panik yotes

V štyroch z piatich zápasov piatkového programu sa radovali hosťujúce tímy. Platilo to aj o Edmonton Oilers, ktorí sa tešili z triumfu na ľade Arizona Coyotes. Richard Pánik tak zažil pri debute v novom tíme porážku a Oilers s Andrejom Sekerom ukončili sériu troch prehier.
Pri prehre bol aj Marko Daňo, jeho Winnipeg Jets nestačili na Chicago Blackhawks. O góly víťazov sa postarali českí útočníci David Kampf a Jan Rutta. Marek Hrivík stále nenastúpil za Calgary Flames, ktorí zdolali Florida Panthers najmä vďaka 41 zákrokom českého brankára Davida Ritticha.

Arizona Coyotes - Edmonton Oilers 2:4
Coyotes v dueli proti Oilers, ako je v tejto sezóne zvykom, nestačil ani slušný náskok. Partia okolo Connora McDavida v zostave s Andrejom Sekerom otočila nepriaznivý vývoj z 0:2 na 4:2 a stále môže živiť nádej na účasť v play off.
Kapitán Edmontonu sa asistenciami podpísal pod dva góly, ďalší útočník Leon Draisaitl mal zase tri kladné body v hodnotení plus/mínus. Darnell Nurse si pripísal dva góly.
Pánik, ktorý prišiel do Arizony v stredajšom trejde z Chicago Blackhawks za Anthonyho Duclaira, odohral čas 16:39. Raz vystrelil na bránku, pripísal si dva hity ale strávil aj dve minúty na trestnej lavici.
Coyotes, ktorí hrali prvý duel po povinnej päťdňovej prestávke, neustrážili vedenie napriek dvom rýchlym gólom. Brad Richardson a Josh Archibald sa o ne postarali už v prvých štyroch minútach zápasu. Domáci strelili dva góly alebo menej v 10 z posledných 14 duelov.

Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 2:1
O obidva góly Chicaga sa v piatok postarali českí hráči. Kampf, ktorý si miesto v zostave vybojoval poctivými výkonmi na farme, sa v 25. minúte dočkal prvého streleckého úspechu v NHL.
Šikovne tečoval strelu Connora Murphyho a ihneď si užil poriadne bujarú oslavu. Lenže to z jeho strany nebolo všetko. Ešte pred koncom strednej časti bol na začiatku akcie, počas ktorej obranca Rutta z uhla zaskočil Connora Helleybucka v bránke Jets a strelil víťazný gól.
"Je to veľmi špeciálna chvíľa," usmieval sa čerstvo 23ročný Kampf potom, ako v lige zažil prvý zápas s viacerými bodmi. "Je to môj najlepší deň v živote. Dať premiérový gól a ešte na narodeniny, to je fantastické."
Pri oboch góloch Chicaga s ním bol na ľade Anthony Duclair, ktorý pred niekoľkými dňami prišiel z Arizona Coyotes práve za Pánika. Kanonier Patrik Laine stihol ešte štyri minúty pred záverečnou sirénou skorigovať výsledok. Bol to jeho jubilejný 20. gól sezóny.

Florida Panthers - Calgary Flames 2:4
Keď kouč Glen Gulutzan chce, aby Flames vyhrali, dá do bránky Ritticha. Že sa nasadenie českého gólmana oplatí, naposledy zistili Panthers, ktorým na víťazstvo nestačila ani poriadna strelecká aktivita a 43 striel.
"Náš gólman bol dnes skvelý," pochvalne povedal kapitán Calgary Mark Giordano. "Tento post je však vlastne príbehom celej našej sezóny," dodal.
"Vedel som, že ideme do zápasu s piatimi výhrami v rade a veľmi som túžil pridať ďalšiu," uviedol Rittich. "Chcel som skrátka dostať zo seba to najlepšie a pomôcť chlapcom k víťazstvu."
Hviezdou zápasu bol spoločne s brankárom aj útočník Mikael Backlund, ktorý najprv prihral na dva góly, aby tesne pred koncom spečatil výhru gólom pri power play.
Za Panthers sa po utorkovom streleckom precitnutí tentoraz nepresadil Radim Vrbata. Obidva úspechy Floridy zaznamenal Evgenii Dadonov.

Carolina Hurricanes -Washington Capitals 3:4
Česká stopa bola aj vo víťazstve Capitals. Jakub Vrána sa po spolupráci s Alexom Ovechkinom podieľal na vyrovnávacom góle Larsa Ellera na 1:1.
Bol to poriadne kuriózny moment. Puk sa v presilovke dostal pred bránku Hurricanes, kde oňho bojovalo klbko ôsmich hráčov. Kapitán Washingtonu ho nakoniec priťukol na pravý kruh českému útočníkovi, lenže ten nedokázal prekonať v bránkovisku stojaceho obrancu Jaccoba Slavina, ktorý je mimochodom počas voľna hokejbalovým brankárom, a to sa podarilo až dorážajúcemu Ellerovi.
Ovechkin potom dal ešte gól (už 28. v tomto ročníku) a pripísal si ešte ďalšiu prihrávku.
"Bol to skvelý zápas, ale som úplne zničený. Hrali sme veľmi dobre a mali si ustrážiť vedenie, ale to sa nepodarilo. Preto je ťažké nakoniec prehryznúť porážku," rozčuľoval sa útočník Caroliny Jordan Staal.

Columbus Blue Jackets - Vancouver Canucks 2:5
Canucks majú ďalšie trochu nečakané víťazstvo, tentoraz vyhrali v hale Blue Jackets. Uspeli po štyroch zápasoch v rade, v ktorých nedali viac ako dva góly.
O víťazstvo sa postarali skúsení hráči- Henrik Sedin s Thomasom Vanekom obaja prihrali na dva góly. "Bolo fajn, že sme mali aj celkom šťastie. Občas to tak skrátka býva," zhodnotil zápas kouč Vancouveru Travis Green.
Narážal na fakt, že domáci až trikrát trafili tyčku.
Columbusu nepomohli ani v skvelej forme hrajúci Seth Jones s Artemim Panarinom, ktorí bodovali už šiestykrát, respektíve štvrtýkrát za sebou.

1. Alex Ovechkin (WSH): 1 gól, 2 asistencie, plus/mínus 2, 3 strely
2. David Kampf (CHI): 1 gól, 1 asistencia, plus/mínus 2, 2 strely
3. David Rittich (CGY): 2 inkasované góly, 41 zákrokov