Senators zdolali Penguins, v sérii vedú 1:0

Bobby Ryan udrel v predĺžení, Ottawa vyhrala na ľade Pittsburghu 2:1 a v sérii sa ujala vedenia

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 1:2 po predl. (stav série: 0:1)

Fantastický vstup do finálovej série Východnej konferencie zažili hráči Ottawy, ktorí zvíťazili na ľade favorizovaného Pittsburghu 2:1 po predĺžení a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy.

Rozhodujúci gól zápasu zaobstaral útočník Bobby Ryan, ktorý sa v čase 64:59 dostal za chrbát obrancov Penguins, pohotovo si prehodil puk na bekhend a prekonal výborne chytajúceho gólmana Marc-Andre Fleuryho.

Ryan sa stal prvým hráčom v histórii Senators, ktorý v priebehu jedného play off strelil dva góly v predĺžení. V úvodnom kole podobne rozhodol tretí duel série proti Bostonu.

"Je to pre mňa splnený sen. Podarilo sa mi trafiť v naozaj dôležitom momente," radoval sa Bobby Ryan. "Mal som trochu šťastia, že sa ku mne puk dostal, ale to k hokeju patrí."

Lepší vstup do zápasu zažili hostia, v čase 14:32 sa po prihrávke Bobbyho Ryana presadil Jean-Gabriel Pageau a oslávil už ôsmy zásah v tohtoročných bojoch o Stanley Cup.

Penguins mali v priebehu prvého dejstva hneď niekoľko možností dostať sa do zápasu. Až štyrikrát totiž dostali možnosť hrať presilové hry, nezužitkovali však ani jednu. Senators náramne zvládli hru v štyroch, tím podržal aj gólman Craig Anderson.

"Šancí sme mali dosť, bohužiaľ sme našu výhodu nedokázali využiť," vyhlásil domáci tréner Mike Sullivan. "Nedarilo sa nám hýbať s pukom tak, ako by sme si predstavovali. V play off nám zatiaľ presilovky fungovali, teraz to neplatilo."

Hráči Ottawy svoju disciplínu od druhej tretiny zlepšili, Penguins sa tak na ďalšie príležitosti nadreli oveľa viac. Vyrovnania sa dočkali až v čase 54:25, keď Evgeni Malkin šikovne tečoval pohotovú strelu Chrisa Kunitza.

Ruský útočník zaznamenal svoj 19. bod v tohtoročnom play off, v bojoch o Stanley Cup má celkovo na konte už 148 bodov. Malkin tak v historickom poradí Penguins preskočil Jaromíra Jágra a osamostatnil sa na tretej priečke.

Dramatický duel dospel rovnako ako úvodný stret medzi Anaheimom a Nashvillom až do predĺženia, ktoré parádnou individuálnou akciou rozhodol Bobby Ryan.

Veľkú zásluhu na triumfe kanadského tímu mal gólman Craig Anderson, ktorý si pripísal 27 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Marc-Andre Fleury zaznamenal 33 zákrokov.

Hrdina zápasu: Bobby Ryan (OTT)

Bol pri všetkom podstatnom. Strelil víťazný gól v predĺžení a na prvom zásahu Ottawy sa podieľal asistenciou. Potvrdil, že zažíva skvelé play off.

Ďalší zápas série: Pondelok 20:00 (Utorok 2:00 SEČ) v Pittsburghu