Súhrn: Kings podľahli Ducks a prehrali šiesty zápas za sebou

Piatkové zápasy: Anaheim doma zdolal Los Angeles, ktoré utrpelo šiestu porážku v rade. Gáborík nebodoval

Autor NHL.com/sk

NHL v piatok pokračovala tromi duelmi. Los Angeles s Mariánom Gáboríkom predĺžili sériu porážok na šesť zápasov, keď prehrali na ľade Anaheim Ducks. Montreal Canadiens sa tešili z triumfu nad Washington Capitals aj vďaka asistenciám Jakuba Jeřábka a Tomáša Plekanca. Florida Panthers doma zdolali Vegas Golden Knights, Aleksander Barkov prispel tromi bodmi.

Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 2:1

Bitka o Kaliforniu vyznela pre Anaheim, ktorý pred svojimi fanúšikmi zdolal Los Angeles 2:1 a odškrtol si už tretí triumf z posledných štyroch zápasov.

Kings naopak prehrali aj šiesty duel v rade. To sa im stalo prvýkrát od decembra roku 2007, keď si pripísali dokonca osem porážok za sebou.

Marián Gáborík strávil na ľade viac ako 14 minút, ani raz nevystrelil na bránku a odsedel si dve minúty na trestnej lavici. Za posledných šesť duelov má na konte jednu asistenciu a v 24 odohraných zápasoch v sezóne zatiaľ nazbieral 14 bodov (7+7).

Na úspechu Ducks sa jednou asistenciou podieľal aj Ondřej Kaše, ktorý demonštroval skvelú formu. Mladý Čech nazbieral v posledných štyroch dueloch už šesť bodov.

Zápasu dlho vládli obidve defenzívy, diváci sa dočkali gólov až v tretej časti. Najprv po prihrávke Kašeho trafil Adam Henrique, ale Alex Iafallo na druhej strane vyrovnal krok.

O výhre Anaheimu rozhodol v čase 52:21 skúsený center Ryan Kesler, ktorý sa presadil ešte len tretíkrát v tomto ročníku.

Washington Capitals - Montreal Canadiens 2:3

Hráči Montrealu vybojovali cenný triumf, keď uspeli na ľade favorizovaného Washingtonu 3:2 a ukončili tak sériu troch porážok v rade.

Na výhre kanadského klubu sa významne podieľali aj Česi, útočník Tomáš Plekanec a obranca Jakub Jeřábek si pripísali po jednej asistencii.

"Bol to z našej strany oveľa lepší výkon ako v predchádzajúcich dueloch," konštatoval útočník Canadiens Max Pacioretty. "Neboli sme spokojní s tým, čo sme naposledy predviedli proti Bostonu. Toto bolo úplne o niečom inom."

Hostia sa dostali do vedenia v čase 27:08, keď sa v presilovej hre presadil práve Pacioretty. John Carlson na druhej strane odpovedal už po piatich minútach, rovnako v početnej výhode.

Zlom nastal v záverečnej časti. Najprv v čase 50:41 udrel Paul Byron, ktorému prihral Jeřábek a predĺžil svoju bodovú sériu na tri duely. Následne trafil druhýkrát v zápase Max Pacioretty, ktorému tentoraz asistoval Plekanec. Ten sa bodovo presadil po desiatich dueloch.

Domáci už len v úplnom závere znížili, keď Lars Eller trafil 54 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Dánsky reprezentant strelil šiesty gól v posledných deviatich zápasoch.

Fínsky brankár Antti Niemi sa v bránke Montrealu tešil z úplne prvého víťazstva od 4. apríla.

Florida Panthers - Vegas Golden Knights 4:3 po predl.

Dramatický súboj Floridy s Vegas dospel až do predĺženia a z triumfu 4:3 sa nakoniec mohli radovať domáci, ktorí pridali druhú výhru z posledných troch zápasov.

Panthers v priebehu duelu trikrát viedli, ale hostia vždy prišli s odpoveďou. O výhre domácich rozhodol obranca Aaron Ekblad, ktorý sa presadil po 40 sekundách predĺženia.

"Je to pre nás mimoriadne dôležité," radoval sa Ekblad. "Dokázali sme si vypracovať veľa šancí a mnoho z nich aj využiť."

Útočník Floridy Aleksander Barkov zažiaril tromi bodmi, keď ku gólu pripojil aj dve asistencie. Fínsky talent strelil už piaty gól v oslabení, čo je najviac z celej NHL.

Gólman James Reimer odchytal v bránke Floridy sedemnásty duel v rade, pripísal si 33 úspešných zákrokov a v niekoľkých momentoch svoj tím skvelo podržal. V drese hostí chýbal Tomáš Nosek kvôli zraneniu v hornej časti tela.

Tréner Vegas Gerard Gallant sa vrátil na Floridu prvýkrát od novembra 2016, keď skončil ako kouč Panthers. Tí si ho uctili spomienkovým videom počas prvej tretiny.