Nelson s Halákom stáli za výhrou Islanders. Uspeli aj Flames, Hawks a Canadiens

Autor Michael Langr / NHL.com

Hokejisti Washington Capitals vstupovali do série 1. kola play off ako mierny favorit, prvý bod na ich ľade však vybojovali New York Islanders. Vďačia za to predovšetkým brankárovi Jaroslavovi Halákovi a útočníkovi Brockovi Nelsonovi, ktorý dal svoje prvé dva góly v play off a navyše si pripísal asistenciu.

Halák, ktorý ešte pred rokom patril Washingtonu, pochytal 24 striel domácich, prekonal ho len Marcus Johansson na konci prvej tretiny. Pre Islanders bolo kľúčové, že ich brankár pochytal množstvo šancí pri nebezpečných presilovkách Capitals.

"Vždy, keď to bolo nutné, vytiahol veľký zákrok," pochválil slovenského gólmana útočník Josh Bailey, ktorý dal gól a pridal prihrávku. "Bol to preňho dobrý štart, práve takéto výkony budeme od neho potrebovať."

Montrealu pomohol Plekanec

Jediným domácim celkom, ktorý v stredu vyhral úvodný zápas play off, sú Montreal Canadiens, ktorí vyhrali v prvom zápase 'susedskej série' nad Ottawa Senators 4:3. Canadiens, ktorí prišli o P.K. Subbana vylúčeného do konca zápasu, dokázali otočiť zápas z 0:1 na 2:1 v 15 sekundách druhej tretiny, počas ktorých skórovali Torey Mitchell a Tomáš Plekanec.

Mužom zápasu však bol útočník Brian Flynn, ktorý dal v svojom prvom štarte play off gól a pripísal si dve asistencie.

Calgary otočilo v 3. tretine

Báječná jazda Calgary Flames sa nezastavila ani v prvom zápase play off, do ktorého sa tím z Alberty dostal po šiestich rokoch. V prvom zápase zaskočil Vancouver Canucks, ktorí ešte na konci druhej tretiny viedli v tesnom zápase 1:0. David Jones však v čase 7:59 tretej časti vyrovnal a 29,6 sekundy pred koncom vystrelil výhru obranca Kris Russell.

Vancouverské hviezdy Radim Vrbata ani bratia Sedinovci nebodovali, rovnako ako Jiří Hudler z Calgary.

Chicago rozhodlo v 2. predĺžení

Prvý deň play off ponúkol aj predĺženie, a to hneď dvojité. Až po 87 minútach hry rozhodol o víťazstve Chicago Blackhawks na ľade Nashville Predators obranca Duncan Keith, ktorý tvrdou strelou prepálil Pekku Rinneho a stanovil konečné skóre na 4:3 pre hostí.

Chicago tak potvrdilo úlohu skúseného tímu, ktorý dokáže v kľúčových momentoch preklopiť výhru na svoju stranu.