Draisaitl0125

Martin Marinčin sa asistenciou podieľal na bezproblémovej výhre Toronta na ľade Detroitu 4:0. Slovenský obranca nastúpil na svoj tretí zápas od návratu po zranení a bodoval v druhom stretnutí v rade. Súper v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom nedal ani gól a predĺžil svoju sériu porážok na štyri zápasy.
Bod si pripísal aj Andrej Sekera, ktorý prihral na gól Leona Draisaitla v tretej tretine duelu proti Anaheimu. Edmonton rovnako nepovolil súperovi ani jeden gól a ovládol zápas so skóre 4:0.

New York Rangers - Philadelphia Flyers 0:2
Spoľahlivosť brankára Stevea Masona a ofenzívny príspevok Jakuba Voráčka položili základ výhry Philadelphie na ľade New York Rangers 2:0.
Gólman Flyers vychytal prvýkrát od marca minulého roka čisté konto, český útočník sa potom na výhre podieľal gólom a asistenciou. Voráček sa dočkal prvého zásahu od 4. januára.
"Náš výkon mi pripomenul obdobie, kedy sme vyhrali desať zápasov v rade," vyhlásil Jakub Voráček. "Verili sme si, že dokážeme nájsť cestu k triumfu."
Rangers síce mali streleckú prevahu, na pozornú obranu súpera ale vyzrieť nedokázali. Hostia sa dostali do vedenia v čase 46:09, kedy sa po prihrávke Voráčka presadil v presilovej hre Wayne Simmonds.
O necelé štyri minúty neskôr udrel aj český reprezentant, ktorý svojím 14. gólom v sezóne určil konečnú podobu výsledku. Philadelphia tak ukončila trojzápasovú víťaznú sériu súpera.

Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 0:4
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenilo stretnutie dvoch klasických tímov Východnej konferencie. Toronto zvíťazilo na ľade Detroitu 4:0 a poskočilo už na siedme miesto priebežnej tabuľky.
Na výhre hostí sa jedným zásahom podieľal český obranca Roman Polák, pre dôrazného beka, ktorý v druhej časti zvýšil na 2:0, to bol tretí gól v sezóne. Marinčin asistoval pri góle Jamesa van Riemsdyka na 3:0.
Presadil sa aj hviezdny nováčik Auston Matthews, v bránke Red Wings prehre nezabránil Petr Mrázek. Ten si pripísal 24 úspešných zákrokov.

Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 2:3
Úlohu favorita splnil Vancouver, ktorý zvíťazil na ľade Colorada 3:2 a oslávil už tretiu výhru z posledných štyroch zápasov.
Canucks síce stratili v priebehu duelu dvojgólový náskok, o ich výhre však v čase 51:46 rozhodol svojím druhým gólom v zápase Sven Baertschi, ktorý využil presilovú hru.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 0:4
Skvelé obdobie prežíva Edmonton, ktorý uspel na ľade Anaheimu jednoznačne 4:0 a odškrtol si už štvrtú výhru z posledných piatich duelov.
Oilers duel rozhodli v druhej tretine, kedy svojmu súperovi nastrieľali tri góly. Dvakrát trafil útočník Leon Draisaitl, na jeho druhom zásahu sa asistenciou podieľal Andrej Sekera. Gólman Cam Talbot vychytal čisté konto.

1. Voráčkovo prebudenie
Dlhých osem zápasov čakal na radosť z gólu, teraz sa konečne dočkal. Jakub Voráček trafil prvýkrát od 4. januára a výrazne sa podpísal pod výhru Philadelphie na ľade New York Rangers.
2. Nepriestrelný Andersen
Skvelé obdobie zažíva dánsky brankár v službách Toronta Frederik Andersen. Proti Detroitu si pripísal 21 zákrokov a oslávil druhé čisté konto v rade. Predtým dokázal vymazať aj strelcov Calgary.
3. Polákovo jubileum
Nastúpil na jubilejný 600. zápas v NHL a určite naň bude spomínať v dobrom. Obranca Roman Polák sa v zápase proti Detroitu strelecky presadil a prispel k výhre Toronta 4:0.
1. Cam Talbot (EDM): 0 inkasovaných gólov, 26 úspešných zákrokov
2. Frederik Andersen (TOR): 0 inkasovaných gólov, 22 úspešných zákrokov
3. Leon Draisaitl (EDM): 2 góly, 2 strely
Na čo sa tešiť:
V posledný hrací deň pred prestávkou na Zápas hviezd bude v akcii hneď 26 tímov, šlágrom nabitého programu je súboj Bostonu s Pittsburghom.