Neutrálny ľad: zážitky pre fanúšikov aj hráčov

Zápasy v Prahe a v Štokholme, duel vonku v Saskatchewane. NHL sa stále častejšie vyberá na neutrálnu pôdu

Autor Marek Burkert @NHLsvk / NHL.com/sk

Little a jeho víťazný gól

Little v predĺžení rozhodol Heritage Classic

Kyle Connor v prečíslení našiel Bryana Littlea, ktorý v predĺžení vystrelil Jets výhru pod holým nebom nad Flames

• 01:21 •

Je to stále väčší trend. Vedenie NHL sa snaží cieliť aj na destinácie, v ktorých sa hokej síce teší obrovskej popularite, ale zámorská liga sa priamo v nich nehrá.

V úvode sezóny sa preto v rámci Global Series stretli tímy Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks v Prahe a v noci na nedeľu bolo na programe Heritage Classic medzi Winnipeg Jets a Calgary Flames pod holým nebom v Saskatchewane.

Sneh, mráz a vietor. Hráči si zaspomínali na detstvo

Zápas Heritage Classic vrátil hokej ku koreňom, Winnipeg porazil Calgary 2:1 po predĺžení

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Morrissey prekonal Ritticha

Rittich nestihol zastaviť Morrisseya

Josh Morrissey v početnej výhode vypálil od modrej čiary, prestrelil Davida Ritticha a vyrovnal stav na 1:1

• 00:56 •

Tak toto bol úplne iný zápas v porovnaní s tými, na ktoré sú hokejisti zvyknutí! Súboj 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic medzi Calgary Flames a Winnipeg Jets sa hral v kulisách, ktoré akoby vypadli z príbehu o Mrázikovi. Na hráčov snežilo, fúkalo a teplota spadla pod nulu.

Jets zdolali Flames pod holým nebom

Heritage Classic: Winnipeg vyhral 2:1 po predĺžení, Calgary nestačilo ani 43 zákrokov Davida Ritticha

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

• 01:21 •

Winnipeg Jets v súboji NHL Heritage Classic porazili Calgary Flames 2:1 po predĺžení. Jets síce prehrávali, ale dokázali skóre otočiť a v čase 63:04 rozhodol Bryan Little. Ten sa stal aj prvou hviezdou zápasu, za druhú bol vyhlásený David Rittich. Gólman Calgary sa so 43 zákrokmi stal rekordérom zápasov na vonkajších štadiónoch.

Rittich odhalil výstroj na Heritage Classic

Český brankár odchytá zápas pod holým nebom 26. októbra s hnedými betónmi, lapačkou aj vyrážačkou

NHL.com @NHLdotcom

Brankári David Rittich a Connor Hellebuyck na stredajších tréningoch Calgary a Winnipegu odhalili, s akou výbavou plánujú odchytať zápas 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic. Ten je naplánovaný na 26. októbra a odohrá sa pod holým nebom na štadióne Mosaic Stadium v Regine.

Budúci Winter Classic bude hostiť Dallas

Texas prvýkrát uvidí slávnu hokejovú šou pod šírym nebom, All-Star víkend v sezóne 2019-20 bude hostiť St. Louis

National Hockey League oznamuje miesta a dátumy zápasov pod šírym nebom a All-Star víkendu v sezóne 2019-20: 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic™, 2020 Bridgestone NHL Winter Classic®, 2020 Honda NHL All-Star Weekend a 2020 NHL Stadium Series™. Všetky tieto eventy boli oficiálne potvrdené na tlačovej konferencii komisára NHL Garyho Bettmana počas tohtoročného duelu pod šírym nebom 2019 Bridgestone NHL Winter Classic® medzi Chicago Blackhawks a Boston Bruins hraného na Notre Dame Stadium v South Bende.

Sezóna pod širákom: Selanne, Matthews i Voráček

Desať najlepších momentov tejto sezóny pod šírym nebom: Od Selanneho prestavenia cez Matthewsa a legendy histórie až po Voráčkov gól

Autor Michael Langr / NHL.com/sk

Len v sezóne 2013-14 videla NHL viac duelov pod šírym nebom než v tej prebiehajúcej, vtedy hostila šesť 'outdoorových zápasov '. V ročníku 2016-17 sa hrali štyri takéto stretnutia: októbrový Heritage Classic vo Winnipegu, novoročný Centennial Classic v Toronte, o deň neskôr Winter Classic v St. Louis a v sobotu ukončil bohatú 'sezónu pod širákom' súboj Stadium Series medzi Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers.

Len v októbrovom súboji uspeli hostia, keď Edmonton Oilers porazili Winnipeg Jets 3:0. V troch ďalších prípadoch oslavovali domáci: Toronto Maple Leafs porazili Detroit Red Wings 5:4 po predĺžení, St. Louis Blues si poradili s Chicago Blackhawks v pomere 4:1. A Penguins cez víkend zdolali Flyers 4:2.