McDavid obral o puk súpera a zavesil

Kapitán Edmonton Oilers Connor McDavid sa v stredu blysol piatimi bodmi, ktorými priviedol svojím tím k výhre nad Philadelphia Flyers 6:3. Hosťom nepomohli ani dva góly a asistencia Jakuba Voráčka. Washington Capitals po obrate porazili Toronto Maple Leafs 4:3, ale duel nedohral útočník Richard Panik, ktorý po kolízii so súperom odstúpil so zranením v hornej časti tela. Colorado Avalanche ukončili víťaznú jazdu prehrou 2:3 po predĺžení s Pittburgh Penguins.

McDavidov päťbodový večer
Šéf kabíny domácich Oilers sa stal hlavnou hviezdou duelu vďaka gólu a štyrom asistenciám. Flyers nestačili ani dva zásahy a asistencia Jakuba Voráčka, ktorý čakal na prvé body od začiatku sezóny. Philadelphia prehrala tretíkrát za sebou a druhýkrát v rade skončila bez bodu.
Skóre otvoril v 73 sekunde Leon Draisaitl, ktorý využil McDavidovu prvú prihrávku. V ôsmej minúte odpovedal Voráček, keď v presilovej hre dorazil do bránky strelu Claudea Girouxa. Ďalší priebeh zápasu už patril Edmontonu.
Ešte v prvej tretine vrátil Oilers vedenie Ethan Bear a medzi 33. a 36. minútou sa McDavid, Ryan Nugent-Hopkins a opäť Draisaitl postarali o trojgólový náskok. V 44. minúte zvýšil už na 6:1 Brandon Manning.

Prehru trochu zmiernil opäť Voráček. Najskôr necelých päť minút pred koncom Oskar Lindblom tečoval jeho strelu od modrej čiary a potom český útočník využil ďalšiu početnú výhodu.
Flyers nepomohol ani fakt, že domácich prestrieľali v pomere 52:22. Gólman Mikko Koskinen si pripísal 49 úspešných zákrokov, čo je jeho rekord v jednom zápase NHL.
McDavid má vďaka stredajšiemu výkonu na konte sedemnásť bodov po siedmich zápasoch, čo sa v histórii Oilers podarilo len Wayneovi Gretzkymu.
Tomáš Jurčo nebodoval štvrtýkrát v rade, z prvých dvoch duelov v drese Oilers má na konte dve asistencie.
Obrat Capitals a Pánikovo zranenie
Capitals v polovici úvodnej tretiny prehrávali s Torontom už 0:2, ale piatu porážku z posledných šiestich zápasov už nepripustili. Maple Leafs sa dostali do dvojgólového náskoku vďaka gólom Kasperiho Kapanena, ktorý sa presadil vo vlastnom oslabení, a Ilyu Mikheyeva.
Pánik odstúpil v druhej tretine, keď sa dostal do kolízie s obrancom Jonasom Siegenthalerom a obaja museli odstúpiť so zranením v hornej časti tela. Slovenský forvard doteraz v ročníku nebodoval.
Jakub Vrána náskok Maple Leafs nenechal len tak a po prihrávke Johna Carlsona strelou z prvej nedal šancu Michaelovi Hutchinsonovi. "Bola to skvelá prihrávka, pretože naznačil, že to dá na Larsa Ellera. Dal mi to ideálne," pochvaľoval si Vrána.
Medzi 26. a 27. minútou za 68 sekúnd otočili stav na 4:2 Evgeny Kuznetsov, Nicklas Backstrom a obranca Carlson, ktorý sa presadil v presilovej hre a spolu tromi bodmi si vylepšil bilanciu na tri góly a osem asistencií v ôsmich dueloch. V 58. minúte trafil za hostí John Tavares, ale Capitals si už tesný náskok ustrážili.
"Myslím si, že mám skrátka šťastie. Spoluhráči mi dávajú skvelé prihrávky a chlapci, ktorým prihrám ja, to teraz premieňajú," komentoval svoju bilanciu Carlson, ktorý je najproduktívnejším obrancom súťaže.
Obranca Toronta Martin Marincin skončil s bilanciou jeden mínusový bod a tri zablokované strely, Pánik ešte do vynúteného konca duelu stihol dve strely na bránku.

Vrána vypálil po prihrávke Carlsona

Avalanche prvýkrát prehrali
Colorado v šiestom zápase sezóny utrpelo prvú porážku a hoci znova bodovalo, ako posledný tím tejto sezóny stratilo neporaziteľnosť. Tím z Denveru podľahol Pittsburgu 2:3 po predĺžení, víťaznú sériu Avalanche zastavil v čase 53:57 vo vlastnom oslabení Brandon Tanev.
Tanev sa stal ešte len druhým hráčom v histórii Penguins, ktorý skóroval v predĺžení v presilovke súpera. Predtým sa to podarilo len Mariovi Lemieuxovi, ktorý do zvládol 22. januára 1996 pri výhre nad Boston Bruins 7:6.

Tanev dal víťazný gól v oslabení

Stars sa stále trápia
Dallas prehral v Columbuse 2:3, nebodoval štvrtýkrát za sebou a pripísal si už šiestu porážku zo siedmich duelov nového ročníka. Stars mali v 16. minúte po góloch Zacha Werenskiho a Alexandera Wennberga dvojgólové manko, ktoré sa do konca duelu márne snažili vymazať.
V 19. minúte síce znížil Miro Heiskanen, ale v polovici záverečnej časti Sonny Milano nádherným gólom s hokejkou medzi nohami vrátil Blue Jackets dvojgólový náskok. Päť sekúnd pred koncom Joe Pavelski skorigoval výsledok svojím prvým gólom za Stars.
Andrej Sekera bránil sieť porazených viac ako 20 minút, pripísal si dva strelecké pokusy a jednu zablokovanú strelu.

Milano skóroval s hokejkou medzi nohami

Kane nastrieľal Caroline hetrik
San Jose Sharks sa podarilo poraziť Carolinu 5:2 najmä vďaka úžasnej prvej tretine Evandera Kanea, ktorý zvládol tri góly za necelých 12 minút. Na dvoch jeho zásahoch sa podieľal aj český útočník Tomáš Hertl, ktorý ešte v závere spečatil triumf gólom do prázdnej bránky.
Sharks tak nedovolili Hurricanes skompletizovať najlepší štart v dejinách klubu, ktorý mali na dosah. Carolina ešte nikdy neodštartoval ročník siedmimi výhrami a iba jednou porážkou. San Jose naopak začali štyrmi prehrami, ale teraz ťahajú šnúru troch víťazstiev v rade.

Kane nastrieľal hetrik v jednej tretine

Sabres prvýkrát bez bodu
Buffalo vyšlo naprázdno až v siedmom zápase v sezóne, ktorý prehralo v Anaheime 2:5. V predchádzajúcich šiestich vystúpeniach si Sabres pripísali päť víťazstiev a jednu porážku po predĺžení. O víťazstvo Ducks sa dvomi gólmi postaral Adam Henrique a Jakob Silfverberg zaznamenal tri body za gól a dve asistencie.
Buffalo stratilo zápas, hoci v 17. minúte viedlo o dva góly. Na 2:0 zvýšil v 17. minúte Victor Olofsson, ktorý aj svoj siedmy gól v NHL strelil v presilovej hre a vylepšil tak rekord NHL.