Súhrn: Lundqvist vychytal lídra a prepísal tabuľky

Stredajšiie zápasy: Švédsky brankár sa s 454 výhrami dotiahol na piateho Curtisa Josepha, Rangers zdolali Capitals 4:1 a Montreal prehral po predĺžení

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Fantastický Lundqvist

Lundqvist úžasne zakročil betónom

Beck Malenstyn bleskovo zakončil rýchly výpad, ale Henrik Lundqvist bol pripravený a predviedol úžasný zákrok betónom

• 00:16 •

Rangers si v stredajšom meraní síl poradili s najlepším tímom ligy z Washingtonu 4:1. Pod úspech tímu z Manhattanu sa 30 úspešnými zákrokmi podpísal švédsky brankár Henrik Lundqvist, ktorý sa s 454 výhrami v kariére dostal na piate miesto historického poradia, kde sa vyrovnal Curtisovi Josephovi. Artemij Panarin sa presadil dvakrát. V druhom zápase Ottawa zdolala Montreal 2:1 po predĺžení, takže obidvaja slovenskí účastníci stredajšieho programu skončili s porážkou. Ani Tomáš Tatar za Canadiens, ani Richard Pánik za Capitals navyše nebodovali.

Lundqvist a Panarin ťahali Rangers

Rangers zabrali po dvoch porážkach vonku proti Tampa Bay Lightning (3:9) a Florida Panthers (3:4).

Washington vyšiel vonku bodovo naprázdno prvýkrát od 10. októbra, keď podľahol Nashville Predators 5:6. Odvtedy mimo svojho ľadu v deviatom dueli v rade prehral ešte len druhý raz.

Dvojgólové vedenie zariadil Rangers Artemij Panarin. Skóre otvoril po 74 sekundách druhého dejstva v presilovej hre. Po prihrávke dvojky tohtoročného draftu Kaapa Kakka z ľavého kruhu prekonal Bradena Holtbyho a potrestal faul Toma Wilsona z konca prvej tretiny.

V čase 43:57 počas trestu Dmitrija Orlova opäť Kakko pomohol Panarinovi aj druhýkrát skórovať. Snažil sa zakončil sám po šikovnej otočke, puk mu síce utiekol, ale dostal sa k ruskému strelcovi večera, ktorý opäť z ľavého kruhu trafil odkrytú časť bránky Capitals. Panarin predĺžil svoju najdlhšiu bodovú sériu v kariére na 12 zápasov, počas ktorých strelil sedem gólov a na 12 prihral.

Už po 23 sekundách sa Pavel Bučněvič po prihrávke Filipa Chytila a v 48. minúte zobral Lundqvistovi čisté konto ďalší ruský forvard Jevgenij Kuznecov. Výhru Rangers však šesť a pol minúty pred koncom spečatil Brett Howden.

Lundqvistovi teraz chýba ďalších 30 vychytaných víťazstiev na štvrtého Eda Belfoura. "Je ocenenie byť v takej spoločnosti. Je veľa skvelých brankárov a keď som vyrastal, mnohí z nich boli pre mňa inšpiráciou. Nazbierať tie výhry v posledných dvoch sezónach trvalo trošku dlhšie," povedal Lundvist.

Tkachuk vystrelil výhru

Ottawa výhrou nad Montrealom 2:1 po predĺžení potvrdila formu a vyhrala šiesty z posledných ôsmich duelov. Aj napriek tomu, že päť z nich hrala vonku. V Bell Centre rozhodol po 38 sekundách nastavenia Brady Tkachuk.

Narazil si puk s Chrisom Thiernym a vyhral korčuliarsky súboj so slovenským forvardom Tomášom Tatarom. Situáciu nezachránil ani Carey Price, ktorého Tkachuk pokoril bekhendovým blafákom medzi betóny.

Senators v čase 20:44 prehrávali po góle Nicka Suzukiho v presilovej hre. V polovici druhej tretiny vyrovnal Jean-Gabriel Pageau, pre ktorého to bol už 10. gól v novembri a je v tomto období najlepším strelcom NHL.

Senators v 12. minúte prišli o útočníka Vladislava Namestnikova, ktorý utrpel zranenie v dolnej časti tela po súboji s obrancom Calem Fleury, po ktorom narazil do mantinelu.

Pred zápasom bol počas ceremoniálu ocenený bývalý útočník Canadiens Guy Carbonneau, ktorý v pondelok vstúpil do Hokejovej siene slávy v Toronte.