sustr

V šiestom zápase sa dočkal. Obranca tímu Tampa Bay Lightning Andrej Šustr zaznamenal v súboji s Toronto Maple Leafs dve asistencie a pomohol k suverénnemu triumfu floridského klubu 7:3.

Štyrmi bodmi zažiaril líder Tampy Steven Stamkos. Darilo sa aj Pavlovi Zachovi, ktorého dve prihrávky pomohli New Jersey Devils k výhre nad mužstvom Arizona Coyotes. Hneď vo svojom prvom dueli po zranení sa potom strelecky presadila tvár ligy Sidney Crosby.
Peter Budaj odchytal celý zápas proti Columbus Blue Jackets, ktorý jeho Los Angeles Kings víťazne zvládli 3:2 po predĺžení. Budaj si v dueli pripísal 19 úspešných zákrokov. V akcii boli aj Tomáš Tatar a Zdeno Chára, ktorí však v nočných súbojoch tentokrát nezaznamenali ani jeden bod.
Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 3:7
Fantastickým vstupom do zápasu položili hráči tímu Tampa Bay Lightning základy suverénneho triumfu 7:3 na ľade mužstva Toronto Maple Leafs.
Hostia viedli po osemnástich minútach už o tri góly, keď sa dvakrát presadil Steven Stamkos a raz Alex Killorn.
V ďalším priebehu zápasu svoj náskok ešte navýšili. Prvé dva body za asistencie si v sezóne pripísal český obranca Andrej Šustr, hlavnou hviezdou duelu bol ale Stamkos.
Kanadský kanonier strelil dva góly, navyše pripojil aj dve asistencie a posunul sa k čelu rebríčka produktivity celej ligy.
"Pripadalo mi, akoby všetky odrazy išli v náš neprospech," vyhlásil brankár Toronta Frederik Andersen. "Nebol som schopný svoje mužstvo podržať, keď to potrebovalo."
Za Maple Leafs sa strelecky opäť presadil talentovaný mladík Auston Matthews, ktorý už má v sezóne na konte šesť zásahov.
Tampa sa vďaka výhre udržala na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie, Torontu aktuálne patrí až štrnásta priečka.

New Jersey Devils - Arizona Coyotes 5:3
Hráči New Jersey Devils porazili na svojom ľade celok Arizona Coyotes 5:3 a zvládli aj tretí domáci zápas v novom ročníku. Vstúpiť do sezóny tromi výhrami pred svojimi fanúšikmi sa im naposledy podarilo v ročníku 2002-03.
Hlavnou postavou domácich bol útočník Taylor Hall, ktorý k dvom streleným gólom pripojil jednu asistenciu. Dvakrát trafil aj Travis Zajac. Vidieť bol aj talentovaný český útočník Pavel Zacha, ktorý zaznamenal dve asistencie. V drese hostí si zapísal jednu prihrávku center Martin Hanzal.

Pittsburgh Penguins - Florida Panthers 3:2
Sidney Crosby naskočil do prvého duelu po zranení a gólom pomohol tímu Pittsburgh Penguins k výhre 3:2 nad celkom Florida Panthers.
Hostia viedli po góloch Reillyho Smitha a Marka Pysyka ešte v polovici zápasu 2:0, Penguins ale tromi zásahmi skóre dokonale otočili. Najprv sa v početnej výhode presadil Crosby, v treťom dejstve dokonali obrat Carl Hagelin a Eric Fehr.
Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 4:2
Tromi gólmi v prvom dejstve položili hráči Detroit Red Wings základ triumfu 4:2 nad tímom Carolina Hurricanes a v úvode sezóny potvrdili vynikajúcu formu.
Na výhre sa podieľal aj český brankár Petr Mrázek, ktorý zaznamenal 29 úspešných zákrokov. Útočník Dylan Larkin pridal dva góly a Detroit oslávil už piate víťazstvo v sezóne.

Flyers celebration vs BUF 102516

Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 4:3 po sam. nájazdoch
Na obrovskú drámu sa zmenil súboj celkov Philadelphia Flyers a Buffalo Sabres. Z vydreného víťazstva 4:3 po sam. nájazdoch sa nakoniec radovali domáci.
Kľúčový zásah v súťaži zručností zaznamenal český líder Jakub Voráček, ktorý v tretej sérii gólom rozhodol o zisku jedného bodu navyše pre Flyers. Po dvoch bodoch v drese Philadelphie zaznamenali Claude Giroux a Mark Streit.
V bránke Flyers začal zápas Michal Neuvirth, v druhej tretine však trikrát inkasoval a medzi tromi tyčami ho vystriedal Steve Mason. Neuvirth inkasoval zo 17 striel hneď tri góly.
Boston Bruins - Minnesota Wild 0:5
Trápenie hráčov Boston Bruins pokračuje, zverenci trénera Claudea Juliena inkasovali na svojom ľade debakel 0:5 od tímu Minnesota Wild.
V drese domácich vyšli bodovo úplne naprázdno útočníci David Krejčí s Davidom Pastrňákom, za hostí naopak žiaril Jason Zucker, ktorý k strelenému gólu pripojil aj dve asistencie.
Dallas Stars - Winnipeg Jets 3:2
Hokejisti Dallas Stars sa otriasli z dvoch porážok v rade a na svojom ľade pretlačili celok Winnipeg Jets 3:2.
Domáci uspeli navzdory rozsiahlej maródke. Mimo hry sú útočníci Aleš Hemský, Cody Eakin, Patrick Sharp či Jiří Hudler. Strelecky sa presadili Brett Ritchie, Patrick Eaves a Tyler Seguin.

San Jose Sharks - Anaheim Ducks 2:1 po predl.
Kalifornské derby vyznelo pre domácich, hráči San Jose Sharks porazili na svojom ľade celok Anaheim Ducks 2:1 po predĺžení.
Sharks poslal do vedenia v 8. minúte Joe Pavelski, ktorý využil presilovú hru. Hostia vyrovnali v druhej časti zásluhou Chrisa Wagnera. O výhre San Jose rozhodol v druhej minúte predĺženia obranca Marc-Edouard Vlasic.
Ďalšie stredajšie zápasy:
St. Louis Blues - Calgary Flames 1:4
Vancouver Canucks - Ottawa Senators 0:3
Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets 3:2 po predl.
1. Crosbyho návrat
Naskočil do prvého duelu po zranení a hneď o sebe dal poriadne vedieť. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby strelil gól a zahájil obrat v zápase proti Floride.
2. Nezastaviteľný Stamkos
Fantastickú formu naberá útočník Tampy Bay Steven Stamkos. Na ľade Toronta bol nebrániteľný, dva góly dal a na ďalšie dva prihral.
3. Rozpaky v Bostone
Bruins sa trápia. S Minnesotou utrpeli na vlastnom ľade debakel 0:5, bola to pre nich druhá prehra v rade a vo Východnej konferencii figurujú až na trinástom mieste.
1. Steven Stamkos (TBL): 2 góly, 2 asistencie, 3 strely
2. Taylor Hall (NJD): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely
3. Craig Anderson (OTT): 0 inkasovaných gólov, 22 zákrokov