Tak hrajú majstri. Tampa oživila minuloročnú formu

Náš jasne najlepší výkon v play off, radujú sa tréneri a hráči Lightning po postupe cez Floridu

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Zostrih: Tampa - Florida 4:0

Zostrih: Lightning vyhrali šiesty duel a postúpili

Andrej Vasilevskij vychytal čisté konto, Erik Černák dvakrát asistoval a Tampa po výhre v šiestom súboji s Floridou postúpila do 2. kola

• 04:59 •

Ak by ste na ich výkone chceli nájsť akúkoľvek chybu, tak by vám na to nestačil ani ten najvýkonnejší hokejový mikroskop.

Veď aj Jon Cooper, tréner Tampa Bay Lightning, bez váhania uviedol: "Chlapci hrali ako šampióni."

Lightning a Islanders sú v druhom kole

Stredajšie zápasy play off: Černák pomohol obhajcom postúpiť dvomi prihrávkami, Wild si vynútili siedmy zápas

• 04:59 •

Bitky o Stanley Cup v noci na štvrtok pokračovali ďalšími tromi zápasmi a uzavreli ďalšie dve série úvodného kola. Tampa Bay Lightning a New York Islanders sa môžu radovať z postupu do druhej fázy a pre Florida Panthers a Pittsburgh Penguins sa sezóna končí. Lightning zdolali rivalov z Panthers aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka.

Panthers sa vzopreli a šampiónov ďalej nepustili

Súhrn play off: Jets po 3. predĺžení vyradili Oilers, Tatar asistoval proti Torontu

Knight priviedol Panthers k výhre

Knight 36 zákrokmi priviedol Floridu k triumfu

Spencer Knight pochytal 36 striel súpera a vo svojom prvom zápase play off nedovolil Lightning vyradiť jeho Panthers

• 02:56 •

Hokejisti Tampa Bay Lightning nevyužili prvú príležitosť zavŕšiť postup do druhého kola play off. Obhajcovia Stanley Cupu prehrali na ľade tímu Florida Panthers 1:4 a v sérii tak vedú už len 3:2 na zápasy. Po maratóne vo Winnipegu je známy ďalší postupujúci. Winnipeg Jets vďaka gólu v 107. minúte poslali na dovolenku Edmonton Oilers, ktorých vyradili po výsledku 4:0 na zápasy.

New York Islanders si vypracovali mečbal vďaka výhre v úvode druhého predĺženia v aréne Pittsburgh Penguins. Toronto Maple Leafs po úvodnej porážke v sérii proti Montreal Canadiens pridali druhé víťazstvo, na jediný gól porazených prihral aj Tomáš Tatar.

Černák pomohol priblížiť Tampu k postupu

Súhrn play off: Lightning majú proti Floride mečbal, štvorbodový Kučerov sa zranil. Toronto vyrovnalo

Autor NHL.com/sk @nhlsvk

Slovenský obranca Erik Černák dvomi asistenciami pomohol tímu Tampa Bay Lightning k víťazstvu nad Florida Panthers, ktorých obhajcovia Stanley Cupu rozstrieľali 6:2 a v sérii 1. kola tak pridali tretiu výhru. Štyri body si pripísali Alex Killorn a Nikita Kučerov, ktorý sa v tretej tretine zranil a duel nedohral. V ďalšom sobotnom popoludňajšom dueli uspeli New York Islanders, ktorí po výhre 4:1 vyrovnali sériu s Pittsburgh Penguins na 2:2 na zápasy.

Päť ťahákov ôsmeho dňa play off

Maple Leafs budú bez kapitána, Wild možno nasadia Pariseho. Islanders riešia brankárov

Autor Lukáš Vrkoč @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

V sobotnom programe má pred sebou dôležitý krok smerom k postupu do 2. kola Stanley Cupu až trojica mužstiev, ktorá vedie 2:1 na zápasy.

Montreal odštartoval play off výhrou

Štvrtkové zápasy play off: Toronto prehralo a prišlo o kapitána, Florida po predĺžení prvýkrát zdolala Tampu

Byron trafil v oslabení

Byron rozhodol v početnej nevýhode

Paul Byron v oslabení ušiel Rasmusovi Sandinovi, prekonal Jacka Campbella a v páde zariadil víťazstvo Montrealu nad Torontom 2:1

• 00:37 •

Bitky o Stanley Cup v noci na utorok pokračovali štyrmi duelmi. Toronto Maple Leafs začali neúspechom, keď doma podľahli Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom 1:2 a navyše prišli o zraneného kapitána Johna Tavaresa. Tampa Bay Lightning s Erikom Černákom po predĺžení podľahli Florida Panthers 5:6.

Lightning vonku uspeli aj druhýkrát

Utorkové zápasy play off: Obhajcovia titulu znova porazili Panthers. Vegas a Pittsburgh vyrovnali série

Zostrih: Tampa - Florida 3:1

Zostrih: Vasilevskij vychytal Tampe druhú výhru

Ondřej Palát zažiaril gólom a prihrávkou, Andrej Vasilevskij pochytal 32 striel súpera a Lightning uspeli aj v druhom dueli série

• 04:56 •

Hokejisti tímu Tampa Bay Lightning urobili druhý krok smerom k postupu do druhého kola play off NHL. Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili na ľade Florida Panthers 3:1 a v celej sérii vedú 2:0 na zápasy. Útočník Ondřej Palát sa pod výhru Lightning podpísal gólom a asistenciou, brankár Andrej Vasilevskij inkasoval len raz z 33 striel. Hráči Pittsburgh Penguins a Vegas Golden Knights vďaka tesným výhram svoje série vyrovnali.

Tampe pomohol k sľubnému vedeniu bleskový štart

Lightning opanovali aj druhý súboj s Floridou, okrem skvelého brankára Vasilevského o tom rozhodli dva góly v prvej tretine

Autor Lukáš Hron @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Palátova víťazná dorážka

Palát sa presadil z dorážky proti Panthers

Ondřej Palát sa najrýchlejšie dostal k dorážke strely Braydena Pointa a pohotovým zakončením zvýšil náskok Lightning v dueli s Panthers na 2:0

• 00:40 •

Tím s bleskom v znaku si s druhým duelom 1. kola proti Florida Panthers poradil presne tak, ako sa patrí - bleskovo.

Päť ťahákov štvrtého dňa play off

Florida, Pittsburgh a Vegas majú čo napravovať. Panthers sa navyše musia zaobísť bez zaujímavého útočníka

Program bojov o Stanley Cup naberá obrátky a po trojzápasovom pondelkovom menu je v ponuke rovnaná porcia aj v utorok. Trojica vyššie nasadených tímov má vo svojich druhých dueloch čo napravovať. Pittsburgh Penguins hrajú odvetu proti New York Islanders o 1:30 SELČ (Nova Sport 1; NHL.tv), Florida Panthers proti Tampa Bay Lightning od 2:00 SELČ (NHL.tv). A o 4:00 SELČ sa predstavia Vegas Golden Knights a Minnesota Wild (Nova Sport 2; NHL.tv).

Návrat ako zo sna. Kučerov opäť desí súperov

Ruský útočník vo svojom prvom štarte po zranení zažiaril dvomi gólmi a asistenciou, z Lightning znova ide strach. Dodal nám sebavedomie, hovorí Hedman

Autor Marek Burkert @NHLsvk / nezávislý autor NHL.com/sk

Kučerov trafil v presilovke

Kučerov v sezónnom debute skóroval v presilovke

Nikita Kučerov v presilovke využil ponuku Victora Hedmana a vo svojom prvom zápase v sezóne vyrovnal na 2:2

• 00:34 •

Od hokeja si musel dať dlhú pauzu, ktorá sa predĺžila na osem mesiacov. Útočník Nikita Kučerov po operácii bedrového kĺbu vynechal celú základnú časť, ale už na jar bolo jasné, že svoj návrat načasuje na štart bojov o Stanley Cup.