Shanahan Sundin Centennial Classic rosters 2

Brendan Shanahan, Mats Sundin, Nicklas Lidstrom a Darryl Sittler budú najväčšími hviezdami exhibičného zápasu legiend Detroit Red Wings a Toronto Maple Leafs, ktoré sa stretnú 31. decembra pod šírym nebom na Exhibition Stadium v Toronte. Zápas sa odohrá v predvečer 2017 Scotiabank NHL Centennial Classic medzi súčasnými celkami NHL.

V drese Detroitu si v zápase zahrá aj český obranca Jiří Fischer, ktorý v roku 2006 predčasne skončil s hokejom kvôli problémom so srdcom. Na strane Toronta bude korčuľovať český bek Tomáš Kaberle, ktorý pred mesiacom ohlásil koniec kariéry.

Centennial Classic je vlastne odvetným zápasom za 2014 Bridgestone NHL Winter Classic medzi oboma tímami, ktoré pred rekordnými 105.491 divákmi na Michigan Stadium v Ann Arbor vyhralo Toronto 3:2 po predĺžení.

Na stretnutie veteránov sa teší viac než 40 bývalých hráčov oboch slávnych klubov. Zápas sa bude hrať na trikrát 20 minút hrubého času s dvoma dvanásťminútovými prestávkami. Vstupenky je možné zakúpiť na nhl.com/centennialalumnitickets.

Súpiska veteránov Red Wings
Brankári: Manny Legace, Kevin Hodson
Obrancovia: Chris Chelios, Paul Coffey, Mathieu Dandenault, Jiří Fischer, Larry Murphy
Útočníci: Doug Brown, Dino Ciccarelli, Kris Draper, Sergei Fedorov, Tomas Holmstrom, Joe Kocur, Slava Kozlov, Martin Lapointe, Igor Larionov, Nicklas Lidstrom, Kirk Maltby, Darren McCarty, Mickey Redmond, Brendan Shanahan

Súpiska veteránov Maple Leafs
Brankári: Curtis Joseph, Mike Palmateer, Felix Potvin,
Obrancovia: Dave Ellett, Al Iafrate, Tomáš Kaberle, Bryan McCabe, Bob McGill, Borje Salming, Dmitri Yushkevich
Útočníci: Dave Andreychuk, Wendel Clark, Tie Domi, Doug Gilmour, Gary Leeman, Lanny McDonald, Gary Roberts, Darryl Sittler, Mats Sundin, Steve Thomas, Darcy Tucker, Rick Vaive, Tiger Williams