Kadri-Faulk

Nazem Kadri si musí odpykať celý osemzápasový trest, ktorý dostal od Oddelenia pre hráčsku bezpečnosť NHL. V pondelok to potvrdil komisár NHL Gary Bettman, ku ktorému sa útočník Colorado Avalanche odvolal.

Kadri bol suspendovaný 21. mája za úder do hlavy obrancu Justina Faulka zo St. Louis Blues v druhom dueli 1. kola Stanley Cupu, ktorý sa hral v denverskej Ball Arene 19. mája. Vo štvrtok prebehlo jeho vypočúvanie na platforme Zoom so šéfom ligy, ktorý v pondelok odvolanie zamietol.
Kadri si už odpykal tri zápasy počas tretieho a štvrtého duelu proti Blues a prvého stretnutia 2. kola s Vegas Golden Knights. Vrátiť sa môže najskôr na prípadný siedmy duel proti Vegas, ak by doň séria dospela, alebo do semifinále play off, ak doň Colorado postúpi.
V prípade, že by si všetkých osem zápasov nemohol 'odsedieť' v tejto sezóne, tak by sa zvyšok trestu preklopil do nasledujúcej.
"Osem zápasov ma trochu prekvapilo," pripustil tréner Avalanche Jared Bednar. "Pozeral som sa na všetky suspendácie za údery do hlavy v minulom roku. Bolo tam veľa dvojzápasových trestov po jasných ranách do hlavy. A máme tu aj chlapcov, ktorí za údery do hlavy nedostali nič. Myslel som si, že v play off je tendencia dávať skôr nižší dištanc a (Kadri) dostal vyšší. Musíme sa s tým popasovať. Nie vždy s tým súhlasíme, ale musíme s tým žiť."
Incident sa odohral 13 minút a 34 sekúnd pred koncom tretej tretiny a forvard Colorada bol v čase 46:30 vylúčený do konca zápasu. Pre Kadriho sa skončil už treťou suspendáciou v play off: v roku 2018 dostal ešte ako center Toronto Maple Leafs tri zápasy za vrazenie na mantinel Tommyho Wingelsa z Boston Bruins a v roku 2019 zase päť zápasov v sérii s Bostonom za krosček na Jakea DeBruska.