VoracekCelebrates

Hokejisti tímu Philadelphia Flyers sa na štvrtý pokus dočkali radosti z víťazstva pod holým nebom. A tá výhra naozaj stála zato. V súboji dvoch veľkých rivalov na Lincoln Financial Field vo Philadelphii porazili Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení, hoci po 56 minútach prehrávali 1:3.

Za prvú hviezdu zápasu 2019 Coors Light NHL Stadium Series bol vyhlásený český útočník Jakub Voráček, ktorý mal prsty vo všetkých góloch Flyers v riadnom hracom čase. K dvom asistenciám v čase 59:40 pridal aj gól. Philadelphia dvoma gólmi pri hre bez gólmana vybojovala predĺženie, ktoré rozhodol Claude Giroux.

Giroux rozhodol vo svojom 800. zápase

Domáci štadión tímu amerického futbalu Philadelphia Eagles, v ktorého vypredanom hľadisku sledovalo zápas 69 620 divákov, v priebehu zápasu občas skomplikoval dážď.
Na neľahké podmienky sa dlho darilo lepšie reagovať hosťujúcim Penguins, ktorí boli pred sobotným duelom na poslednom postupovom mieste do play off v tabuľke Východnej konferencie s osembodovým náskokom pred Flyers.
Skóre otvoril na konci ôsmej minúty po zaváhaní domácich 26. gólom v sezóne kapitán Penguins Sidney Crosby. Proti Flyers tak dokázal skórovať vo štvrtom zápase za sebou.

Crosby otvoril skóre z bekhendu

Pensylvánske derby bolo už po odohraní ďalších štyroch minút vyrovnané, keď Sean Couturier úspešne zakončil peknú kombinačnú akciu. Lenže v čase 30:01 sa prvýkrát v sezóne vo svojom deviatom zápase zaradil medzi strelcov obranca Justin Schultz a Penguins opäť viedli.
Stav 1:2 vydržal aj do druhej prestávky a pred Flyers tak bola ďalšia výzva. Pittsburgh mal totiž doteraz v sezóne perfektnú bilanciu 12-0-0, keď v dueli na ľade súpera po dvoch tretinách viedol.
Na začiatku tretej časti mal Voráček obrovskú príležitosť vyrovnať, keď ho skvelo našiel Oskar Lindblom, lenže gólman Matt Murray zámer českého útočníka o zakončení medzi betóny včas prečítal.
Zach Aston-Reese sa o pár sekúnd neskôr na druhej strane objavil sám pred Brianom Elliottom, ktorý sa nedal zahanbiť.
Skúsený Elliott, ktorý bol logickou voľbou aj kvôli zraneniu v dolnej časti tela Cartera Harta, ktorý bude mimo hry minimálne 10 dní, predviedol spolu 40 úspešných zákrokov a udržal šancu Flyers na zisk bodov.
V 47. minúte mal však veľkú smolu. Evgeni Malkin zakončil neveľmi nebezpečne vyzerajúci útok strelou z diaľky, Elliott nestlmil puk v lapačke, ale práve lapačkou ho len vyrazil nad seba do vzduchu. Puk mu vzápätí zozadu dopadol na nohu a skončil v bránke.
Koho silnejúci dážď v závere prinútil predčasne opustiť hľadisko, musel veľmi ľutovať, pretože veľa zmeškal.
V 55. minúte sa Malkin poskúšal zakončiť jednou rukou, ale Elliott bol pripravený. Potom už prišli veľké chvíle domácich.
Flyers síce nevyužili viac ako minútu dlhú presilovku štyria na troch, ktorú umocnili odvolaním Elliotta z bránky, ale potom Voráček v klasickej početnej výhode nebezpečne vypálil a James van Riemsdyk bol v končiacej sa 57. minúte presne tam, kde mal byť.
Philadelphia vycítila šancu na nečakanú korisť. Opäť zariskovala bez Elliotta a Voráček šťastným gólom od mantinelu len dvadsať sekúnd pred sirénou prekvapil Murrayho - 3:3.

Predĺženie mohol vzápätí ukončiť Jake Guentzel, ale z dobrej pozície vypálil tesne vedľa. V čase 61:59 potom zavŕšil obrat Giroux, ktorý trafil presne medzi Murrayho betóny a Flyers mohli oslavovať. Giroux tak najlepším možným spôsobom zakončil svoj 800. zápas v základnej časti NHL.
Penguins odohrali väčšinu zápasu len so štyrmi obrancami, keďže Brian Dumoulin a Kris Letang v čase 16:23 obaja odstúpili z duelu. Dumoulina Wayne Simmonds tvrdo - ale podľa rozhodcov čisto - prišpendlil na mantinel a Letang doplatil na následnú bitku.
Pre Philadelphii to bol už štvrtý duel pod holým nebom. V roku 2010 Flyers vo Winter Classic podľahli Bostonu 1:2 po predĺžení a o dva roky neskôr nestačili na New York Rangers (2:3).
Vtedy bol v zostave Philadelphie aj legendárny Jaromír Jágr, ale ani on mužstvu nepomohol uspieť. V roku 2017 potom Flyers padli na Heinz Field v Pittsburghu s domácimi Penguins 2:4. V sobotu sa za to rivalovi odplatili.