Chara

Kapitán Zdeno Chára si pri víťazstve Boston Bruins proti celku Arizona Coyotes 2:1 pripísal jubilejnú 400. asistenciu v NHL.
Martin Marinčin bodoval v druhom dueli za sebou a pri prehre svojho mužstva Toronto Maple Leafs proti Pittsburgh Penguins 4:1 tiež zaznamenal asistenciu.

Brankár Jaroslav Halák si pripísal 40 úspešných zákrokov, dovolil však Florida Panthers trikrát skórovať a New York Islanders podľahli 3:2 po predĺžení.
Arizona Coyotes - Boston Bruins 1:2
Pri všetkých troch góloch zápasu boli českí hokejisti. Skóre otvoril v 28. minúte po asistenciách útočníka Davida Krejčího a Cháru Ryan Spooner. Tridsaťdeväťročný kapitán Bruins Chára si tak vylepšil bilanciu na 579 bodov za 179 zásahov a 400 prihrávok z 1290 zápasov.

Pastrňák o 110 sekúnd neskôr zvýšil náskok tvrdou strelou z medzikružia po prihrávke Brada Marchanda a trafil piatykrát z posledných šiestich zápasov. Blízko gólu bol dvadsaťročný talent už v prvej tretine, kedy trafil hornú tyč.
Pastrňák sa desiatimi gólmi z 13 zápasov delí o druhé miesto medzi kanoniermi so Sidneym Crosbym z Pittsburghu a Markom Scheifeleom z Winnipegu. Na čele tabuľky strelcov zostáva s 11 zásahmi osemnásťročný Patrik Laine, Scheifeleho spoluhráč.
V 53. minúte pokazil čisté konto Tuukkovi Raskovi Vrbata, ktorý ale svojím šiestym gólom v sezóne porážku Coyotes neodvrátil. Pre Arizonu to bola piata prehra len o gól z celkových deviatich. "Sme blízko, ale bohužiaľ to nestačí. V tejto lige potrebujete body. Aj keď sme väčšinu zápasov prehrali len o gól, je to málo," povedal Vrbata.
Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 5:0
Canadiens vytvorili desiatou domácou výhrou od začiatku sezóny nový klubový rekord a 25 úspešnými zákrokmi sa na tom podieľal brankár Carey Price, ktorý si pripísal druhú nulu v ročníku a celkovo 38. v kariére v NHL. Doteraz najdlhšiu sériu deviatich víťazstiev držal Montreal od štartu ročníka 1953-54. Celkový rekord patrí s 11 úspešnými duelmi z úvodu sezóny 1963-64 Chicago Blackhawks.

Price si v súčte z minulou sezónou drží neporaziteľnosť už 13 duelov, čo je najdlhšia séria odvtedy, čo Jonas Hiller z celku Anaheim Ducks vychytal 14 výhier medzi 6. decembrom 2013 a 12. januárom 2014. Price vychytal výhru vo všetkých 10 stretnutiach v tejto sezóne a ešte vylepšil klubové maximum, ktoré vytvoril vo štvrtkovom dueli proti Los Angeles Kings (4:1), keď prekonal Charlieho Hodgeho. Ten vychytal osem výher na štarte sezóny 1960-61.
O góly Montrealu sa postarali v prvých dvoch tretinách Phillip Danault, Paul Byron, Shea Weber, Andrew Shaw a Max Pacioretty. Všetky inkasoval z 20 striel Jimmy Howard. Český gólman Petr Mrázek, ktorý nastúpil na záverečné dejstvo, pochytal všetkých 12 pokusov Canadiens.
Tampa Bay Lightning - San Jose Sharks 1:3
Sharks vyhrali aj tretí duel z celkovo šesťzápasovej série duelov vonku, na ktorú sa vydali. Asistenciou na gól na 3:0, ktorý strelil v 29. minúte Marc-Edouard Vlasic, sa na tom podieľal forvard Tomáš Hertl. Na strane porazených sa na jednom góle podieľal Martin Marinčin, ktorý si zapísal asistenciu.

San Jose dostal do vedenia v ôsmej minúte Patrick Marleau, keď ho natlačili po zakončení na gólmana Bena Bishopa obranca Andrej Šustr a útočník Brayden Point a puk sa následne dostal za bránkovú čiaru. Na 2:0 zvýšil Tommy Wingels. Za domácich korigoval výsledok v tretej tretine Anton Stralman.
Florida Panthers - New York Islanders 3:2 po predl
Jaromír Jágr síce nebodoval, ale odviedol dôležitú prácu pred bránkou slovenského gólmana Jaroslava Haláka pri vyrovnávacom góle na 2:2, ktorým 14 sekúnd pred koncom prvej tretiny pri power play vynútil Jonathan Marchessault predĺženie.
V čase 64:14 zavŕšil obrat Denis Malgin. Halák porážku neodvrátil ani 40 úspešnými zákrokmi. "Myslím, že sme si zaslúžili dva body a dokázali sme k nim nájsť cestu," pochvaľoval si tréner Panthers Gerard Gallant.

Philadelphia Flyers - Minnesota Wild 3:2
Útočník Jakub Voráček asistoval v 49. minúte v presilovej hre pri víťaznom góle Flyers. Najproduktívnejší český hráč tejto sezóny NHL pristrčil puk po pravom mantineli za bránku Wayneovi Simmondovi, ktorý krásnou zadovkou uvoľnil strelca rozhodujúceho gólu Braydena Schenna. Voráček si vylepšil bilanciu na 16 bodov za šesť gólov a 10 asistencií zo 16 zápasov.

V drese Philadelphie odchytal gólman Michal Neuvirth len prvú tretinu, v ktorej kryl šesť zo siedmich striel. Potom kvôli nešpecifikovanému zraneniu prenechal miesto v bránkovisku Steveovi Masonovi. Neuvirtha čaká v nedeľu podrobnejšie vyšetrenie.
Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues 8:4
Útočník Lukáš Sedlák sa na kanonáde Blue Jackets podieľal dvoma asistenciami. Bol pri oboch góloch Sama Gagnera, ktorý po 154 sekundách otvoril skóre duelu a v 26. minúte zvýšil na 4:1.

Štyri asistencie nazbieral vo farbách Columbusu útočník Cam Atkinson, čo bol jeho najlepší výkon v kariére v NHL.
Carolina Hurricanes - Washington Capitals 5:1
Na víťazstve Hurricanes sa podieľal svojimi premiérovými dvoma gólmi v NHL devätnásťročný útočník Sebastian Aho. Fínsky talent, ktorý mal doteraz na konte z 13 zápasov šesť asistencií, si v dueli pripísal celkovo tri body.

Ešte o jeden kanadský bod viac nazbierali Jordan Staal a Teuvo Teravainen, ktorí zhodne zaznamenali gól a tri prihrávky.
Ďalšie sobotné výsledky:
Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 4:1
New Jersey Devils - Buffalo Sabres 4:2
Nashville Predators - Anaheim Ducks 5:0
Calgary Flames - New York Rangers 1:4
1. Domáca pevnosť Canadiens
Montreal robí svojim fanúšikom radosť a aj v desiatom domácom zápase v sezóne oslavoval výhru. Canadiens rozdrvili Detroit 5:0 a so sériou úspechov na vlastnom ľade od začiatku sezóny vytvorili nový klubový rekord.
2. Kanonier Pastrňák
V prvej tretine trafil hornú tyč, ale v 30. minúte sa už David Pastrňák na ľade Arizony presadil a dal piaty gól z posledných šiestich zápasov. S 10 zásahmi sa delí o druhé miesto medzi kanoniermi NHL.
3. Crosby pri streleckej chuti
Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, ktorý štart sezóny zmeškal kvôli otrasu mozgu, má gólový apetít. Výhru obhajcov Stanley Cupu nad Torontom 4:1 spečatil svojím desiatym zásahom vo svojom deviatom zápase v ročníku.
1. Sebastian Aho (CAR): 3 body, 2 góly, 3 plusové body
2. Andrew Shaw (MON): 3 body, 1 gól, 4 strely
3. Pekka Rinne (NAS): 27 úspešných zákrokov, 1. nula v sezóne
Na čo sa tešiť:
Hrá sa šesť zápasov a líder súťaže Montreal sa predstaví na ľade celku Chicago Blackhawks, ktorý vyhral sedem z posledných ôsmich zápasov. Pastrňák z Bostonu sa môže pokúsiť v dueli na ľade tímu Colorado Avalanche stíhať na čele tabuľky strelcov Laineho, ktorého Winnipeg hostí Los Angeles Kings.