konecny goal

Nebol to Jakub Voráček, ale o výsledku pražského duelu Global Series rozhodol iný hráč tímu Philadelphia Flyers s českým menom. Po svete však jazdí s kanadským pasom - Travis Konecny.

Drobný útočník so stredoeurópskymi koreňmi strelil počas veľkej pražskej hokejovej šou dva góly a vo vypredanej O2 arene tak výrazne pomohol svojmu mužstvu k výhre 4:3 nad Chicago Blackhawks.
Duel plný pekných gólov nezvrátil ani fantastický výkon Patricka Kanea z Chicaga, ktorý končil s bilanciou 1+2.
"Z môjho pohľadu to bolo víťazstvo celého tímu," pochvaľoval si kapitán úspešného výberu Claude Giroux. "Začiatky sezóny nie sú jednoduché, zohrávate sa novými chlapcami a celé to do seba zapadá. Som rád, že sme to zvládli."
Ostro sledovaný európsky štart sezóny mal dôstojný úvod. Americkú hymnu zaspievala Marta Jandová a o tú domácu sa postaral rockový chraplák Petra Jandu. Slávnostné buly hodil jeden z najlepších brankárov v histórii Dominik Hašek. Ešte kým sa začalo hrať, publikom vstalo a chvíľou ticha si uctilo pamiatku nedávno zosnulého Karla Gotta.

Hašek hodil slávnostné buly Global Series

Bol to iný zápas NHL v porovnaní s tými, ktoré Praha doteraz zažila. Oproti predchádzajúcim návštevám v zámorí bolo tentoraz na tribúnach oveľa viac dresov oboch súperov aj naozaj zapálených fanúšikov. Hralo sa v solídnej atmosfére.
Mohla byť ešte výraznejšia, keby jednu zo svojich šancí využili domáci zástupcovia Dominik Kubalík alebo David Kämpf. Druhému z nich ju pred prázdnou bránkou sekaním zmaril Claude Giroux. A prvého obrala o gól smola, prípadne skvelý zákrok Cartera Harta.
Takže hrdinami sa stali iní. Konecnyho jazda sa začala v 7. minúte, keď na modrej chybovala obrana Chicaga a bleskový výpad drobca z Ontaria nezastavil ani brankár Corey Crawford. Už o minútu neskôr bolo vyrovnané, pretože Alex Nylander sa predstavil Prahe krásnou strelou na lapačku.

Nylander vyrovnal skóre Global Series

Prvá tretina bola vyrovnaná, medzi súpermi bol výrazný rozdiel len pri vhadzovaní, v ktorom mali Blackhawks úspešnosť 27 percent.
V druhej tretine to však pre nich malo byť ešte oveľa horšie. Všetko začala situácia, pri ktorej sa potvrdilo, že ak si v Česku oblečiete hokejový dres s číslom 68 a nie ste Jaromír Jágr, tak sa skrátka rúhate.
V 27. minúte na to doplatil nositeľ tejto cifry Slater Koekkoek, keď sa od neho do vlastnej bránky odrazil puk potom, ako Oskar Lindblom nastrelil hornú tyčku.
O jedenásť minút neskôr sa znova predviedol užý spomínaný Konecny, keď bekhendom oklamal skúseného beka Duncana Keitha aj gólmana Coreyho Crawforda. Vlastne sa v tej chvíli už pokojne mohol radovať z hetriku. Teda nebyť toho, že mu v prvej tretine preskočil puk cez hokejku.

Flyers boli v strednom dejstve jasne lepší, aktívnejšie korčuľovali a na strely vyhrali 15:7. Chicago sa napriek tomu ešte vrátilo do hry - geniálnu prihrávku Patricka Kanea poslal pod hornú tyčku Alex DeBrincat.
"Páčilo sa mi, že sme to nevzdali. Stále sme bojovali," vyhlásil Kane.
Blackhawks síce boli na dostrel, ale dlho to tak neostalo. V čase 49:48 Michael Raffl svižne obišiel bránku a spoza nej nečakane zaskočil neistého Crawforda. Na kocke zrazu svietilo 4:2.
Lenže potom sa do toho ešte raz vložil Kane. Jeho famózna strela túto bitku naposledy zdramatizovala, ale na zvrat už bolo neskoro.
"Sme sklamaní z toho, že sme pražský zápas nedokázali opanovať. Ale aj tak si odtiaľto môžeme odviezť veľa pozitív do pokračovania sezóny," uviedol kapitán Chicaga Jonathan Toews.