Osemzápasový dištanc pre forvarda Avalanche za úder do hlavy Faulka z Blues platí aj po odvolaní

Autor NHL.com/sk via @NHLsvk

Nazem Kadri si musí odpykať celý osemzápasový trest, ktorý dostal od Oddelenia pre hráčsku bezpečnosť NHL. V pondelok to potvrdil komisár NHL Gary Bettman, ku ktorému sa útočník Colorado Avalanche odvolal.

Prečo Predators vypadli: Chýbajú ťahúni do play off

Hlavné dôvody vyradenia Nashvillu sú podobné ako v predchádzajúcich rokoch. Vedenie musí premýšľať, ako reštartovať káder

Autor Lukáš Vrkoč via @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Nemôžu nadávať ani na to, že nezvládajú kľúčové momenty: séria Nashville Predators proti Carolina Hurricanes išla štyrikrát za sebou do predĺženia a tímy si v nich zhodne rozdelili po dve víťazstvá. To by bola remíza, ale v celkovom skóre to tak nebolo. Nashville padol v noci na piatok 3:4 a v sérii skončil po stave 2:4 na zápasy.

Carolina vyradila Nashville a postupuje

Štvrtkové zápasy play off: Hurricanes porazili Predators po ďalšom predĺžení, Montreal si vynútil šiesty zápas proti Torontu

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Zostrih: CAR - NSH 4:3 pp.

Zostrih: Aho poslal Carolinu do druhého kola

Sebastian Aho sa presadil krátko po začiatku predĺženia, Carolina uspela na ľade Nashvillu 4:3 a po výhre 4:2 na zápasy je v ďalšom kole

• 04:59 •

Carolina Hurricanes sa stali ďalším tímom postupujúcim do 2. kola play off. Vo štvrtkovom dueli na ľade Nashville Predators vyhrali 4:3 po predĺžení a sériu dotiahli do úspešného konca v pomere 4:2 na zápasy. Tím z Releighu v ďalšom súboji Discover Centrálnej divízie vyzve obhajcov Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Ďalšia fínska stena. Predators ospevujú Sarosa

Najprv 52 úspešných zákrokov, teraz dokonca 58. Fínsky brankár ničí strelcov Caroliny a drží Nashville v hre o postup

Autor Lukáš Vrkoč / nezávislý autor NHL.com/sk

Po dvoch zápasoch v Raleigh to s nimi vyzeralo zle-nedobre. Hráči tímu Nashville Predators stratili obidva duely na ľade Carolina Hurricanes a v hlavách sa im určite objavovali pochmúrne myšlienky o rýchlom vyradení z bojov o Stanley Cup.

Boston a Colorado postúpili do druhého kola

Súhrn play off: Capitals a Blues skončili. Jets majú tretiu výhru nad Oilers a Predators po dráme vyrovnali

Hokejisti Boston Bruins a Colorado Avalanche sa po odohraní nedeľného programu NHL stali prvými postupujúcimi tímami z 1. kola play off. Bruins vyhrali piaty zápas na ľade Washington Capitals 3:1. Pre slovenského obrancu Zdena Cháru sa tak séria proti bývalému tímu aj celá sezóna skončila. V najrýchlejšom možnom čase sa podarilo postúpiť Avalanche, ktorí s veľkým prehľadom zvládli aj štvrtý duel proti St. Louis Blues.

Bruins sú krok od postupu cez Capitals

Piatkové zápasy play off: Pastrňák si pripísal gól a prihrávku, McDavid a Draisaitl opäť narazili

Pastrňák trafil v presilovke

Pastrňák dal víťazný gól v presilovke

David Pastrňák v početnej výhode skóroval z pravého kruhu a svojím prvým gólom v tohtoročnom play off zvýšil náskok Bostonu na 2:0

• 00:48 •

Bitky o Stanley Cup v sobotu pokračovali štyrmi duelmi. Hráči Boston Bruins zdolali Washington Capitals so slovenským obrancom Zdenom Chárom 4:1, v sérii vedú 3:1 na zápasy a od postupu do druhého kola ich tak delí už len jeden krok. David Pastrňák pomohol k výhre gólom a prihrávkou.

Kadri dostal trest na osem zápasov

Center Colorada bol suspendovaný za zákrok na hlavu na obrancu St. Louis Faulka

Kadri bol suspendovaný na osem zá

Kadri bol suspendovaný na osem zápasov

Nazem Kadri bol suspendovaný za nebezpečný zákrok na hlavu obrancu Justina Faulka

• 03:02 •

Oddelenie bezpečnosti hráčov NHL v piatok na osem zápasov pozastavilo činnosť útočníkovi Colorado Avalanche Nazemovi Kadrimu. Tridsaťročný center bol suspendovaný za nedovolený zákrok na hlavu obrancu St. Louis Blues Justina Faulka v stredajšom druhom dueli 1. kola play off v Ball Arene v Denveri.

Keď MacKanón spustí, Colorado si píska

Líder Avalanche odštartoval play off oslňujúcim spôsobom, po hetriku do siete St. Louis je na čele bodovania

Autor Michael Langr @NHLsvk / nezávislý šéfautor NHL.com/sk

MacKinnonov hetrik

MacKinnon nastrieľal hetrik proti Blues

Nathan MacKinnon udrel v presilovke, v hre piatich proti piatim aj do prázdnej bránky a priviedol Colorado k výhre 6:3 nad St. Louis

• 03:02 •

Pred začiatkom play off si dal krátku hernú pauzu, aby bol na sériu proti St. Louis Blues stopercentne fit. Nathan MacKinnon riešil 'menší zdravotný problém' a nechcel naň myslieť počas dostihov o Stanley Cup. Už úvodné dva zápasy ukázali, že urobil veľmi dobre. So siedmimi bodmi je po nich na čele produktivity play off.

Bruins po ďalšom predĺžení vedú nad Capitals

Stredajšie zápasy play off: Boston porazil Washington po góle Smitha v čase 85:48. Jets na úvod zaskočili Oilers

Smith strelil víťazný gól

Smith strelil víťazný gól v druhom predĺžení

Craig Smith v druhom predĺžení prekonal brankára Iľju Samsonova a rozhodol o triumfe Bruins nad Capitals

• 00:52 •

Hokejisti Boston Bruins a Washington Capitals aj v treťom zápase série predviedli poriadnu drámu, ktorá sa opäť skončila po predĺžení. Tentoraz dokonca až po druhom. Bruins po porážke v úvodnom zápase vyhrali druhýkrát za sebou a otočili stav série na 2:1. Na priebežných 2:0 zvýšili hráči Carolina Hurricanes, ktorým sa doma aj druhýkrát podarilo poraziť Nashville Predators.

Rovnako ako Carolina má na svojej strane vedenie aj ďalší z hlavných ašpirantov na zisk Stanley Cupu: Colorado Avalanche po boji porazili St. Louis Blues 6:3. Kanadský súboj Edmonton Oilers a Winnipeg Jets bol ešte len prvý v sérii a Jets v ňom zdolali domácich Oilers 4:1.

Za Stanley Cupom! MacKinnon je späť v plnej sile

Hlavná hviezda Colorada sa po návrate blysla dvomi gólmi a hovorí: Tento rok máme naozaj šancu vyhrať

Autor Marek Burkert @NHLsvk / NHL.com/sk

MacKinnon zamieril do rohu

MacKinnon trafil do rohu bránky Binningtona

Nathan MacKinnon bez prípravy vypálil z kruhu presne do horného rohu bránky Jordana Binningtona a Avalanche viedli nad Blues 2:1

• 00:43 •

Nie je až také výnimočné, že osvedčené hviezdy NHL v play off posúvajú svoje výkony na ešte vyššiu úroveň, ale pre Nathana MacKinnona by sa hodili oveľa silnejšie výrazy.

Zatiaľ sa totiž zdá, že boje o Stanley Cup z neho robia takmer hokejového supermana. Ukázalo sa to aj v úvodnom dueli Colorado Avalanche v 1. kole Honda Západnej divízie proti St. Louis Blues. Laureáti Presidents' Trophy vyhrali 4:1, MacKinnon zažiaril dvomi gólmi (vrátane víťazného) a jednou asistenciou navyše.