Bailey v predĺžení vystrelil výhru Islanders

Hokejisti tímu New York Islanders po veľmi tvrdej bitke na úvod série 1. kola play off porazili Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení. O triumfe rozhodol útočník Josh Bailey, ktorý sa presadil v čase 64:39. Hostia dokázali v riadnom hracom čase vždy odpovedať na vedúci gól Islanders, ale nakoniec im to bolo nanič.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:3 po predl. (stav série: 1:0)
Diváci v Nassau Coliseum videli na úvod poriadnu drámu, aj keď s rýchlym koncom v predĺžení.
Domáci, ktorých viedol do svojho prvého zápasu na striedačke Islanders tréner posledných šampiónov z Washingtonu Barry Trotz, boli až trikrát o krok vpred.
Už po 100 sekundách otvoril skóre Jordan Eberle, lenže v 6. minúte vyrovnal Phil Kessel, ktorému prihral český útočník Dominik Simon.

Bailey rozhodol v predĺžení proti Penguins

Brock Nelson síce ešte do prvej pauzy využil presilovku, ale o to isté sa v 34. minúte postaral aj hosťujúci Evgeni Malkin.
Tretia tretina rozhodnutie nepriniesla. Nick Leddy síce dal v 53. minúte gól Islanders na 3:2, ale Justin Schultz 89 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času poslal duel do predĺženia.
"Stále sme bojovali a snažili sme sa dostať späť, aj keď v tejto hale sa vôbec nehrá jednoducho," uviedol Schultz. "Veľmi sa nám páčilo, ako sme bojovali, ale musíme sa z toho pred budúcim zápasom aj výrazne poučiť."
Rozhodujúcemu direktu predchádzala krásna individuálna akcia v podaní Mathewa Barzala, ktorý síce pri jej zakončení zamieril z bekhendu len do tyčky, ale Bailey z uhlu neomylne poslal puk za bránkovú čiaru. Na to už Penguins nemohli nájsť odpoveď.
[Kompletné pokrytie série New Yorku s Pittsburghom]
Švédsky gólman Robin Lehner si v bránke Islanders pripísal 41 úspešných zákrokov a mohol tak oslavovať svoju prvú výhru v play off v NHL.
"V zápase boli momenty, v ktorých sa nám darilo dobre a hrali sme veľmi dobrý hokej, ale boli tam aj pasáže, ktoré by sme mali odohrať lepšie," pripustil tréner porazených Mike Sullivan. "Pozrieme si záznam a porozprávame sa o tom s hráčmi, aby sme boli pripravení na duel číslo 2."
Ďalší zápas:Piatok 12. apríla (sobota 13. apríla 1:30 SELČ) v Nassau Coliseum v Uniondale.