Súhrn: McDavid nastrieľal Tampe štyri góly

Súhrn pondelkových zápasov NHL: Kapitán Edmontonu pridal k štyrom gólom aj asistenciu, Oilers porazili Tampu 6:2. Halák nezabránil porážke Islanders po predĺžení

Autor NHL.com/sk

Pondelkový večer patril kanadskému útočníkovi Connorovi McDavidovi, ktorý zaistil víťazstvo Edmonton Oilers nad Tampa Bay Lightning 6:2 piatimi bodmi za štyri góly a jednu prihrávku. Jaroslav Halák kryl v bránke New York Islanders 42 striel Nashville Predators, ale jeho tím stratil náskok a nakoniec prehral po predĺžení. Islanders sa však napriek tomu posunuli na pozíciu druhej divokej karty vo Východnej konferencii.

Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning 6:2

Dvadsaťjedenročný kapitán Oilers McDavid premenil duel proti najlepšiemu tímu súťaže na svoju vlastnú šou. Prvýkrát v kariére v NHL strelil štyri góly v jednom zápase a tretíkrát dosiahol hetrik. Počas svojho pôsobenia v súťaži už druhýkrát zaznamenal päť bodov. Podarilo sa mu to aj 11. februára 2016 v dueli proti Torontu, keď si pripísal dva góly a tri asistencie.

Kráľ minulej sezóny začal svoje strelecké predstavenie po 108 sekundách zápasu v presilovej hre, keď otvoril skóre. V čase 22:33 potom zvýšil na 3:1 a potom gólmi v 47. a 54. minúte spečatil výsledok. Štyri góly v zápase strelil ako prvý hráč Oilers od 2. februára 2012, keď sa to podarilo Samovi Gagnerovi proti Chicago Blackhawks.

Andrej Sekera si za Oilers pripísal jeden plusový bod a nepremenil dve strely na bránku. Za 16 odohraných zápasov v tejto sezóne má zatiaľ na konte jedinú asistenciu.

New York Islanders - Nashville Predators 4:5 po predl.

Halák nezabránil prehre Islanders 42 úspešnými zákrokmi. Tí stratili vedenie 4:2, ale aj napriek porážke sa vďaka získanému bodu posunuli na pozíciu druhej divokej karty do play off vo Východnej konferencii o bod pred Philadelphia Flyers.

Islanders dovolili 37 striel na bránku už v priebehu prvých dvoch tretín, kým si v poslednom dejstve zlepšili defenzívu.

Tím z New Yorku prišiel o výhru až v závere. Ryan Johansen 42,2 sekundy pred koncom tretej tretiny z dorážky vyrovnal na 4:4 pri hre bez brankára a v čase 63:42 obranca Roman Josi rozhodol po parádnej kombinácii s Nickom Boninom.

Dallas Stars - New York Rangers 2:1

Uzdravený český útočník Martin Hanzal sa po šesťzápasovej absencii v pondelok vrátil do zostavy Dallas Stars a radoval zo svojho premiérového víťazného gólu v drese klubu z Texasu. Hanzal v presilovej hre tečoval strelu Juliusa Honku od modrej čiary pred brankárom Henrikom Lundqvistom.

Stars tak zavŕšili obrat. Prehrávali od konca úvodného dejstva, keď David Desharnais prekonal brankára Bena Bishopa. V 35. minúte vyrovnal Tyler Seguin. Dallas sa radoval z tretej výhry za sebou, Rangers naopak tretíkrát po sebe prehrali a zaznamenali už šiestu porážku z posledných siedmich duelov.

"Cítil som sa dobre. Je to vždy ťažké, keď sa vraciate po dlhšom čase. Nie je ľahké dostať sa do zápasového tempa. Trvalo mi to niekoľko striedaní, ale potom už to bolo celkom dobré. Pri góle som mal šťastie, že som to škrtol tečom a išlo to do bránky," povedal autor víťazného gólu Hanzal.

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 7:4
Ducks utrpeli tretiu porážku za sebou. Toronto rozhodlo vyrovnanú bitku tromi gólmi medzi 44. a 60. minútou. Auston Matthews a William Nylander sa pod piate víťazstvo zo šiestich duelov zhodne podpísali dvoma gólmi a jednou asistenciou. Corey Perry zaznamenal v drese porazených štyri asistencie.

Anaheim za posledné dva duely inkasoval 12 gólov. "Ťažko niekoho porazíme 8:7. Musíme celkovo hrať lepšie ako tím. Naše defenzívna hra bola hrozná," povedal kapitán Ducks Ryan Getzlaf.

Ducks nestačil ani gól Ondřeja Kašeho v 32. minúte v presilovej hre, ktorý poslal Anaheim do vedenia. S 13 gólmi sa osamostatnil na pozícii tretieho najlepšieho českého strelca pred Davidom Pastrňákom z Boston Bruins (21 gólov) a Tomášom Hertlom zo San Jose Sharks (14).

Gólman Frederik Andersen v bránke Toronta nedokončil zápas, v priebehu druhej tretiny musel po zásahu korčuľou do hlavy od Coreyho Perryho predčasne odstúpiť z hry.