Súhrn: Pánik prvým gólom prispel k výhre Capitals

Pondelkové zápasy: Slovenský útočník prvýkrát trafil v drese Washingtonu, ktorý zdolal Anaheim 5:2

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Pánikov prvý gól v sezóne

Pánik v prvej minúte otvoril skóre

Richard Pánik v úvodnej minúte využil prihrávku Travisa Boyda a dostal Washington do vedenia nad Anaheimom

• 00:42 •

Konečne sa dočkal. Richard Pánik sa na trinásty pokus presadil v drese Capitals a otvoril tak svoje strelecké aj bodové konto v sezóne. Svojím zásahom pomohol Washingtonu poraziť Anaheim 5:2. Medzi strelcami sa okrem neho objavili aj Alex Ovečkin či Jakub Vrána. V druhom pondelkovom dueli Arizona nedovolila ani jeden gól Los Angeles, Antti Raanta vychytal víťazstvo 3:0.

Pánikovo čakanie sa skončilo

Capitals sa po 50 sekundách vďaka Pánikovmu gólu ujali vedenia. Travis Boyd mu spoza bránky nabil na ľavý kruh a rodák z Martina strelou zápästím prekonal Johna Gibsona.

Pre dvadsaťosemročného bývalého hráča Tampa Bay Lightning, Toronto Maple Leafs, Chicago Blackhawks a Arizona Coyotes to bol prvý gól za Washington. "Už v minulých zápasoch mal dobré šance. Dostáva sa do formy. Je skvelé, že prvýkrát skóroval. Môže na tom stavať," vyhlásil tréner Capitals Todd Reirden.

Pánik nastúpil len na 13. zápas sezóny, pretože ho takmer na mesiac vyradilo zranenie v hornej časti tela. Do zostavy sa vrátil až 11. novembra. Jeho pondelkový gól bol zároveň aj prvým bodom v aktuálnej sezóne.

V druhej tretine sa domáci dostali do dvojgólového náskoku. V 27. minúte zužitkoval presilovú hru kapitán Alexander Ovečkin, ktorý po ideálnej prihrávke Jevgenija Kuznecova skóroval zo svojho klasického miesta na ľavom kruhu a pridal 15. gól v sezóne. Bol to už jeho 254. presilovkový zásah v kariére a je už len jeden od toho, aby na treťom mieste historického poradia dobehol Teemua Selänneho.

Na 3:0 Capitals zvýšili 34 sekúnd pred koncom stredného dejstva. Brendan Leipsic za bránkou Anaheimu tvrdo zostrelil Dereka Granta, hra pokračovala, hoci sa začala bitka a po prihrávke Garneta Hathawaya sa Chandler Stephenson presadil z pozície medzi kruhmi.

"Myslel som si, že bola prerušená hra, pretože hráči sa zapojili do potýčky. Podľa môjho názoru to nemal byť gól," povedal tréner Anaheimu Dallas Eakins, ktorého tím nenadviazal na sobotnú výhru zo štadióna obhajcov Stanley Cupu St. Louis 4:1 a prehral šiesty z posledných siedmich duelov.

Na 4:0 zvýšil svojím desiatym gólom v sezóne Jakub Vrána. Ovečkin síce na začiatku akcie nepresne prihral, ale obranca Brendan Guhle puk nešťastne posunul priamo pred Vránu, ktorý síce blafákom do bekhendu Gibsona ešte neprekonal, ale z dorážky už dostal puk do odkrytej bránky.

Ducks sa nevzdali a vďaka Samovi Steelovi a Nicolasovi Deslauriersovi v čase 58:11 znížili na rozdiel dvoch gólov. Trinástu výhru Capitals z posledných šestnástich duelov poistil 11 sekúnd pred koncom Tom Wilson.

Coyotes opäť s nulou

Rovnako ako v sobotu s Calgary Flames Arizona neinkasovala ani proti Los Angeles Kings a doma sa radovala z výhry 3:0. Po Darcym Kuemperovi si tentoraz pripísal čisté konto Antti Raanta, ktorý vďaka 31 úspešným vychytal prvé čisté v konto v sezóne. Celkovo bolo už jeho dvanáste v NHL.

"Mali sme skvelý vstup do zápasu a myslím si, že sme ho celý odohrali šikovne. Dobre sme hrali v oslabení a dali sme dva góly v presilových hrách. To vždy dodá mužstvu sebavedomie. Oni mali za sebou tri víťazstvá, takže sme vedeli, že to nebude jednoduchý zápas," vyhlásil Raanta.

Najlepší strelec tímu Conor Garland vo štvrtej minúte dostal Arizonu do vedenia a pridal desiaty gól v ročníku. Ešte v úvodnej časti zvýšil v presilovej hre Derek Stepan a Jakob Chychrun v ďalšej početnej výhode v polovici zápasu zavŕšil výsledok.

Coyotes pridali štvrté víťazstvo z posledných piatich vystúpení. Kings neuspeli po troch výhrach za sebou.