Obranca Columbusu má zlomeninu lícnej kosti, sezóna sa preňho skončila

Autor NHL.com

Werenski utrpel zranenie tváre

Zacha Werenskiho trafil puk do tváre

Obranca Blue Jackets Zach Werenski opustil ľad potom, ako dostal pukom do tváre a sezóna sa preňho predčasne skončila

• 00:23 •

Obranca Zach Werenski už za Columbus Blue Jackets v tejto sezóne nenastúpi. Kouč John Tortorella v pondelok informoval o tom, že jeho elitný nováčik má zlomenú lícnu kosť.

Werenski sa zranil v nedeľu v treťom zápase prvého kola play off proti Pittsburgh Penguins potom, ako ho do tváre zasiahol puk z hokejky súperovho útočníka Phila Kessela. Mladý bek sa vrátil na tretiu tretinu s celotvárovým krytom, na predĺženie už ale nenastúpil.

Penguins vyhrali v nadstavenom čase 5:4 a v sérii vedú 3:0 na zápasy.

Postúpiť tak môžu už v 4. zápase, ktorý sa hrá v utorok večer (streda 1:30 SELČ) v hale Nationwide Arena.

Werenski bol v 19 rokoch najproduktívnejším nováčikom medzi obrancami v NHL. V 78 dueloch základnej časti nazbieral 47 bodov (11 gólov, 36 asistencií). V nedeľu dal svoj premiérový gól v Stanley Cupe.