Pastrňák zažiaril v drese Bostonu štyrmi bodmi

David Pastrňák prispel k výhre Bruins na ľade Blue Jackets dohromady štyrmi bodmi

Na nič nečakal a hneď v úvodnom zápase naplno odhalil svoje možnosti. Český útočník David Pastrňák žiaril pri výhre tímu Boston Bruins na ľade Columbus Blue Jackets. Talentovaný strelec si zapísal dva góly, navyše pridal aj dve asistencie a mal výrazný podiel na tom, že Boston dokázal nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas otočiť. Do štatistík sa jednou asistenciou zapísal aj Ondřej Palát, gólman Petr Mrázek naopak inkasoval päť gólov.

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 3:6

Bruins zvládli duel, v ktorom to s nimi nevyzeralo príliš dobre. Po prvej tretine prehrávali 0:2, na zníženie Davida Pastrňáka navyše zareagoval ďalším odskočením domáci Seth Jones. Od polovice zápasu už ale bolo na ľade len jedno mužstvo.

Hostia dominovali a piatimi gólmi skóre zápasu úplne otočili. Mamutí podiel na tom mal práve Pastrňák, ktorý k dvom streleným gólom pripojil aj ďalšie dve asistencie. Jeho formácie s Bradom Marchandom a Davidom Backesom bola nezastaviteľná.

Marchand nazbieral päť bodov za dva góly a tri asistencie, veterán Backes pripojil dva góly a jednu prihrávku. V drese Bruins si jednu asistenciu pripísal aj ďalší Čech David Krejčí.

"Nastupuje proti najlepším hráčom súpera a hrá výborne," ocenil výkon Marchanda tréner Bostonu Claude Julien. "Niet pochýb o tom, že mu neustále rastie sebavedomie a na jeho hre je to vidieť."

Bruins svojho súpera prestrieľali, bránku Sergeia Bobrovskyho zaplavili hneď 37 strelami. Pastrňák si ich zapísal osem, najviac z celého tímu. Slovenský obranca Zdeno Chára sa na výhre podieľal jednou prihrávkou.

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 6:4

Na divokú prestrelku sa zmenil duel dvoch rivalov z Atlantickej divízie. Navrch nakoniec mali hráči tímu Tampa Bay Lightning, ktorí na svojom ľade zdolali Detroit Red Wings 6:4.

V bránke hostí nastúpil gólman Petr Mrázek, ani on ale nedokázal zabrániť ofenzívnej lavíne, ktorú Lightning spustili v druhej polovici zápasu. Dokopy inkasoval päťkrát, na jednom z gólov Tampy sa asistenciou podieľal Ondřej Palát.

Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 1:4

Výrazne pozmenené mužstvo Montreal Canadiens vstúpilo do sezóny úspešne, keď zvíťazilo na ľade tímu Buffalo Sabres 4:1. Hostia sa museli zaobísť bez brankárskej jednotky Careyho Pricea, jeho náhradník Al Montoya ho však spoľahlivo zastúpil.

Hviezdou duelu bol hosťujúci útočník Brendan Gallagher, ktorý strelil dva góly. Za Montreal trafili aj Torrey Mitchell a Andrew Shaw, jediný gól Sabres zaznamenal Matt Moulson v početnej výhode.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:2 po sam. nájazdoch

Dlho to vyzeralo, že poslední víťazi Stanley Cupu si pokazia oslavy. Na domácom ľade v dueli s tímom Washington Capitals dlho prehrávali, nakoniec však dokázali vybojovať výhru v samostatných nájazdoch.

Strelecký účet zápasu otvoril už po 59 sekundách hosťujúci Andre Burakovsky. Penguins vývoj otočili v druhej časti, kedy presne mierili Patric Hornqvist a Evgeni Malkin. Do predĺženia a následných nájazdov potom zápas poslal v 47. minúte znovu Burakovsky. Súťaž zručností rozhodol v štvrtej sérii Phil Kessel.

Florida Panthers - New Jersey Devils 2:1 po predl.

Rozhodujúci zásah Aleksandera Barkova z tretej minúty predĺženia rozhodol o tom, že tím Florida Panthers zdolal v domácom prostredí New Jersey Devils 2:1 a zapísal si víťazný vstup do sezóny.

Skóre otvoril už v 9. minúte Jonathan Marchessault, hostia ale zásluhou PA Parenteaua dokázali krátko pred prvou sirénou vyrovnať. Asistenciou sa na góle podieľal talentovaný útočník Pavel Zacha. V ďalším priebehu duelu vládli obaja brankári, rozhodnutie prinieslo až predĺženie a Barkovov zárez.

Dallas Stars - Anaheim Ducks 4:2

Hráči Dallas Stars vstúpili do sezóny víťazne, aj za prispenia útočníka Radka Faksu na svojom ľade zdolali Anaheim Ducks 4:2.

Faksa sa blysol asistenciou na štvrtý gól Stars, ktorú strelil v 50. minúte Adam Cracknell. Ducks dokázali v priebehu duelu dvakrát reagovať na vedenie Stars, na zásah Antoine Roussela z 42. minúty už ale odpoveď nenašli.

Ďalšie štvrtkové zápasy:

New York Rangers - New York Islanders 5:3
St. Louis Blues - Minnesota Wild 3:2
Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes 5:4 po predl.

Momenty večera:

1. Bostonský obrat
Bruins prehrávali v dueli s Blue Jackets už 1:3, piatimi gólmi ale dokázali vývoj zápasu úplne otočiť. Žiaril Pastrňák.

2. Dvojitá sláva v Pittsburghu
Penguins si najprv vyvesením bannera pripomenuli jarný triumf v Stanley Cupe, následne zvládli aj ťažký duel proti Capitals.

3. Divočina v Madison Square Garden
Šesť gólov v priebehu len 17 minút, taký bol priebeh v tretej tretiny derby medzi Rangers a Islanders. Výhru brali domáci, slávna Madison Square Garden sa nenudila.