skPrime

Útočník Richard Pánik v stredajšom štvorzápasovom programe skóroval v druhom dueli v rade a prispel tak k víťazstvu Arizona Coyotes na ľade Buffalo Sabres 4:1. Sidney Crosby sa okrem triumfu Pittsburgh Penguins nad Montreal Canadiens radoval aj z méty 700 asistencií v NHL. Český útočník Ondřej Kaše sa presadil pri víťazstve Anaheim Ducks na ľade Calgary Flames. Boston Bruins si prehrou po predĺžení so St. Louis Blues zaistili postup do play off.

Buffalo Sabres - Arizona Coyotes 1:4
Pánik skóroval v druhom dueli za sebou a bodoval tretíkrát v rade. Zlepšil si tak bilanciu na 10 gólov a 27 bodov zo 63 zápasov. Po prihrávke Claytona Kellera medzi kruhmi spracoval puk, forhendom prekonal Chada Johnsona a v 47. minúte zvýšil na 3:1.

Devätnásťročný Keller si tak pripísal druhú asistenciu v zápase a vytvoril dva nováčikovské klubové rekordy. Americký útočník, ktorého si Coyotes vybrali v roku 2016 v prvom kole draftu na siedmej pozícii, s 55 bodmi prekonal výkon Petera Muellera a s 35 prihrávkami pokoril maximum Maxa Domiho. Mueller nazbieral 54 bodov v sezóne 2007-08 a Domi si pripísal 34 asistencií v ročníku 2015-2016.
Na lavičku Coyotes sa vrátil kouč Rick Tocchet, ktorý vynechal pondelkový duel proti Calgary kvôli pohrebu svojej matky. Jeho tím vyhral štvrtý z posledných šiestich zápasov a posunul sa na predposledné miesto Západnej konferencie o dva body pred Vancouver Canucks. Buffalo za nimi zaostáva o bod a je najhorším tímom ligy.
Calgary Flames - Anaheim Ducks 0:4
Kaše v 29. minúte zvýšil na 2:0 a po trinásťzápasovom streleckom pôste sa dočkal gólu. A bol parádny. Francois Beauchemin ho vyslal do protiútoku, Kaše na pravom kruhu naznačil strelu, namiesto ktorej predviedol otočku okolo obrancu Bretta Kulaka a bekhendom prekonal Smitha medzi betóny.
Andrew Cogliano v prvej tretine poslal Ducks do vedenia a pripísal si už 16. zásah v oslabení v drese Ducks. Vyrovnal tým klubový rekord, o ktorý sa teraz delí s Paulom Kariyom. O ďalšie góly klubu z Kalifornie, ktorý vyhral štvrtýkrát za sebou, sa postarali Hampus Lindholm a Beauchemin.
Brankár John Gibson kryl všetkých 29 pokusov Flames, vďaka čomu vychytal svoju štvrtú nulu v sezóne a celkovo 15. v kariére. Anaheimu stačilo 16 striel na bránku. Mike Smith inkasoval trikrát z 11 pokusov a v poslednej tretine ho vystriedal David Rittich, ktorý pustil za svoj chrbát jednu z piatich striel.

Forvard Jason Chimera si v drese Anaheimu vychutnal víťazstvo vo svojom 1100. zápase v NHL a stal sa 187. hráčom v histórii, ktorý dosiahol túto métu. Útočník Matt Stajan naopak musel vo svojom 1000. dueli prehryznúť porážku.
Flames prehrali štvrtýkrát za sebou a rozplýva sa im nádej na účasť v bojoch o Stanley Cup. Na 11. mieste Západnej konferencie strácajú sedem bodov na postup a ostáva im odohrať ešte sedem zápasov.
St. Louis Blues - Boston Bruins 2:1 po predl.
Bruins si vďaka zisku bodu zaistili účasť v play off. Podarilo sa im to ako tretiemu tímu po Nashville Predators a Tampa Bay Lightning. V 72. zápasoch v sezóne si vylepšili bilanciu na 100 bodov. Blues sú na deviatom mieste a vďaka víťazstvu strácajú dva body na Los Angeles Kings, ktorí držia druhú divokú kartu na postup do play off.
Ryan Donato dostal Boston do vedenia v polovici prvej tretiny. Trafil aj vo svojom druhom zápase v NHL a nazbieral už štyri body. Boston ho draftoval v roku 2014 na 56. pozícii. Dvadsaťjedenročný Američan si piatimi gólmi rozdelil pozíciu najlepšieho kanoniera februárových olympijských hier v Pchjongčchangu. Po skončení sezóny na Harvard University podpísal nováčikovský kontrakt s Bostonom.

Jaden Schwartz sa dvoma gólmi postaral o obrat, keď v 50. minúte vynútil predĺženie a v čase 60:30 rozhodol. Pri víťaznom góle prekorčuľoval cez celé klzisko a strelou z pozície medzi kruhmi prekonal Antona Khudobina na vyrážačku.
"Vedel som, že mám priestor, tak som sa snažil nabrať rýchlosť a čakal, čo sa z toho vyvinie. Bola z toho situácia jeden na jedného, snažil som sa zmeniť smer a vystreliť protihráčom medzi nohami," opísal gól Schwartz.
Bruins bojujú s rozsiahlou maródkou a chýbali im útočníci Rick Nash, Jake DeBrusk, Patrice Bergeron, David Backes i obrancovia Zdeno Chára, Torey Krug a Charlie McAvoy.
Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens 5:3
Kapitán Penguins Sidney Crosby dosiahol 700. asistenciu v NHL vďaka druhej prihrávke na gól Jakea Guentzela z 59. minúty na konečných 5:3. Tridsaťročnej kanadskej hviezde, ktorá predtým gólom v 36. minúte odštartovala obrat z 3:4, sa to podarilo ako 53. hráčovi v histórii a z 856 zápasov v NHL má celkovo na konte 1106 bodov.
Brankár Carey Price, ktorý sa po otrase mozgu objavil v zostave prvýkrát od 20. februára, nezabránil porážke Canadiens 34 úspešnými zákrokmi. "Cítil som sa celkom dobre. Narazili sme na kvalitného súpera a myslím si, že sme neodohrali zlý zápas," uviedol Price.

1. Jake Guentzel (PIT): 1 gól, 2 asistencie, 3 strely
2. Jaden Schwartz (STL): 2 góly, 2 plusové body, 4 strely
3. John Gibson (ANA): 29 úspešných zákrokov, 4. nula v sezóne