do veľkých problémov sa dostali hráči Los Angeles Kings, ktorí nezvládli ani druhý domáci zápas série úvodného kola play off proti San Jose Sharks.

Hostia uspeli v hale svojho rivala 2:1. Hlavnú zásluhu na tom mal kapitán Joe Pavelski, ktorý sa podieľal na oboch góloch svojho tímu.

Sharks začali dôležitý zápas veľmi aktívne, už v štvrtej minúte našiel Brent Burns práve Pavelskiho, ktorý neomylne prestrelil domáceho brankára Jonathana Quicka.

V 29. minúte dokázalo San Jose svoj náskok zdvojnásobiť. Puk putoval po ose Patrick Marleau - Joe Pavelski až na hokejku Logana Couturea, ktorý v početnej výhode mieril presne.

Kings sa v ofenzíve dlho trápili, nedarilo sa im nájsť recept na prekonanie výborne chytajúceho brankára Martina Jonesa.

Podarilo sa im to až päť minút pred koncom, keď veterán Vincent Lecavalier zužitkoval presilovú hru. Kings však už vyrovnať nestačili.

Za Los Angeles odohral necelých pätnásť minút slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý si pripísal štyri strely na bránku.