Súhrn: McDavid priviedol Oilers k výhre troma asistenciami

Zápasy 3. novembra: Edmonton pripravil New Jersey prvú prehru na ľade súpera v sezóne. Piatkový program bol bez Slovákov

Autor NHL.com/sk / NHL.com

Edmonton Oilers na domácom ľade prestrieľali New Jersey Devils 6:3 a pripravili tak svojmu súperovi prvú porážku v arénach súperov od začiatku sezóny. V lige tak už nie je tím, ktorý by z každého vonkajšieho zápasu odchádzal ako víťaz. Posledným, ktorý vonku vždy ukoristil aspoň bod, je Ottawa. Kapitán McDavid predĺžil svoju bodovú sériu na päť zápasov a druhýkrát v sezóne zažil trojbodový duel. Prvýkrát sa mu to podarilo 4.októbra v úvodnom stretnutí proti Calgary Flames, keď sezónu otvoril hetrikom.

V druhom súboji piatkového programu sa Anaheim Ducks museli zmieriť s porážkou 3:5 od Nashville Predators. Nič na tom nezmenila ani asistencia mladého českého útočníka Ondřeja Kašeho.

Slováci v piatkovom programe chýbali.

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 6:3

Oilers zatiaľ ostávajú dosť za očakávaniami, napriek tomu vo veľkom štýle ukončili trojzápasovú víťaznú sériu Devils. Prvýkrát v sezóne nastrieľali šesť gólov, keď strážcu bránky hostí Coreyho Schneidera zasypali 42 strelami. Veľkú zásluhu na tom mal kapitán celku, ktorý si pripísal ešte len štvrtú výhru v sezóne, Connor McDavid. V drese Edmontonu priložilo ruku k dielu hneď šesť rôznych strelcov i gólman Cam Talbot. Ten zaznamenal 31 úspešných zákrokov a pripísal si 100. víťazný zápas kariéry.

Oilers skvelo vstúpili do zápasu, lenže neudržali vedenie 2:0 a v druhej tretine bolo vyrovnané. Potom sa ale Oilers trikrát po sebe zapísali na streleckú listinu a svojho súpera, na ktorého konte vonkajších zápasov bolo doteraz päť výhier, definitívne prekonali.

"Dnes to bol zase po dlhom čase prvý večer, keď sme všetci šliapali a všetky naše útoky hrali dobre. Všetci sme to odohrali tak, ako sme mali, za čo sme boli aj odmenení. A bolo dobré to vidieť," pochvaľoval si McDavid.

Anaheim Ducks - Nashville Predators 3:5

Predators v repríze finále Západnej konferencie minulej sezóny, keď porazili svojho soka pomerom 4:2 na zápasy, zabudli na strelecké trápenie z posledných dní. V šiestich predchádzajúcich vystúpeniach sa totiž ani raz nedostali cez hranicu dvoch strelených gólov.

Na začiatku druhej tretiny viedli už 3:0 a v prvých dvoch góloch mal prsty švajčiarsky obranca Roman Josi. Pri prvom usmernil jeho nahodenie korčuľou v súlade s pravidlami Scott Hartnell, pri druhom Josi precíznou strelou o tyčku dokonale využil zakrytý výhľad gólmana Johna Gibsona. Josi tak vylepšil svoju bilanciu v sezóne na 8 bodov (4+4) z 10 odohraných duelov.

Ducks nakoniec nestačila ani strelecká prevaha (38:30). Spoľahlivo chytajúci Pekka Rinne im stál v ceste aj napriek trom inkasovaným gólom. V štarte pomohol domácim Ondřej Kaše, ktorý pripravil peknou prihrávkou gól, ktorým Antoine Vermette znížil na 1:3. Anaheim sa potom v tretej tretine dostal na dostrel a znížil dokonca na 3:4. Posledné slovo mal však P.K. Subban, pri ktorého zásahu do prázdnej bránky si pripísal asistenciu aj Rinne.