Bruins končia, postupujú Capitals a Senators

Tímy Washingtonu a Ottawy sú poslednými postupujúcimi do semifinále konferencií, Chárovmu Bostonu sa sezóna končí

Zámorská NHL po nedeli pozná všetkých účastníkov semifinále konferencií. Poslednými postupujúcimi sa stali celky Ottawy a Washingtonu, ktoré zhodne uspeli v predĺžení a svoje série ovládli 4:2 na zápasy. Sezóna sa končí pre Boston a Toronto, o šancu na zisk ďalšieho Stanley Cupu tak prišiel veterán v obrane Bruins Zdeno Chára a mimo hry je aj slovenský bek Maple Leafs Martin Marinčin.

Boston Bruins - Ottawa Senators 2:3 po predl. (konečný stav série 2:4)

Vylúčenie Davida Pastrňáka po pridržaní súpera v predĺžení vykreslilo scenériu pre víťaznú akciu Ottawa Senators, ktorí v presilovke trafili výhru 3:2 a s ňou aj postup do druhého kola play off.

Šiesty zápas série na ľade Boston Bruins rozhodol Clarke MacArthur, ktorý takmer dve sezóny nehral hokej kvôli otrasom mozgu a do NHL sa vrátil len na začiatku apríla. V čase 73:30 usmernil za chrbát brankára Tuukku Raska prihrávku Bobbyho Ryana a poslal Senators o poschodie vyššie, kde ich čakajú New York Rangers.

"Pár dní sa teraz budem budiť s úsmevom na tvári," povedal autor postupového gólu tesne po zápase stanici CBC. "Dostal som dobrú prihrávku, vystrelil som a vyšlo to. Ale myslím, že to bolo zaslúžené, v predĺžení sme za výhrou išli viac."

Bruins pritom v existenčnom dueli viedli po krásnej presilovkovej bombe Drewa Stafforda v čase 18:13. Lenže hneď 3:26 minúty po prestávke tečoval Ryan v presilovke strelu Derricka Brassarda a o päť minút neskôr dostal hostí do vedenia Kyle Turris.

V čase 1:57 tretej časti sa o vyrovnanie postaral dorážajúci Patrice Bergeron. Brad Marchand si pri jeho góle pripísal svoju druhú asistenciu v zápase.

Boston mal odvtedy výrazne navrch, ale Senators sa s veľkou pomocou gólmana Craiga Andersona (v celom zápase mal 28 zákrokov proti Raskovým 26) ubránili a do predĺženia nastúpili viditeľne lepšie. Aktivitou si vykoledovali Pastrňákov faul, výhodu piatich na štyroch odohrali parádne a dokonali postup.

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 1:2 po predl. (konečný stav série: 2:4)

Posledným postupujúcim celkom do druhého kola play off Stanley Cupu sú hráči favorizovaného Washingtonu, ktorí zvíťazili na ľade Toronta 2:1 po predĺžení a celú sériu ovládli pomerom 4:2 na zápasy.

Najlepší tím základnej časti sa v semifinále Východnej konferencie stretne s Pittsburghom, dôjde tak k ďalšiemu dielu súbojov medzi Alexom Ovechkinom a Sidneym Crosbym.

Šiesty duel série proti Torontu dospel za nerozhodného stavu 1:1 až do predĺženia, ktoré v čase 46:31 ukončil švédsky útočník Marcus Johansson.

"Vedeli sme, že to bude veľmi ťažká séria," vyhlásil po zápase Marcus Johansson. "Nakoniec nám môže pomôcť, že sme od začiatku museli bojovať na maximum."

V šiestom zápase série dlho dominovali defenzívy oboch celkov. Ako prví sa presadil až v čase 47:45 domáci supertalent Auston Matthews, ktorý oslávil už štvrtý zásah v play off. O päť minút neskôr ale vyrovnal Johansson a poslal duel do predĺženia.

V ňom švédsky reprezentant zužitkoval prihrávku Justina Williamsa a poslal favorizovaný Washington do ďalšieho kola. Pre Toronto sa tak veľmi úspešná sezóna končí.