Súhrn: McDavid po návrate rozhodol o výhre Edmontonu

Ondřej Kaše dal víťazný gól Anaheimu nad Chicagom, Slováci v stredu nehrali

NHL.com @NHLdotcom

Connor McDavid sa po jednozápasovej pauze vrátil do zostavy Edmontonu, pripísal si rozhodujúci nájazd proti St. Louis a stal sa prvou hviezdou zápasu. Český útočník Ondřej Kaše potvrdil svoju skvelú formu a víťazným gólom pomohol k výhre Anaheimu nad Chicagom 4:2. Rozhodujúci gól strelil aj jeho krajan Tomáš Hertl, ktorého San Jose vyhralo nad Carolinou 5:1. V troch stredajších zápasoch nenastúpil žiadny Slovák.

Návrat uzdraveného McDavida

Kapitán Edmontonu McDavid sa po jednom vynechanom zápase kvôli chorobe vrátil do zostavy Oilers a v nájazdoch rozhodol o víťazstve v St. Louis 3:2. Pre jeho tím to bola štvrtá výhra z posledných piatich duelov, v pondelok Oilers prehrali v Dallase 1:4.

Tam McDavid chýbal prvýkrát od januára 2016 a prerušila sa tak jeho séria 222 duelov v základnej časti a spolu s play off absentoval prvýkrát po 235 stretnutiach. Hneď po návrate bol vyhlásený za prvú hviezdu duelu.

Oilers predviedli proti Blues dokonalý obrat. Už v 13. minúte totiž prehrávali 0:2 po góloch Ivana Barbasheva a Braydena Schenna. V druhom dejstve zahájil obrat Ryan Nugent-Hopkins a 56 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri hre Edmontonu bez brankára Oscar Klefbom po McDavidovej prihrávke vyrovnal od modrej čiary.

V nájazdoch najskôr uspel domáci Tyler Bozak, ale jeho spoluhráči Vladimir Tarasenko a Schenn už nie. Za Edmonton však Nugent-Hopkins ani McDavid nezaváhali. "V nájazdoch sa mi na začiatku kariéry veľmi nedarilo a teraz sa v nich cítim stále lepšie," pochvaľoval si McDavid, ktorý premenil siedmy z trinástich v NHL.

Kaše vystrelil víťazstvo

Kaše sa bodovo presadil v siedmich z posledných deviatich duelov. Úvod sezóny zmeškal kvôli otrasu mozgu a tentoraz nasmeroval Anaheim k úspechu. Ducks síce v druhej tretine stratili dvojgólové vedenie z úvodu zápasu, ale český strelec z rýchleho brejku v 45. minúte prekonal Coreyho Crawforda strelou z pravého kruhu a vrátil svojmu tímu vedenie.

Dvadsaťtriročný Kaše, ktorý v minulej sezóne nastrieľal v 66 zápasoch za Anaheim 20 gólov, zmeškal úvodných 18 duelov sezóny a prvýkrát naskočil 12. novembra. V prvých troch dueloch síce vyšiel naprázdno, ale teraz má na konte z deviatich duelov osem bodov za štyri góly a rovnaký počet prihrávok.

Anaheim sa radoval z piatej výhry za sebou. Chicago naopak piatykrát za sebou nebodovalo, navyše inkasovalo ako prvé už v ôsmom dueli v rade.

Hertl rozhodol o triumfe Sharks

Hertl v 11. minúte zvýšil náskok San Jose na 2:0. Po kombinácii Logana Couturea a Kevina Labanca zakončoval na bránkovisku do odkrytej bránky. Český útočník sa zapísal medzi strelcov druhýkrát v posledných štyroch zápasoch a zaznamenal ešte len druhý bod za posledných sedem zápasov.

V čase 28:02 sa dočkal svojho prvého bodu v NHL Hertlov krajan Radim Šimek, ktorého strelu od modrej čiary tečoval forvard Timo Meier. Nová posila Sharks debutovala v NHL v nedeľu pri víťazstve na ľade Montreal Canadiens 3:1. Predtým bol od začiatku sezóny v tíme Sharks, ale do zápasov nenastupoval ako zdravý náhradník.

Veterán Joe Thornton prispel Sharks troma asistenciami. Celkovo ich v kariére nazbieral už 1038 a stráca len dve na desiate miesto v historickej tabuľke súťaže, na ktorom je momentálne Marcel Dionne.

Medzi strelcami sa objavil aj Joe Pavelski, ktorý dal svoj 18. gól v sezóne a predĺžil svoju bodovú sériu na päť duelov, v ktorých nazbieral päť gólov a dve asistencie.