Nashville vyradil Anaheim, čaká ho San Jose

Boli považovaní za jedného z najväčších favoritov na zisk Stanley Cupu, pre hráčov Anaheim Ducks sa ale sezóna skončila už v prvom kole. V rozhodujúcom siedmom dueli série proti Nashville Predators totiž prehrali 1:2.

Celku z Kalifornie sa stalo už štvrtýkrát v rade, že prehrali rozhodujúci duel číslo sedem na vlastnom ľade. Táto porážka zároveň znamenala, že Predators po štyroch rokoch postúpili do druhého kola play off.

Rozhodujúca bitka sa od úvodu vyvíjala lepšie pre hostí. Už v siedmej minúte sa presadil svojím druhým gólom v sérii Colin Wilson a poslal hostí do dôležitého vedenia.

To ešte navýšil v šestnástej minúte Paul Gaustad, ktorý pretavil prihrávku kapitána Shea Webera na druhý zásah.

Domáci Anaheim, zväzovaný obrovskými očakávaniami fanúšikov, mal síce prevahu, v zakončení sa však trápil. Dočkal sa až v úvode tretieho dejstva, kedy v početnej výhode trafil Ryan Kesler. Viac toho ale Anaheim nestihol a sezóna sa preň končí nečakane skoro.