Súhrn: Cehlárik dal víťazný gól Bruins

Peter Cehlárik strelil rozhodujúci gól Bostonu proti Islanders, Alex Ovechkin je najproduktívnejším Rusom v histórii ligy

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Utorkový program NHL bol nabitý udalosťami nielen zo slovenského hľadiska. Peter Cehlárik strelil víťazný gól Bostonu pri výhre nad Islanders 3:1, ktorú Patrice Bergeron riadil dvoma zásahmi vo svojom jubilejnom 1000. dueli v kariére.

Alex Ovechkin sa vyšvihol na čelo tabuľky najproduktívnejších Rusov všetkých čias, keď si pri triumfe Capitals nad Canucks pripísal asistenciu. Prihrávku zaznamenal aj Richard Pánik, ale jeho Arizona prehrala s Nashvillom 2:5. Tomáš Tatar pre chorobu chýbal v zostave Montrealu, ktorý zdolal Anaheim 4:1.

Cehlárik rozhodol zápas

Hráči Boston Bruins zužitkovali výhodu domáceho prostredia, keď porazili New York Islanders 3:1 a po troch prehrách za sebou opäť potešili fanúšikov v TD Garden.

Cehlárik sa presadil v tretej tretine, keď strelou zápästím využil prihrávku Kevina Millera a vrátil domácim vedenie. Dvadsaťtriročný útočník strelil svoj tretí gól v sezóne a po 7 odohraných dueloch v ročníku má na konte štyri body.

Na jubilejný 1000. zápas v NHL bude v dobrom spomínať forvard Patrice Bergeron, ktorý sa na triumfe Bruins podieľal dvoma gólmi.

"Cítim sa dobre, vyšlo to pekne," usmial sa Bergeron. "Pred zápasom som chlapcom povedal, že chcem hlavne vyhrať, pretože to je pre mňa výnimočný duel. Mám radosť, že sa to podarilo a ja som k tomu mohol prispieť."

Bergeron otvoril skóre duelu v čase 22:32 a v úplnom závere riadneho hracieho času spečatil konečný stav 3:1. V obidvoch prípadoch mu na zásahy prihral David Pastrňák, ktorý sa dostal na métu 34 asistencií v ročníku.

Jediný gól hostí strelil Jordan Eberle, ktorý v druhej tretine vyrovnal na 1:1. Islanders tak po ôsmich dueloch vyšli bodovo naprázdno.

"Nemyslím si, že by sme herne prepadli, ale nastúpili sme proti naozaj skvelému tímu," uznal Eberle. "Mali sme nejaké šance, ale Boston nám toho veľa nedovolil."

Ovechkin je ruským vládcom

Hokejisti Washingtonu splnili úlohu favorita, keď vo svojej aréne zdolali Vancouver 3:2 a poskočili na šiestu priečku tabuľky Východnej konferencie.

Duel sa zmenil na oslavu historickej méty Alexa Ovechkina. Líder Capitals zaznamenal jednu asistenciu, posunul sa na 1180 bodov v NHL a prekonal tak Sergeia Federova v historickom poradí najproduktívnejších Rusov v histórii ligy.

"Je to niečo úžasné," uznal po skončení duelu Ovechkin. "Chcel by som poďakovať všetkým spoluhráčom, ktorí mi k tomu pomohli."

Ovechkin sa stal najproduktívnejším ruským hráčom v histórii NHL v čase 3:00, keď sa podieľal na úvodnom góle T.J. Oshieho. V ďalšom priebehu duelu potom domáceho kapitána zatienil Jakub Vrána.

Mladý Čech najprv asistoval Brettovi Connollymu v úvode tretej časti a v čase 52:13 sa potom strelecky presadil. V ročníku má Vrána na konte už 32 bodov.

"Neodohrali sme úplne dokonalý zápas, urobili sme pomerne dosť chýb," pripustil kouč Washingtonu Tom Reirden. "Ale keď bolo treba, brankár nás podržal."

Gólman domácich Braden Holtby si dokopy pripísal 30 úspešných zákrokov, prekonať ho dokázali len Markus Granlund a Elias Pettersson, ktorí sa obaja presadili v záverečnej tretine. Na bodový zisk to však Canucks nestačilo.

Chicago naďalej vyhráva

Hráči Chicaga pokračujú vo výrazne zlepšených výkonoch, tentoraz presvedčivo vyhrali na ľade Edmontonu 6:2 a pridali už piaty triumf v rade.

Blackhawks k nemu dokráčali vďaka fantastickej záverečnej tretine, v ktorej súperovi nastrieľali spolu päť gólov. Až štyria hosťujúci hráči zaznamenali dva body.

Nechýbal medzi nimi ani Patrick Kane, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na dvanásť duelov. Tentoraz zaznamenal gól a prihrávku. Americký reprezentant sa do štatistík naposledy nezapísal prvého januára v súboji s Bostonom.

Obidva góly Oilers zaobstaral Leon Draisaitl, v oboch prípadoch mu asistoval kapitán Connor McDavid. Edmontonu to však nestačilo, stratil už šiesty zápas za sebou a naďalej figuruje až na dvanástom mieste tabuľky Západnej konferencie.

Golden Knights porazili lídra

Najmladší tím ligy z Vegas ukončil sériu porážok vo veľkom štýle, keď na ľade rozbehnutej Tampy zvíťazil 3:2 po nájazdoch.

Základy úspechu položil gólman Marc-Andre Fleury, ktorý si spolu pripísal 24 úspešných zákrokov. Golden Knights uspeli prvýkrát od 19. januára.

"Určite je to príjemný pocit," vydýchol si Fleury. "Hrali sme na ľade najlepšieho tímu celej ligy a máme víťazstvo. To nám určite dodá sebavedomie."

Lightning pritom vstúpili do zápasu lepšie, po góloch Braydena Pointa a Mathieua Josepha sa ujali vedenia a zdalo sa, že smerujú k ďalšiemu zisku dvoch bodov.

Hostia však odmietli poslušne skloniť hlavy a do duelu sa vrátili. Najprv v čase 36:28 znížil Cody Eakin a Valentin Zykov po necelých šiestich minútach záverečnej časti zaistil vyrovnanie.

Dramatický duel tak dospel až do nájazdov, v ktorých sa ako jediný dokázal presadiť Alex Tuch. Jeho gól v tretej sérii rozhodol duel.

Obranca Erik Černák za domácich zase odohral viac ako 20 minút a nazbieral až šesť hitov.

"Bola to dobrá bitka proti dobrému súperovi," zhrnul zápas kapitán domácich Steven Stamkos, autor dvoch asistencií. "Škoda niekoľkých presilových hier, ktoré sme nedokázali využiť."

Kovalchukov víťazný návrat do New Jersey

Hráči New Jersey sa utápajú v depresii, v utorok doma prehrali s Los Angeles 1:5 a utrpeli už piaty neúspech z posledných siedmich duelov.

Devils pritom s kalifornským súperom dlho držali krok. Hostia sa síce ujali vedenia v čase 6:21, keď sa presadil Adrian Kempe, ale v úvode druhej časti prišla odpoveď.

Doručil ju Pavel Zacha, ktorý využil presnú prihrávku Jespera Bratta a deviatym gólom v ročníku si vytvoril svoje sezónne maximum. Viac však Devils smerom dopredu nezvládli.

Hostia naopak v záverečnej časti spustili uragán a štyrmi gólmi rozhodli o suverénnom víťazstve. Dvakrát trafil Tyler Toffoli, jeden gól pridal Ilya Kovalchuk, ktorý trafil proti svojmu bývalému tímu, a Dion Phaneuf.

"Nebolo to niečo, čo by som očakával, ale nedá sa nič robiť," zareagoval Kovalchuk na fakt, že ho fanúšikovia pri každom vstupe na ľad vybučali. "Majú právo na tieto emócie. Mám radosť, že som dal gól, to je vždy najlepšia odpoveď."

Kings dokázali vyhrať dva po sebe idúce zápasy po od 27. decembra minulého roka, napriek tomu však ostávajú na dne Západnej konferencie.

Ostatné zápasy: Pánikova asistencia nestačila, Carolina vymazala Pittsburgh

Súboj Buffala s Minnesotou sa zmenil na veľkú prestrelku, triumf 5:4 po nájazdoch nakoniec vybojovali domáci Sabres. V ich drese zažiaril útočník Sam Reinhart, ktorý strelil gól a pridal aj asistenciu a jediný zásah v rozstrele.

Hráči St. Louis pridali tretie víťazstvo v rade, keď na ľade Floridy uspeli 3:2 vďaka trom gólom v záverečnej tretine. Ten víťazný prišiel z hokejky Vincea Dunna.

Pittsburgh utrpel druhú prehru v rade, keď doma jednoznačne podľahol Caroline 0:4. Zažiaril najmä gólman Curis McElhinney, ktorý vychytal prvé čisté konto v sezóne. Pre skúseného gólmana to bol navyše prvý štart od 15. januára, keď utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Vzostup Montrealu pokračuje, kanadský klub doma zdolal Anaheim 4:1 a po tretej výhre z posledných štyroch duelov ostáva na štvrtom mieste Východu. Brendan Gallagher dal dva góly, Tomáš Tatar nehral kvôli chorobe.

Nashville splnil úlohu favorita, keď porazil Arizonu 5:2. Roman Josi zaznamenal gól a dve asistencie. Richard Pánik prihral na úvodný gól duelu, ktorý strelil Vinnie Hinostroza. Arizona prehrala štvrtýkrát za sebou.

Hokejisti San Jose vybojovali cenný triumf, keď uspeli v strete dvoch špičkových tímov Západnej konferencie. Na ľade Winnipegu uspeli 3:2 po predĺžení, víťazný gól zaobstaral Joe Pavelski, ktorý v nadstavenom čase skóroval vo vlastnom oslabení.

Columbus ukončil sériu piatich porážok vo veľkom štýle, keď zvíťazili v aréne Colorada 6:3. Útočník Pierre-Luc Dubois sa na úspechu tímu z Ohia podieľal dvoma gólmi.