Nashvillu chýba jediný triumf, Rangers znížili

Rangers doma porazili Ottawu a znížili stratu v sérii na 1:2, Predators si poradili s Blues a na postup im chýba jediná výhra

Na dostrel postupu do finále Západnej konferencie sa priblížili hráči Nashvillu, ktorí doma zdolali St. Louis 2:1 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy. Prvú výhru nad Ottawou naopak vybojovali Rangers a znížili stav série na 1:2.

New York Rangers - Ottawa Senators 4:1 (stav série: 1:2)

Prvú výhru v semifinálovej sérii Východnej konferencie vybojovali hráči New York Rangers, ktorí na svojom ľade zdolali Ottawu 4:1 a znížili stav série na 1:2 na zápasy.

Hviezdou duelu sa stal švédsky gólman Henrik Lundqvist, ktorý inkasoval jediný gól a spolu si pripísal 26 úspešných zákrokov.

Domáci vykročili za triumfom už v úvodnej tretine, keď súperovi nastrieľali dva góly. Skóre otvoril v čase 5:31 Mats Zuccarello, druhý zásah pripojil Michael Grabner.

V druhej časti dokázali Rangers náskok ešte zvýšiť. Najprv udrel Rick Nash, pre ktorého to bol už tretí zásah v play off, v čase 38:17 sa potom presadil aj Oscar Lindberg. Ešte do druhej sirény síce znížil hosťujúci Jean-Gabriel Pageau, to ale bolo zo strany hostí všetko.

Rangers boli strelecky aktívnejší, prevahu mali aj na vhadzovaní. Hosťujúci brankár Craig Anderson čelil dohromady 30 streleckým pokusom, až štyri puky však skončili za jeho chrbtom.

Nashville Predators - St. Louis Blues 2:1 (stav série: 3:1)

Významný krok smerom k postupu do finále Západnej konferencie urobili hráči Nashvillu, ktorí na svojom ľade porazili St. Louis 2:1 a v sérii sa ujali vedenia 3:1 na zápasy.

Kľúčom k triumfu Predators bola opäť fantastická defenzíva na čele s brankárom Pekkom Rinnem. Fínsky reprezentant zažiaril dohromady 32 úspešnými zákrokmi, prekonal ho len Joel Edmundson.

Vo štvrtom dueli série dlho dominovali obrany oboch celkov. Po dvoch tretinách preto na ukazovateli skóre stále svietil nerozhodný stav 0:0.

Góly začali padať až v tretej časti. Skóre otvoril obranca Ryan Ellis, ktorý sa v čase 45:09 napriahol v presilovej hre a prepálil brankára hostí Jakea Allena.

Druhý zásah pridal sedem minút pred koncom duelu James Neal, ktorý strelil svoj druhý gól v play off. Blues vrátil do hry Joel Edmundson, ktorý sa z prvej oprel do odrazeného puku a presne trafil ľavý horný roh Rinneho bránky.

V závere duelu hostia vrhli všetky sily do útoku, viac ako dve minúty hrali aj power play. Vypracovali si síce niekoľko sľubných šancí, Rinne ale všetky strelecké pokusy súpera zneškodnil a priblížil svoj tím na jednu výhru od postupu.