Hokejisti tímov Dallas Stars a Nashville Predators zviedli v treťom zápase série 1. kola ďalšiu vyrovnanú bitku, ale na jej konci sa opäť mohol radovať len jeden.

Tým tímom je Nashville, ktorý síce stratil dvojgólové vedenie, ale krátko potom, ako oň Predators v druhom dejstve prišli, sa Mikael Granlund postaral o víťazný gól.
Dallas Stars - Nashville Predators 2:3 (stav série: 1:2)
Predators síce pred svojimi fanúšikmi nezvládli úvodný duel série, ktorý prehrali rovnako 2:3, ale do Texasu už mierili pokojnejší, pretože v druhom dueli vybojovali víťazstvo 2:1 po predĺžení.
[Kompletné pokrytie série Nashvillu s Dallasom]
Teraz sú vo vedení oni a Stars nabudúce budú hrať o to, aby odvrátili hrozbu mečbalov na strane súpera.
Po bezgólovej prvej tretine Dallas veľmi zle vstúpil do druhého dejstva, keď Rocco Grimaldi už v polovici 24. minúty otvoril skóre a Filip Forsberg v 35. minúte ešte zvýšil.
Ešte do prvej prestávky však nulu na konte Stars vymazal Mats Zuccarello a bolo zrejmé, že o osude zápasu ešte ani zďaleka nie je rozhodnuté.
V 49. minúte potom vyrovnal Tyler Seguin. V čase 51:41 prišla kľúčová chvíľa zápasu, keď Mikael Granlund ďalekonosným pokusom nachytal brankára Bena Bishopa.

Rinne fantasticky zastavil Benna

Domáci to v závere na dlhý čas skúsili bez neho s ďalším hráčom v poli, ale vyrovnanie už nedosiahli.
Aj preto, že v bránkovisku hostí bol Pekka Rinne, ktorý stihol 40 úspešných zákrokov a bol vyhlásený za prvú hviezdu stretnutia.
Ďalší zápas: Streda 17. apríla (štvrtok 18. apríla 2:00 SELČ) v PPG Paints Arene v Dallase.