russian performers 1214

Pripísal si 22. hetrik v NHL a svoju bodovú sériu predĺžil na 13 zápasov. Alex Ovechkin má za sebou ďalšie úchvatné predstavenie, tromi gólmi sa totiž podieľal na víťazstve Washingtonu na ľade Caroliny. Jaroslav Halák v bránke Bruins nezabránil prehre 3:5 na ľade Penguins, Arizona s Richardom Pánikom si naopak poradila s Rangers a ukončila sériu štyroch prehier.

Halákov výkon nestačil
Slovenský brankár Jaroslav Halák sa po dvoch zápasoch opäť postavil do bránkoviska Bruins, ale k zisku bodov to neviedlo. Boston totiž prehral na ľade Penguins 3:5.
Bruins v Pittsburghu prišili o víťaznú sériu, ktorá sa zastavila na čísle tri. Nič na tom nezmenilo ani 23 úspešných zákrokov Haláka, ktorý inkasoval štyri góly.
"Sme sklamaní, pretože sa nám podarilo vrátiť sa do zápasu a verili sme, že získame nejaké body," vyhlásil strelec jedného gólu David Krejčí. "V závere sme už nemali sily, aby sme to manko znova dotiahli."
Domáci sa dostali do vedenia v čase 17:40, keď trafil Derek Grant. V úvode druhej časti zvýšil náskok Phil Kessel. Potom síce Brandon Carlo za hostí znížil, ale autor dvoch gólov Zach Aston-Reese ešte do druhej sirény vrátil Pittsburghu náskok.
Aj keď duel sa pre Bruins nevyvíjal dobre, dokázali sa doň vrátiť dvoma gólmi v rozmedzí 54 sekúnd. Postarali sa o ne Chris Wagner a Krejčí, ktorý strelil piaty gól v ročníku. Jeho krajan David Pastrňák zaznamenal asistenciu. Body však Boston nezískal.
V čase 50:47 sa presadil Jake Guentzel, neskôr Halák opustil bránku a poistku do prázdnej dodal Aston-Reese. Penguins uspeli napriek tomu, že súper ich prestrieľal v pomere 51:28.
"Hlavne v druhej tretine sme súperovi dopriali veľa možností, ako ísť do rýchleho protiútoku," povedal tréner domácich Mike Sullivan. "Lacno sme stratili mnoho pukov, máme na čom pracovať."

DeSmith vynikajúco zakročil lapačkou

Ovechkin nezastavuje
Hviezdny útočník Alex Ovechkin si naďalej drží výbornú formu. V piatok mal výrazný podiel na tom, že Washinton zvíťazil v Caroline 6:5 po nájazdoch.
Ruský reprezentant zažiaril hetrikom a predĺžil svoju bodovú sériu už na 13 zápasov. V ročníku má na konte dokopy 28 presných zásahov.
"Len sa snažím robiť svoju prácu," usmial sa Ovechkin po úžasnom predstavení. "Všetci chcú strieľať góly, ale v tejto lige to vôbec nie je jednoduché. Mám šťastie, že hrám s naozaj skvelými hráčmi."
Ovechkin si pripísal už svoj 22. hetrik v NHL, čím v historických tabuľkách dobehol aktuálne jedenásteho Teemu Selanneho.
Zároveň sa stal 18. hráčom v modernej ére, ktorý v úvodných 31 dueloch svojho tímu v sezóne nastrieľal 28 a viac gólov. Od sezóny 1993-1994 sa to pred ním podarilo len dvom hokejistom: Jaromírovi Jágrovi v ročníkoch 1995-1996 a 1996-1997 a Mariovi Lemieuxovi v sezóne 1995-1996.
"Alex vie z nás ostatných sňať tlak, mať takého strelca je úžasné," vyhlásil útočník Nic Dowd, ktorý sa blysol troma prihrávkami. "Pre súpera je neustálou hrozbou, jeho strela je fantastická."
Carolina napriek úžasnému výkonu Ovechkina dokázala so súperom držať krok. Postarali sa o to predovšetkým fínski mladíci Sebastian Aho a Teuvo Teravainen, ktorí spolu zaznamenali sedem bodov.
Dramatický duel tak dospel až do samostatným nájazdov, ktoré v šiestej sérii rozhodol český mladík Jakub Vrána. Capitals tak pridali štvrtý triumf v rade.

Ovechkinov hetrik proti Hurricanes

Arizona konečne vyhrala
Coyotes ukončili sériu štyroch prehier v rade, keď v Madison Square Garden porazili New York Rangers 4:3 po predĺžení.
Skóre otvoril Pavel Buchnevich, ktorý po prihrávke Filipa Chytila trafil už v čase 4:01. Rangers sa tak ujali vedenia, ktoré v ďalšom priebehu ešte zvýšili Kevin Hayes a Mika Zibanejad. Ani náskok 3:0 v polovicu duelu však slávnemu klubu nestačil.
"Za stavu 3:0 sme bohužiaľ ubrali z tempa, prakticky sme prestali hrať," hneval sa domáci tréner Dan Quinn. "Dali sme súperovi príležitosť, aby sa vrátil do zápasu a samozrejme, že ju využil."
Revoltu Coyotes viedol útočník Derek Stepan, ktorý ku gólu pripojil aj asistenciu. Clayton Keller sa blysol dvoma prihrávkami. Duel dospel až do predĺženia, ktoré v čase 64:28 ukončil práve Stepan.
Richard Pánik v drese víťazov nepremenil dva strelecké pokusy a skončil s jedným bodom v hodnotení plus/mínus.
Coyotes dokázali Rangers poraziť dokonca až na deviaty pokus. Pred piatkom sa im to naposledy podarilo 24. marca 2014.

Stepanov rozhodujúci gól v predĺžení

Voráčkov gól bol málo
Gól Jakuba Voráčka neodvrátil ďalší neúspech Philadelphie, ktorá prehrala na ľade Edmontonu 1:4 a naďalej sa topí v problémoch.
Voráček strelil deviaty gól v sezóne v čase 50:03, keď sa z medzikružia oprel do prihrávky Claudea Girouxa a prestrelil brankára Mikka Koskinena.
Flyers vtedy prehrávali už 0:3. Oilers poslal do vedenia Alex Chiasson, ďalšie góly pripojili Connor McDavid a Adam Larsson. Konečnú podobu výsledku potom stanovil strelou do odkrytej bránky znova McDavid, ktorý svoj skvelý výkon ozdobil aj jednou asistenciou. Leon Draisaitl zažiaril troma prihrávkami.
Kanadský tím tak potvrdil zlepšenie pod novým koučom Kenom Hitchcockom a v tabuľke Západnej konferencie poskočil už na piate miesto. Philadelphia ostáva na Východe predposledná.

Scheifele spasil Jets
Winnipeg dokázal splniť úlohu favorita, keď zvíťazil na ľade Chicaga 4:3 po predĺžení a pridal už štvrté víťazstvo v rade.
Jets sa znova mohli oprieť o svojho lídra Marka Scheifeleho, ktorý strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Kapitán Blake Wheeler sa v drese hostí blysol troma prihrávkami.
"Chvíľu nám trvalo, kým sme sa dostali do zápasu. Máme za sebou náročný program, ale po desiatich minútach sme sa otriasli a potom to už bolo dobré," pochvaľoval si Wheeler.
Jonathan Toews vo farbách domácich kontroval dvoma gólmi a jednou asistenciou, ale Chicagu to stačilo len na bod. Ten druhý v predĺžení prisúdil hosťom Scheifele.
Winnipeg sa vďaka výhre vyšvihol na čelo tabuľky Západnej konferencie, v ktorej o jeden bod predbehol Nashville. Chicago naopak ostáva až štrnáste, keďže prehralo štyri z posledných piatich duelov.

Scheifele druhým gólom rozhodol v predĺžení

Ostatné zápasy: Hischier zachránil Devils, Blues zaskočili Avalanche
Hráči New Jersey vybojovali cennú výhru, keď na svojom ľade zdolali Vegas 5:4 po predĺžení. Víťazný gól zaobstaral Nico Hischier. New Jersey prehrávali už o tri góly, ale nakoniec dokázali vyrovnať a v predĺžení získali aj druhý bod.
Detroit nevyužil výhodu domáceho prostredia, keď podľahol Ottawe 2:4. Senators rozhodli dvoma gólmi v záverečnej časti, dvakrát sa presadil Chris Tierney. Christián Jaroš opäť nehral, v zostave Senators sa naposledy objavil 6. decembra.
Colorado utrpelo tretiu porážku v rade, keď padlo na ľade St. Louis 3:4 po predĺžení. Hrdinom duelu sa stal Ryan O´Reilly, autor rozhodujúceho gólu.