Landeskog zakončil presilovkovú akciu Avalanche

New Jersey Devils prehrali na ľade Colorado Avalanche a pridali už siedmu porážku v rade. Hlavným dôvodom bol výborný výkon Pavla Francouza v bránke domácich, ktorí výhrou 3:1 naopak predĺžili bodovú sériu už na deväť duelov. V druhom zápase skromného piatkového programu Dallas Stars s Andrejom Sekerom podľahli Vegas Golden Knights 2:3 po predĺžení. Stars tak nepredĺžili sériu troch výhier, ale bodovali štvrtýkrát v rade.

Francouz si poradil s Devils
Dvadsaťdeväťročný Francouz bol piatykrát za sebou v úvodnej zostave a nielenže bol štvrtýkrát najlepším hráčom svojho tímu, ale stal sa aj prvou hviezdou zápasu.
"Bol to jeden z tých večerov, keď vás puk skrátka len triafa a vy si to užívate," uviedol Francouz. "Nesmierne mi však pomohlo, ako dobre hrali moji spoluhráči predo mnou."
Veľkej pochvaly sa dočkal od trénera Jareda Bednara. "Je to nesmierne pokorný chlapec, nesebecký, neuveriteľný človek. Ten najlepší spoluhráč, akého ši môžete želať."
"Vidieť ho chytať tak, ako chytá, to je z môjho pohľadu skrátka fantázia," pokračoval Bednar. "Dlho bojoval o to, aby sa dostal tam, kde je teraz, ale svoju šancu maximálne využíva a je super to sledovať. Dnes to bol čisto jeho zápas."
Francouz predviedol 37 zákrokov a inkasoval až v 56. minúte, keď ho navyše nešťastným tečom prekonal vlastný bek Samuel Girard. Švajčiar Mirco Mueller, z ktorého hokejky puk mieril pred bránku, sa tak postaral o jediný gól Devils za posledné dva zápasy.
V tom čase už mali domáci na svojej strane dvojgólové vedenie vďaka zásahom Gabriela Landeskoga, ktorý otvoril skóre v 12. minúte v presilovke a dal tak tretí gól v piatich zápasoch od návratu po zranení, a Valerija Ničuškina. Ten zvýšil na konci 28. minúty.
Louis Domingue v bránkovisku hostí pochytal 17 striel, potom ho v čase 31:15 vystriedal Mackenzie Blackwood, ktorý si pripísal 19 zákrokov.

Ničuskin trafil zápästím spoza pravého kruhu

V závere potom Nathan MacKinnon trafil prázdnu bránku a upokojil tak Avalanche. MacKinnon predtým aj asistoval pri góle Landeskoga
Colorado počas deväťzápasovej bodovej série osemkrát zvíťazilo, hokejisti New Jersey si naopak počas série neúspechov pripísali len jeden bod a stále tak čakajú na výhru pod novým trénerom Alainom Nasreddinom, ktorý nahradil odvolaného Johna Hynesa.
V zostave porazených chýbal útočník Taylor Hall, Devils jeho absenciu zdôvodnili preventívnymi dôvodmi. Hall je v poslednom čase stále častejšie skloňovaný v súvislosti s trejdom.
"Nebudem klamať - je to samozrejme veľká vec, keď si jeden z najlepších hráčov v lige neoblečie dres na zápas. Ale tím na to zareagoval dobre, chlapci to zvládli," ocenil Nasreddine. Či však Hall nastúpi na sobotný súboj s Arizona Coyotes, zatiaľ nevedel. "Teraz neviem odpovedať, budem sa musieť porozprávať s vedením klubu."
Pacioretty rozhodol
Max Pacioretty po 51 sekundách uzavrel predĺženie zápasu v American Airlines Center, kde Dallas Stars podľahli Vegas Golden Knights 2:3.
"Mali sme pocit, že by sme si dnešný zápas zaslúžili vyhrať. Našťastie sa nám to aj podarilo," pochvaľoval si autor víťazného gólu.
Ako prví udreli domáci Stars, keď sa v 16. minúte presadil Taylor Fedun, lenže William Karlsson a Chandler Stephenson sa v priebehu druhej tretiny postarali o obrat.

Pacioretty rozhodol bekhendovým blafákom v predĺžení

Dallas zachránil zápas po vynikajúcej spolupráci dvoch hviezd Tylera Seguina so zakončujúcim Jamiem Bennom v čase 54:49.
O druhom bode pre hostí hneď v úvode predĺženia rozhodol Pacioretty. Hostia využili striedanie domácich, skúsený americký útočník sa rozbehol, prevzal dlhú prihrávku a precíznym blafákom do bekhendu nedal brankárovi Benovi Bishopovi žiadnu šancu.
"Samozrejme, že je to skvelý pocit," pochvaľoval si Pacioretty. "Dnes sme videli ten rozdiel v tom, keď hráme, ako máme, a keď sa vyberieme nesprávnou cestou. Svoju hru sme našli až od druhej tretiny, keď sme začali hrať ako jedna päťčlenná jednotka."
Brankár víťazov Malcolm Subban pomohol k úspechu 28 zákrokmi, Pacioretty si okrem gólu pripísal aj prihrávku. Shea Theodore a Mark Stone skončili s dvoma asistenciami.
Andrej Sekera v drese porazených strávil na ľade takmer 18 a pol minúty a stihol zablokovať dve strely.