PanikPacioretty

NHL v noci na utorok pokračovala mohutnou porciou 12 zápasov. A Slováci sa v nej vôbec nestratili. Richard Pánik nazbieral dva body pri víťazstve Arizony vo Vegas, keď prihral na víťazný gól a neskôr aj skóroval. Strelecky sa presadil aj Peter Cehlárik, ktorého Boston doma porazil Chicago. Zdeno Chára zase prispel asistenciou a jeho tím bodoval už v ôsmom dueli v rade.

Pánikov dvojbodový večer vo Vegas
Arizona sa víťazstvom 5:2 v Las Vegas priblížila k druhej divokej karte na Západe, od ktorej je vzdialená už len štyri body.
Pánik najprv v polovici tretej tretiny pripravil rozhodujúci gól pre Nicka Cousinsa, ktorý tak dostal Coyotes do vedenia 3:2. V úplnom závere aj sám skóroval, keď necelú minútu pred koncom potvrdil výhru do prázdnej bránky.
Dvadsaťosemročný forvard zažil vydarený večer potom, ako si v predchádzajúcich šiestich zápasoch pripísal len jednu asistenciu.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal brankár hostí Darcy Kuemper, ktorý predviedol 41 úspešných zákrokov a uspel v druhom štarte za sebou.
Okrem Pánika nazbieral dva body aj Cousins. Ten skóroval po 13 dueloch a rovno bol z toho víťazný gól. Tiež k nemu pripojil aj asistenciu.
Coyotes sa približujú k postupovým pozíciám napriek tomu, že im chýba niekoľko kľúčových hráčov. Kvôli zraneniam sú mimo hry prvý gólman Antti Raanta, obranca Jason Demers a útočníci Michael Grabner, Mario Kempe, Brad Richardson či Nick Schmaltz.
Coyotes prekazili gólmanovi Marcovi-Andremu Fleurymu šancu na 30. výhru v sezóne. Vegas padli na domácom ľade už štyrikrát po sebe, čo je zatiaľ najdlhšia séria v krátkej histórii Golden Knights.

Galchenuyk oslávil narodeniny gólom

Slováci pomohli Bruins k výhre
Hráči Bostonu potvrdili skvelú formu, keď v domovskej TD Garden prestrieľali Chicago 6:3 a dokázali tak bodovať v ôsmom zápase v rade.
Elitný útočník David Pastrňák ostal kvôli zraneniu prsta na ruke mimo hry, ale na produktivite Bruins sa to nijako neprejavilo. Ich hviezdu totiž zastúpili iní.
Medzi strelcov sa zaradil aj Cehlárik, ktorý v presilovej hre po prihrávke Dantona Heinena zvýšil náskok domácich na 5:3. Vo svojom jedenástom dueli v sezóne tak pridal štvrtý gól a navyše má na konte aj jednu prihrávku.
Chára si pripísal druhú asistenciu pri góle Heinena. Ten v úvodnej tretine nadviazal na Davida Krejčího a dostal Bruins do dvojgólového vedenia.
Krejčí odohral fantastický zápas, keď prispel k ukončeniu série siedmich výhier Chicaga dvoma gólmi ku ktorým si pripísal aj jednu asistenciu.
Ešte výraznejší príspevok doručil Brad Marchand, ktorý zvládol gól a tri asistencie. Tri body zaznamenali aj Jake DeBrusk a Heinen.
"Vedeli sme, že pri neúčasti Pastrňáka budeme potrebovať príspevok od ďalších hráčov," upozornil Marchand. "To sa aj stalo, tento zápas ukázal, aký máme silný a vyvážený tím."
Hostia síce v zápase udreli ako prví, keď trafil Alex DeBrincat, Bruins však do prvej sirény tromi zásahmi otočili skóre.
V druhej časti pridali obidva tímy jeden gól, v tej záverečnej zase Bruins ešte zvýšili náskok. Skóre v závere spečatil opäť Krječí, pre ktorého to bol 14. zásah v ročníku.
"Mali sme veľké problémy, aby sme sa vôbec dostali z obranného pásma," priznal po dueli tréner Chicaga Jeremy Colliton. "Boston má naozaj dobrých hráčov, ktorým sa zápas vydaril."
Tréner domácich Bruce Cassidy dosiahol jubilejnú 100. výhru na lavičke Bostonu.
V drese hostí zaznamenal jednu prihrávku útočník Patrick Kane, ktorý tak predĺžil svoju bodovú sériu už na 15 zápasov a o jeden duel tak prekonal šnúru rodáka zo Slovenska Stana Mikitu. Ten to zvládol v období od 26. novembra do 25. decembra 1967.

Cehlárik v presilovke využil prihrávku Heinena

Toronto vďaka presilovkám zlomilo Colorado
Toronto sa vrátilo na druhé miesto Východnej konferencie, keď uspelo na ľade Colorada 5:2 a zaznamenalo štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Kľúčom k úspechu kanadského tímu k boli presilové hry. Maple Leafs premenili až tri z nich, keď sa postupne presadili Auston Matthews, Nazem Kadri a Kasperi Kapanen.
Poslední dvaja spomínaní dokázali trafiť aj pri hre piatich na piatich. Domáci len znížili vďaka Ryanovi Reevesovi a Alexanderovi Kerfootovi.
Brankár Frederik Andersen sa blysol skvelým výkonom, keď pomohol Torontu 34 úspešnými zákrokmi. Dokázal vymazať najmä elitnú formáciu Avalanche, trio Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog vyšlo bodovo naprázdno.
Klub z Denveru tak naďalej ostáva v hlbokej kríze, prehral osemkrát za sebou a prepadol sa až na 11. pozíciu v Západnej konferencii.

Kapanen otvoril skóre z brejku

Súboj velikánov pre Tampu
Duel dvoch špičkových tímov celej ligy ovládla Tampa Bay, ktorá na svojom ľade porazila Calgary 6:3 a upevnila si dominantné postavenie na čele súťaže.
Brankár Calgary David Rittich si nevedel rady najmä s Nikitom Kucherovom, ktorý zmenil duel na vlastnú šou. Jeden gól strelil, na ďalšie tri prihral a v sezóne má na konte už 88 bodov.
"Podali sme veľmi sebavedomý výkon," pochvaľoval si Kucherov, ktorého tím vyhral tretí duel v rade. "Snažíme sa tento štandard udržať v každom zápase. Tentoraz sme boli veľmi produktívni."
Kapitán domácich Staven Stamkos strelil jubilejný 30. gól v ročníku a navyše k nemu pripojil aj prihrávku. Brayden Point doručil tri body za gól a dve asistencie. Obranca Erik Černák tentoraz nehral.
"Od začiatku zápasu sme neboli dostatočne dobrí," povzdychol si útočník Flames Sean Monahan. "Hrali sme proti naozaj dobrému súperovi, navyše v jeho aréne. Aby sme mohli myslieť na úspech, potrebovali by sme oveľa lepší výkon."
Lightning už po 18 minútach hry viedli o tri góly a jednoznačne smerovali za ďalším ziskom dvoch bodov. Monahan a Mark Giordano svojimi gólmi len zmiernili porážku.

Stamkos a jeho presilovkový gól

Flyers predviedli obrat
Phialadelphia sa bleskovo otriasla z domácej prehry s Pittsburghom, keď zdolala Minnesotu na jej ľade 5:4 a stále je na dostrel od postupových pozícií.
Flyers navyše ukázali charakter, po prvej tretine totiž prehrávali 1:3 a s ich ambíciami to vyzeralo veľmi zle. Napriek tomu dokázali duel otočiť.
Hlavnú zásluhu na tom mal útočník James van Riemsdyk, autor dvoch gólov. Dva body pridali aj Travis Sanheim, Claude Giroux, Sean Gostisbehere a Sean Couturier. Jednu asistenciu pripojil Jakub Voráček, ktorý bodoval v siedmom dueli za sebou.
"Vôbec sme nezačali dobre, boli sme často vylučovaní a ani ja som to mužstvo v prvej tretine veľmi nepodržal," uviedol gólman Flyers Anthony Stolarz, ktorý zakončil duel s 35 úspešnými zákrokmi. "Ale ukázali sme silu, keď sa nám podarilo vrátiť sa do zápasu."
Wild, ktorým troma bodmi pomohol obranca Jared Spurgeon, ešte 15 minút pred koncom viedli 4:3. Flyers však dvoma gólmi skóre otočili vo svoj prospech. Minnesote nestačili ani dva góly Lukea Kunina.
"O takejto prehre sa hovorí zložito," ťažko hľadal slová domáci veterán Zach Parise. "Viedli sme 3:1, takto dobre rozohratý zápas si nemôžeme dovoliť stratiť. Bohužiaľ, stalo sa."
Ostatné zápasy: Bobrovsky má ďalšiu nulu, Jets sú na čele Západu
Buffalo zužitkovalo výhodu domáceho prostredia, keď zdolalo New York Islanders 3:1. Kapitán Sabres Jack Eichel riadil úspech dvoma asistenciami.
Columbus sa mohol oprieť o ďalší skvelý výkon brankára Sergeia Bobrovskyho a porazil Washington 3:0. Bobrovsky predviedol 20 úspešných zákrokov a od sezóny 2016-17 pridal už 15. čisté konto. To je najviac zo všetkých gólmanov v NHL.
Dallas sa po dvoch prehrách vrátil na víťaznú vlnu, keď uspel na ľade Floridy 3:0. Vo všetkých góloch Stars mal prsty elitný útočník Tyler Seguin. Dva strelil a na jeden prihral.
Carolina splnila úlohu favorita a triumfovala na ľade Ottawy 4:1. Hurricanes rozhodli o výhre štyrmi gólmi v záverečnej tretine. Teuvo Teravainen trafil dvakrát. Bek Senators Christián Jaroš skončil s jedným záporným bodom v hodnotení plus/mínus..
Nashville pokračuje v biednych výkonoch, tentoraz doma podľahol Detroitu 2:3 a utrpel tretiu porážku v rade. Víťazný gól Red Wings zaistil v čase 44:08 Andreas Athanasiou.
Winnipeg sa vyšvihol na čelo Západnej konferencie, keď vo svojej hale zdolal New York Rangers 4:3. Útočník Mark Scheifele zažiaril dvoma gólmi a asistenciou.

Scheifele dal svoj 30. gól v sezóne

St. Louis opäť dokázalo fantastickú aktuálnu formu, pred zrakmi svojich fanúšikov zdemolovalo New Jersey 8:3 a pridalo už siedmy triumf v rade. Domáci po prvej tretine viedli 3:1, po druhej už 6:1 a nakoniec duel s prehľadom priviedli k triumfu. Devils nepomohol ani gól českého útočníka Pavla Zachu.