Súhrn: Pánikov gól prispel k výhre vo Vegas

Stredajšie zápasy: Slovenský útočník dokázal formu, Coyotes zdolali Golden Knights 3:2. Plekanec má prvý bod v drese Toronta

NHL.com @NHLdotcom

V stredu boli na programe NHL štyri zápasy, v ktorých sa predstavili aj dvaja Slováci. Richard Pánik a Tomáš Tatar sa postavili proti sebe v súboji Arizona Coyotes s Vegas Golden Knights. Z víťazstva 3:2 sa nakoniec radovali hostia z Arizony. Aj vďaka Pánikovi, ktorý sa opäť strelecky presadil a z posledných siedmich duelov má na konte sedem bodov.

Český útočník Tomáš Plekanec prvýkrát bodoval v drese Toronto Maple Leafs, kam zamieril 25. februára z Montreal Canadiens. Jeho asistencia prispela k víťazstvu nad Florida Panthers 4:3.

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 2:3

Pánik sa v 18. minúte po parádnej akcii Claytona Kellera dostal sám pred brankára Marca-Andreho Fleuryho, prekonal ho blafákom do bekhendu a získal Coyotes vedenie 2:1. Dvadsaťsedemročný Slovák tak potvrdil formu a z posledných siedmich zápasov má na konte štyri góly a tri asistencie. V sezóne spolu nazbieral 31 bodov za dvanásť gólov a devätnásť prihrávok.

Coyotes, ktorí sú najhorším tímom Západnej konferencie, na piaty pokus prvýkrát porazili nováčika NHL. Golden Knights síce vďaka gólom Erika Haulu a Alexa Tucha dvakrát v zápase dotiahli stratu, ale v 36. minúte Kevin Connauton rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí.

Tomáš Tatar sa za domácich nepresadil a nepremenil dva strelecké pokusy. Nebodoval v treťom dueli v rade a v sezóne zatiaľ nazbieral 32 bodov za devätnásť gólov a 13 asistencií.

Golden Knights sa porážkou skončila päťzápasová séria výhier. Ostali však na čele tabuľky Pacifickej divízie, kde majú na päťbodový náskok pred San Jose Sharks. Obidva tímy odohrajú ešte päť zápasov do konca základnej časti.

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 4:3

Plekanec bol pri úvodnom góle zápasu vo štvrtej minúte. Pred bránkou tečoval strelu Mitchella Marnera, ktorý sa po úspešnom zákroku Roberta Luonga dostal k dorážke a na druhýkrát už skóroval. Plekanec má v sezóne na konte 25 bodov za šesť gólov a 19 asistencií z 73 zápasov, čo zatiaľ najmenej v jeho kariére. Predtým naposledy bodoval 22. februára vo svojom poslednom zápase za Canadiens.

Toronto viedlo v 14. minúte aj vďaka gólom Austona Matthewsa a Patricka Marleaua už 3:0. Jonathan Huberdeau potom dvoma gólmi vykresal Panthers nádej, ale v 52. minúte upokojil Maple Leafs James van Riemsdyk, ktorý strelil svoj 200. gól v NHL. Evgenii Dadonov už len skorigoval výsledok.

Toronto vyhralo 14. z posledných 15 zápasov doma a vytvorilo dva nové klubové rekordy celkovo 46. víťazstvom v sezóne a 27. výhrou na vlastnom ľade. Doterajšími maximami bolo 45 víťazstiev zo sezón 1998-99, 1999-00 a 2003-04 a 26 domácich úspechov z ročníka 2005-06.

Panthers prehrali ešte len druhýkrát z posledných šiestich zápasov a na deviatom mieste Východnej konferencie stále strácajú tri body na New Jersey Devils, ktorí držia druhú divokú kartu na postup do play off. Floride zostáva odohrať šesť duelov do konca základnej časti a Devils o jeden menej.

"Sme sklamaní. Vieme, že teraz musíme až do konca vyhrávať každý zápas. Je to nepríjemné, ale musíme to rýchlo prehryznúť a sústrediť sa na zajtrajšok," uviedol Huberdeau. Panthers sa hneď vo štvrtok predstavia na ľade Ottawa Senators.

Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers 1:2

Gólman Michal Neuvirth sa po zdravotnej indispozícií v dolnej časti tela prvýkrát od 18. februára vrátil do bránky Flyers, ale pred polovicou zápasu musel kvôli ďalšiemu nešpecifikovanému zraneniu striedať. Predtým inkasoval v 26. minúte, keď ho Matt Nieto prekonal z dorážky a stanovil konečný výsledok.

Potom ho v bránke vystriedal jeho krajan Petr Mrázek, ktorý ostal viac ako 31 minút nepriestrelný. Flyers viedli vďaka gólom Claudea Girouxa a Ivana Provorova z prvej tretiny a výhru, ktorá ich posunula na tretie miesto Metropolitnej divízie, už nepustili.

Andrew Hammond v bránke Avalanche nezabránil porážke 31 zákrokmi. Kvôli chorobe Semyona Varlamova a zraneniu ruky Jonathana Berniera bol povolaný z farmy v San Antoniu z American Hockey League a do Denveru pricestoval len ráno v deň zápasu.

Colorado po porážke zostáva o bod za postupovými pozíciami v Západnej konferencii.

Washington Capitals - New York Rangers 3:2 po predl.

Capitals urobili výrazný krok k triumfu v Metropolitnej divízii, na ktorej čele zvýšili svoj náskok pred druhými Pittsburgh Penguins už na sedem bodov. Obidvom tímom zostáva odohrať päť zápasov do záveru základnej časti. Evgeny Kuznetsov strelil víťazný gól po 38 sekundách predĺženia.

Washington v zápase dvakrát prehrával, ale vďaka obratu dosiahol už piatu výhru za sebou. Andre Burakovsky na konci prvej tretiny odpovedal na vedúci gól Kevina Hayesa z presilovej hry. Rangers sa potom v 51. minúte znovu dostali do vedenia vďaka Ryanovi Spoonerovi, ale Lars Eller vyrovnal v čase 58:55 pri hre Capitals bez brankára.

Do bránky Rangers sa vrátila jednotka Henrik Lundqvist, ktorý vynechal tri predchádzajúce duely pre zranenie krku.